Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Pod circulabil

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
ban

ban

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 26.02.2007
Întrebarea cu pistolul rămânând deschisă, aș vrea să știu cum să mufez burlanele (cred că o să fie de 85 cm diametru, sau poate 90cm) la țeava de canalizare de 110.

Intre timp am aflat și primii 4 pași pentru recepție (Sect 1):
- se dă o declarație cu valoarea reală a construcției la sediul Poliției locale de lângă Cristal Palace (2 formulare, e nevoie de copie a buletinului și a AC)
- se plătește diferența de la cât s-a plătit deja până la 0,5% în contul ISC
- pe email ([email protected]) se trimit 2 formulare (formularul de încheiere lucrari si cel de solicitare adeverinta) la ISC și copii de la primii 2 pași alături de ce se mai cere
- pe email se primește cam după o zi numărul de înregistrare al cererii la ISC
- se așteaptă 3 săptămâni (adeverința cred)

#56
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,543
  • Înscris: 30.07.2007
Despre pistolul ala de vopsit: nu cred ca e la indemana sa umpli borcanul ala de o suta de ori...are numai 0.8 litri.
Eu am folosit un vermorel de vreo zece litri si tot mi de parea ca il umplu prea des.

#57
ban

ban

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 26.02.2007
Vermorelul este de stropit copacii? de ăsta aș avea deja! îmi închipuiam că e o pastă groasă cu zgrumțuri care nu trece prin vermorel și nici prin unele pistoale de vopsit.
Mulțumesc!

#58
manghels

manghels

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,901
  • Înscris: 27.02.2008

View Postban, on 13 octombrie 2019 - 20:35, said:

Aș vrea să știu cum să mufez burlanele (cred că o să fie de 85 cm diametru, sau poate 90cm) la țeava de canalizare de 110.

Daca nu ai camine pluviale ce vin cu racord pt 110..si cu decantor mizerie..capac ajustabil..etc. atunci poti pune capac de 110 la teava de 110 si decupezi in el un cerc de 85 sau cat are burlanul..

Edited by manghels, 14 October 2019 - 10:51.


#59
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009

View Postban, on 13 octombrie 2019 - 20:35, said:

Întrebarea cu pistolul rămânând deschisă, aș vrea să știu cum să mufez burlanele (cred că o să fie de 85 cm diametru, sau poate 90cm) la țeava de canalizare de 110.
Exista tot felul de reductii, posibil sa găsești marimea potrivita.

Attached File  DV_8_7409022_02_4c_RO_20170902214650.jpg   26.53K   0 downloads

Edited by puisor, 14 October 2019 - 11:13.


#60
ban

ban

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 26.02.2007
după reducții m-am tot uitat înainte să întreb, nu am văzut decât ceva 110/100 dar nu pare prea bună (e un fel de niplu, pare că burlanul ar cădea în interior)

capacul decupat pare să funcționeze, dar tot curge în interior burlanul, mai trebuie șmecherit cumva.

altă variantă la care mă gândeam e să înfășor, ca un manșon, burlanul în câteva straturi de țeavă de 110 tăiată pe generatoare într-un loc astfel încât să îl îngroașe până la 110mm

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate