Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Promisiunile si realizarile lui Daniel Băluță - primar PSD Sectorul 4

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
482 replies to this topic

#1
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,333
  • Înscris: 22.04.2017
Daca tot vorbim de Timisoara, Cluj, Bucurestiul in intregimea sa, de ce nu ne-am "specializa" pe sectoare.

Locuiesc in sectorul 4 si ma afecteaza cand primari de genul lautarului de e acum la carma fac dobitocii de genul asta;

https://www.hotnews....ai-ingerasi.htm

De fantani ducem lipsa. Trotuarele sunt bine, sosele fara gropi, sosele marcate, curat peste tot, fara maidane...

#2
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017
Mie mi se pare ca sectorul 4 arata chiar ok, mai ingrijit decat multe alte sectoare din Bucuresti.

#3
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
Arata chicios ... dar oricum mai bine decat era pana anul trecut ... adica deplorabil. Bani risipiti si aruncati de pomana

#4
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,832
  • Înscris: 13.07.2011
Este cheltuiala de bani cum s-a facut si la Unirii, sunt curios cat timp o sa reziste pana nu se mai ocupa absolut nimeni de ele si in 2 ani trebuiesc renovate din nou de 10 milioane de euro.
Ziua la Unirii nu este nici un rahat, doar daca te uiti de sus cu vedere spre palat, atunci intr-adevar te impresioneaza. Dar cand cobori si vezi mizeria, praful si straziile praf de acolo ti se taie. Plus ca ziua nu functioneaza la capacitatea maxima.
Seara arata frumos, ei zic ca atrag niste turisti sau impresioneaza populatia, dar per total se arunca cu bani.

Edited by business11, 03 September 2019 - 17:03.


#5
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017
Baluta e cel mai bun primar, il votez cu doua maini la viitoarele alegeri
Da, e normal sa se construiasca si fantani ca sa schimbe peisajul de ghetou sovietic

#6
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,113
  • Înscris: 03.07.2008
Sectorul 4 chiar exista?

#7
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Care-i cel mai cool sector ? Ca nu ma pricep Posted Image

#8
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,688
  • Înscris: 22.11.2007
3 sau 4 din pct meu de vedere.

baluta in sectorul 4 a facut o treaba foarte buna dar el fiind de la psd trebuie urlat ca nu face treaba buna. sau daca face ceva domne prea multi bani cheltuiti este fara rost adica na, sa gasesti ceva sa il ataci pe om, sa urlii sa fii asa indoctrinat incat sa ii zapacesti si pe aia de langa tine sa postezi pe facebook un lucru neadevarat de 100 de or in asa fel incat lumea sa creada ca e adevarat doar pt ca l-a vazut de atatea ori. asa lucreaza gruparea userista dar au inceput si oamenii sa se prinda de prostiile astea.

Edited by bossake, 03 September 2019 - 17:16.


#9
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017
Din ciclul praduiala pe ultima suta de metrii.furati tot ca nu mai apucam la putere.E de ajuns sa te uiti la poza din articol a primalului S3 si-ti dai seama cu cine ai de a face.

#10
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,333
  • Înscris: 22.04.2017

View Poststalker2142, on 03 septembrie 2019 - 17:04, said:

Baluta e cel mai bun primar, il votez cu doua maini la viitoarele alegeri
Da, e normal sa se construiasca si fantani ca sa schimbe peisajul de ghetou sovietic
Ce zici tu straine???

In afara de balci, ce a facut?!? Tu stii ca daca vrei sa fii frumos trebuie sa te speli in primul rand si apoi sa te dai cu spray. Ce se intampla in S4 (si in Bucuresti) e chiar pe dos - se da cu un spray eften peste un jeg de nedescris.

#11
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008
daca voua vi se pare cool ca s-a placat cu panouri termoizolante de 5 gardul facut de ceausescu sau cu table gardul de la cimitir...

ca s-au taiat copaci cu duiumul...

ca trotuarul abia are 80 cm in anumite locuri ca daca se intalnesc 2 mame cu carucioare tb sa se sara una pe alta...

ca face ghene noi europene cu apa curenta si canalizare... ca alea de la parterul fiecarui bloc care aveau facilitatile astea din constructie nu mai sunt bune

ca a reusit performanta sa puna 3 randuri de borduri pe bulevarde.....un rand e in picioare ca sa intre mai multe...

zeci de banci aruncate in locuri unde nici boschetarii nu stau....

ronduri unde poti intoarce numai din 2 manevre blocand bulevardele ca sunt atat de incompetenti incat nu au habar de raza minima de bracaj a unui autoturism...

parcare cu bariera cu intrare partajata cu upu...sta salvarea dupa coada de la bariera....

rasu curcilor....dupa ce au pus ligheanele cu copaci prin tot sectorul si-au dat seama ca sunt etanse si o saptamana au gaurit saracii de la adp la ele sa dreneze apa...

marmura aruncata haotic prin tot cartierul fara un plan fara nimic. la mine in fata blocului sunt 50-60 ml de marmura care delimiteaza ei stiu ce. fara o teava de drenaj evident...cand ploua toata lumea e pe carosabil...

si pot continua pana maine...

este cea mai mare spalare de bani ever. facuta pe fata fara pic de rusine.

Edited by belogerer, 03 September 2019 - 17:39.


#12
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008
si sa nu uitam de zonele verzi/parcuri distruse ca sa faca parcari cu plata!

#13
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017

View Posta_user, on 03 septembrie 2019 - 17:25, said:

Ce zici tu straine???

In afara de balci, ce a facut?!? Tu stii ca daca vrei sa fii frumos trebuie sa te speli in primul rand si apoi sa te dai cu spray. Ce se intampla in S4 (si in Bucuresti) e chiar pe dos - se da cu un spray eften peste un jeg de nedescris.

mi-a renovat blocul frumos si elegant, a creat locuri de parcare si mi-a atribuit loc fara spaga/smecherii etc
a creat mici parcari moderne intre blocuri unde erau terenuri virane unde cresteau balarii de zeci de ani
a creat parcarea aia enorma la intrarea in parcul copiilor si a eliminat rromia de la intrare care era inainte

#14
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008

View Poststalker2142, on 03 septembrie 2019 - 17:55, said:

mi-a renovat blocul frumos si elegant, a creat locuri de parcare si mi-a atribuit loc fara spaga/smecherii etc
a creat mici parcari moderne intre blocuri unde erau terenuri virane unde cresteau balarii de zeci de ani
a creat parcarea aia enorma la intrarea in parcul copiilor si a eliminat rromia de la intrare care era inainte

va meritati soarta. ieftin si prost v-ati vandut...un loc de parcare si o placa de polistiren....

#15
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Da, am trecut si eu ieri prin sectorul 4 si mi se pare ca e lucrat decent la nivel de trotuare, borduri, parculete pentru copii... adica nu mai e praf cum era.
Ce imi place este ca nu s-a abuzat de betoane, blocheti de beton, diafragme colorate..etc ca in sectorul 3 unde locuiesc... Adica s-a amenajat mai cu simtul masurii.

#16
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017

View Postbelogerer, on 03 septembrie 2019 - 17:57, said:


va meritati soarta. ieftin si prost v-ati vandut...un loc de parcare si o placa de polistiren....

nu m-am vandut pe nimic, toate astea au venit de la sine. pur si simplu primarii anteriori nu au avut initiativa sa faca

#17
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

View Postgeostorm, on 03 septembrie 2019 - 16:57, said:

Mie mi se pare ca sectorul 4 arata chiar ok, mai ingrijit decat multe alte sectoare din Bucuresti.

Stai sa vezi cum pute dimineața printre străduțe a laturi
Du-te luni dimineață în fața la palatul Copiilor sa vezi cum stau tomberoanele de gunoi pe trotuar până la 12 in statia de autobuz pe.partea opusă cu parcul.

Pute printre străduțe dimineața a zoaie.

Pe mine nu mă interesează bordurile gardurile și fântânile.



View Poststalker2142, on 03 septembrie 2019 - 17:55, said:



mi-a renovat blocul frumos si elegant, a creat locuri de parcare si mi-a atribuit loc fara spaga/smecherii etc
a creat mici parcari moderne intre blocuri unde erau terenuri virane unde cresteau balarii de zeci de ani
a creat parcarea aia enorma la intrarea in parcul copiilor si a eliminat rromia de la intrare care era inainte

Parcarea aia e singurul lucru bun făcut de primar

In rest citeam cat costa un șurub și cat costa o bordura.
La Șincai e un sticker lipit de.o.bordura cică costa 883 lei.

Asta trebuia urgent borduri.
Nu refacerea canalizări de exemplu în zona Tineretului, că la fiecare ploaie un pic mai puternică se inunda zona

Bine că a schimbat.bordurile pe.serban vodă de 2 ori anul trecut.
Prima oara în primăvara le-a învelit în carton după care le-a schimbat în toamna



#18
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,113
  • Înscris: 03.07.2008

Quote

Un număr maxim de 380 de fântâni arteziene cu rățoi, cai, îngerași, lupi, ursuleți etc. ar putea fi puse în funcțiune în următorii patru ani în Sectorul 4 din București. Măsura apare în documentația unei licitații lansate recent de primăria condusă de PSD-istul Daniel Băluță.

Quote

Instituția vrea să încheie un acord cadru pe patru ani pentru amenajarea, întreținerea, extinderea și modernizarea domeniului public din Sectorul 4, contract în valoare estimată la peste 643,6 milioane de lei, finanțat din bani publici

Cool!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate