Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Promisiunile si realizarile lui Daniel Băluță - primar PSD Sectorul 4

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
483 replies to this topic

#19
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008
si un hint pt cei care nu s-au lasat cumparati cu o galeata si un kil de faina (inlocuiti voi galeata cu parcarea si faina cu ce vreti voi)

cine se ocupa de intretinere? cine uda copaceii? cine arunca la misto cate o mana de seminte ca poate iese gazon?

R: cea mai mare masa de manevra din toate sectoarele din bucuresti. adp s4 a crescut intr-un an cat altii in 10. mii de angajati toti romi...mai departe dezvoltati voi...si daca chiar sunteti paranoici combinati adp cu bodyguarzii personali ai primarului forta de interventie adica politia locala....

Edited by belogerer, 03 September 2019 - 19:23.


#20
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Apropo de romi și sectorul 4

Începuseră ăștia de.la adp prin primăvară zona Tineretului sun Plaza cum treceam pe.langa un grup de.muncitori îmi cereau ba bani de cafea, ba de apa, nu știu de.unde îi adusese primaru dar zilnic îmi cereau

Băiatu o rugăminte, o cafea ai?

De la piața norilor mă.luau.


#21
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,354
  • Înscris: 21.04.2005

 zzhunt, on 03 septembrie 2019 - 18:46, said:


Asta trebuia urgent borduri.
Nu refacerea canalizări de exemplu în zona Tineretului, că la fiecare ploaie un pic mai puternică se inunda zona
Din ce stiu , canalizarile tin de Apa Nova si implicit de primaria generala , nu de sector.

In alta ordine e idei, Baluta daca nu o dadea in bara cu taxa aia pe gunoi aberanta si nu crea atat stres oamenilor , cred ca ar fi avut ceva sanse in alegerile urmatoare .
Dar acum s-a dus dracu  increderea oamenilor ca nu se va repeta cava asemanator in viitor daca ar fi reales.

#22
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,223
  • Înscris: 02.09.2014

 Imperathor, on 03 septembrie 2019 - 17:06, said:

Sectorul 4 chiar exista?
Exista bre, am locuit 25 de ani acolo! Parcul Tineretului, Sala Polivalenta, cinematograful Flacara, "circul foamei" de la Sura Mare, piata Big Berceni, matale vrei sa ma lasi fara (mai) toate amintirile din copilarie?Posted Image

Edited by Costel2014, 03 September 2019 - 20:23.


#23
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006
Ca sa fie tabloul complet,iata realitatea din sectorul 4(soseaua Oltenitei).
Arata bine asezonat cu noile borduri?Posted Image

Attached Files



#24
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007
Piedone e cel care a scos sectorul 4 din mizerie.
Baluta nu a facut decat sa inchida ce-a deschis Piedone in prima parte a mandatului.
In plus mi-a mutat gradinita lu fii-miu cu 2 saptaman inainde de deschidere. Unde? La mama dracului.
Si m-a pus sa platesc taxa pe gunoi, de parca asociatia de locatari n-o putea face si pentru mine.
Si a mai distrus niste trotuare sa faca parcari in spic. Probabil ca tot sectorul 4 va fi transformat in parcari in spic la un moment dat.
Acum avem parcari in spic si pentru cei care vor sa vina in parcul "Lumea copiilor" cu bemveul.

#25
Patefon

Patefon

    Out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,641
  • Înscris: 26.03.2008

 TruculMagic, on 03 septembrie 2019 - 17:08, said:

Care-i cel mai cool sector ? Ca nu ma pricep Posted Image

Sectorul 5. E singurul care are roller coster cu gazon cu care se dau pensionarii gratis.

#26
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,838
  • Înscris: 13.07.2011
Lasa ca asta cu renovarea blocurilor oricum se executa in toate sectoarele. M-am uitat de curiozitate pe diferite panouri cu informatii despre proiect si am ramas pur si simplu uimit ce sume de bani se aloca.

Un bloc de tip P (din Drumul Taberei), cel cu 4 etaje si 8 scari este momentan termoizolat, schimbat geamuri cu termopane si vopsit exterior la suma incredibila de 4 milioane de euro, 65% sunt fonduri europene. Muncitorii sunt vietnamezi adica costurile sunt tinute minim, iar restul este cumparat en-gross astfel ca pretul este ultra scazut.

Firma de constructii banuiesc ca are vreo legatura cu vreun politician, incaseaza 50% din bani si 50% ii da la vietnamezi plus materiale. De 4 milioane construiesc 3 blocuri noi.

#27
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

 valirex, on 03 septembrie 2019 - 23:43, said:

Ca sa fie tabloul complet,iata realitatea din sectorul 4(soseaua Oltenitei).
Arata bine asezonat cu noile borduri?Posted Image
au aparut si pe vacaresti asa ceva borduri noi la pachet cu sobolani
Pe partea cu caseria rds
Credeam ca e vreo pisica prin boscheti cand colo sobolani

 business11, on 04 septembrie 2019 - 09:22, said:

. De 4 milioane construiesc 3 blocuri noi.

asta zic si eu
E imposibil sa coste asa mult o invelire cu scartietoare si niste geamuri, mai ales cand se cumpara marfa in cantitatile astea mari
Hai sa zicem ca intra la un apartament 20 de pachete de scartietoare de 70 lei bucata asta inseamna 1400 lei
Niste saci de ciment , hai sa zic 2500 lei

Au venit si la mine la bloc 25% 8000 lei de plata, a renuntat lumea
Cum naiba sa dai 8000 lei pe 5 saci de ciment si 10 pachete de scartietoare?

#28
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,838
  • Înscris: 13.07.2011
ce e in centru vechi, la romana, la unirii de sobolani nici nu vreti sa stiti, nu exista seara sa nu vad 2-3.

#29
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Astea sunt bordurile de pe serban voda din primavara lu 2017, au fost invelite in carton,plastic sau ce era

Dupa care le-a schimbat in toama, bani efectiv cheltuiti degeaba

Attached Files



#30
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008

 business11, on 04 septembrie 2019 - 09:22, said:

Firma de constructii banuiesc ca are vreo legatura cu vreun politician, incaseaza 50% din bani si 50% ii da la vietnamezi plus materiale. De 4 milioane construiesc 3 blocuri noi.

legaturile sunt foarte simple...de curiozitate doar interesati-va cine sunt doamnele si domnisoarele aparute acum cativa ani prin primarie si pe la adp pe posturi "strategice" cu influenta in atribuirea de contracte si alcatuirea de reguli pt licitatii...cu cine sunt casatorite si mai ales inrudite...dupa care e foarte simplu sa iti dai seama cum un patron de restaurant pizzerie din comuna berceni mananca o paine foarte alba construind platforme betonate pentru noile ghene din sectorul 4 cu zilieri adusi de la mama dracului ...

Edited by belogerer, 04 September 2019 - 11:17.


#31
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,838
  • Înscris: 13.07.2011
Corect. Plus ca ei cand aplica pentru fonduri europene, umfla preturile si pun mana de lucru unui angajat calificat. Iar defapt ei lucreaza cu materiale ieftine si vietnamezi asa ca le raman 50% din bani in general.

Stati sa vedeti faza tare la Favorit in sectorul 6 intalnita de mine. Au plantat astia 3 copaci care nici macar nu i-au pus intr-o linie ci pur si simplu unu mai la stanga altul mai la dreapta dupa care au turnat beton dejur imprejur lasand un spatiu de 2-3cm intre beton si copac. Banuiesc ca au zis ca asa toarna ei apa sau in cazul in care creste radacina. Dar nu s-au gandit ca si radacina aia are nevoie de soare si ca betonul incins o arde, plus ca in viitor va fi spart betonul de radaciinile copacului. Pacat ca nu am facut poze.

#32
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008
no comment.

Attached Files



#33
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,333
  • Înscris: 22.04.2017
Doamnee...mi se strepezesc dintii!!

#34
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Da' ce au vopsit în tricolor?   :w00t:

 zzhunt, on 04 septembrie 2019 - 10:49, said:

Astea sunt bordurile de pe serban voda din primavara lu 2017, au fost invelite in carton,plastic sau ce era

Dupa care le-a schimbat in toama, bani efectiv cheltuiti degeaba

De la Videanu e cu bordura făcătoare de minuni.

#35
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,333
  • Înscris: 22.04.2017
Spunea cineva pe aici CA CA primaru' asta nu se exista!  Si asa e!

https://www.hotnews....inlocuiasca.htm

Cascadorii plansului pe banii altora.

#36
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Numai în sectorul 4 se poate vopsi gardul unei scoli de 2 ori pe săptămână
Cum e la școală 97
La început de școală au vopsit gardul albastru.
După 5 zile sau apucat de revopsire.



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate