Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Calitate slabă la apeluri - inclusiv pe wifi

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

 daniel_vodafone, on 10 septembrie 2019 - 08:27, said:

ma mir ca e cineva care spune adevarul pe acest forum (vad ca regula e sa se ridice in slavi reteaua digi) - in general semnal la digi exista numai ca este aproape inutilizabil...
pe ce naiba se bazeaza reteaua asta (digi)? pe voice over wifi?
What the hell ?!
Adica toti astia care "ridicam in slave digi" sintem platiti de digi sau ce ?!
Da, la mine merg 90-95% apelurile OK, cum am zis mai sus.
N-am nici o treaba cu digi, doar ca sint client al lor de 15-20 de ani sau cit pana mea or fi.

#20
claudiugl

claudiugl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 12.02.2014
La mine in galati, vodafone este cel mai slab la semnal, atat indoor o linie 2G , cat si outdoor doua linii maxim 3G. Cel mai bun semnal il am la digi mobil. Am vecini care sunt pe orange si vorbesc la geam ca sa se inteleaga cu cineva la telefon si asta in Galati.

#21
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 25.02.2019
Nu stiu de ce unii se simt ofensați...

#22
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018

 trollerul_de_serviciu, on 10 septembrie 2019 - 10:55, said:

Adica toti astia care "ridicam in slave digi" sintem platiti de digi sau ce ?!
Aveti urechile infundate cu ceara, nu auziti bine sau pur si simplu sunteti brainwashed. Este imposibil sa nu observi calitatea sub orice limita a convorbirilor pe Digi. Ieri am sunat pe cineva. Acelasi telefon de pe care auzeam impecabil persoana cand era pe reteaua Telekom, acum s-a auzit stins, departat, sunet fara vlaga. A trebuit sa fac un efort serios ca sa aud tot. Treaba asta mi s-a intamplat de mai multe ori cu persoane diferite, astfel incat e clara cauza: reteaua digi.

#23
claudiugl

claudiugl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 12.02.2014
Eu nu inteleg persoanele care stiu doar sa se planga fara sa faca nimic. Eu daca nu as fi multumit de un serviciu de o retea etc, as rezilia, dar nu sa umplu pagini intregi cu vaicareli ca babele.

#24
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018
Tocmai am spus, persoanele cu care am vorbit sunt in Digi, nu eu. Le-am spus sa se mute in alta parte, nu vor, treaba lor. Eu nu folosesc reteaua respectiva, are prea multe minusuri.

#25
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
Eu o folosesc pentru ca are prea multe plusuri :)

#26
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018
@clader, corect. Important este ca avem de unde alege, potrivit nevoilor fiecaruia.

#27
claudiugl

claudiugl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 12.02.2014
Pentru mine digi.mobil are un plus foarte mare fata de celelate retele si anume vowifi care poate fi folosit si in afara tarii.

#28
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

 Inginerul_, on 11 septembrie 2019 - 07:06, said:

Aveti urechile infundate cu ceara, nu auziti bine sau pur si simplu sunteti brainwashed. Este imposibil sa nu observi calitatea sub orice limita a convorbirilor pe Digi. Ieri am sunat pe cineva. Acelasi telefon de pe care auzeam impecabil persoana cand era pe reteaua Telekom, acum s-a auzit stins, departat, sunet fara vlaga. A trebuit sa fac un efort serios ca sa aud tot. Treaba asta mi s-a intamplat de mai multe ori cu persoane diferite, astfel incat e clara cauza: reteaua digi.
Asta s-a intimplat la TINE !
La MINE, cum am spus de 2 ori, merg OK 90-95% din apeluri.
Deci, daca stam sa analizam DOUA (DO-UA, D-O-U-A) cazuri din cele 3.4 milioane de clienti Digi, atunci da, ai dreptate, concluzia e una singura: reteaua Digi e de vina.
O sa spui: da, dar eu stiu si alte cazuri din astea.
Da, perfect, stii tu si alte cazuri. Cite ??? 1, 2, 10.... 100 ?
La fel si eu, stiu 4 cazuri in care merg bine.
Deci, daca stam sa analizam 200 cazuri din cele 3.4 milioane de clienti Digi, atunci da, ai dreptate, concluzia e una singura: reteaua Digi e de vina.

#29
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018
Stiu ca toate experientele mele, de la un timp incoace, sunt negative. In rest, fiecare crede ceea ce considera necesar.

#30
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 25.02.2019
ce am putea sa facem in calitate de simpli utilizatori? sa ne certam cu digi? sa facem o petitie online?
personal detin o cartela de digi prepay (pe langa numarul vodafone de serv si numarul prepay de orange-personal); pe orange si vodafone nu am probleme pe digi gafaie reteaua...

e adevarat ca umblu destul de mult prin tara si nu folosesc cartela de digi nici macar ca numar secundar;
am portat un nr. de telekom in digi prepay fiindca nu vroiam sa il pierd - fiind un numar foarte usor :)

#31
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 25.02.2019
inca ceva: la digi prepay nu stiu sa existe volte sau voice over wifi
daca gresesc imi cer scuze (astept corectura necesara)

#32
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
La mine se aud foarte bine apelurile, indiferent pe ce cale le folosesc.

#33
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 01.05.2016
Este posibil sa fie calitatea mai slaba perceputa de tine din cauza faptului ca este prepay.
In 2016 inainte sa fac portare la Digi, am achizitionat o cartela pentru a verifica zonele de interes, iar dupa ce am facut abonament, am mai tinut o perioada ambele sim-uri digi in acelasi telefon si am observat un nivel al semnalului inferior pe cartela prepay fata de ab, parere pur personala.
Digi se axeaza pe abonamente, asa ca pot exista anumite diferente de calitate fata de prepay.


#34
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011

 Naijax, on 09 septembrie 2019 - 17:09, said:

Nu inteleg ce problema ai
Probabil este vorba si de telefonul pe care il folosesti sau zona in care stai
Eu folosesc DIGI si merge - BETON !
Folosesc p30 pro de la Huawei. Se aude excelent pe Orange.

Nu folosesc prepay, am abonament Digi.

 claudiugl, on 11 septembrie 2019 - 07:40, said:

Eu nu inteleg persoanele care stiu doar sa se planga fara sa faca nimic. Eu daca nu as fi multumit de un serviciu de o retea etc, as rezilia, dar nu sa umplu pagini intregi cu vaicareli ca babele.
Nu e chiar așa de simplu, deja am făcut mutarea la Digi deoarece a crescut semnificativ acoperirea și lumea îi vorbea de bine pe aici. Se pare că sunt niște bube mai puțin cunoscute de care lumea trebuie să afle.

 claudiugl, on 11 septembrie 2019 - 09:27, said:

Pentru mine digi.mobil are un plus foarte mare fata de celelate retele si anume vowifi care poate fi folosit si in afara tarii.
Cam asta mi-a plăcut și mie la ei. Aveam deja VoIP de la clickphone dar să ai direct numărul de mobil pe VoIP este un plus.

Dar nu mă așteptam ca inclusiv pe Wifi să se audă prost.

#35
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Se aude foarte bine la mine, aud zgomotele de fundal, ce spun alte persoane pe langa, cocosi si caini, chiar daca interlocutorii mei au doar 3 G pe voce sau chiar si 2 G.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate