Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

REDMI Note 8 / note 8 Pro

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2417 replies to this topic

#2395
pahai

pahai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 23.07.2005
Salut. Dupa update 12.5.6.0 când intru pe WhatsApp îmi închide fereastra. Ce opțiuni am fara dezinstalare? Mersi

Edited by pahai, 30 January 2022 - 04:12.


#2396
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Nu am aceasta problema. Detin RN8Pro

#2397
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018
la xiaomi redmi 8 nu imi afiseaza apelurile ratate pe ecran trebuie ca eu sa dau pe icoana telefon si sa verific?

https ://www.media-max.ro/ notificari-nefunctionale-pe-telefoanele-xiaomi/

Attached Files



#2398
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Nu ai notificari sus pe bara de stare ca ai apeluri pierdute?
Te referi ca nu iti apare pe iconul aplicatiei de apeluri un numar ce reprezinta numarul de notificari? Ti-ai pus vreun launcher custom? Daca da, ti-a afisat apelurile pierdute inainte?

#2399
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018
nu imi afiseaza nici unde ca ma sunat cineva! ce e launcher custom

#2400
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 14.02.2006
Dupa noul upgrade la 12.5.2.0, chiar daca sterg o poza din Whatsapp, o regasesc ulterior in galerie...si trebuie sa o sterg si de acolo. Sincronizarea este oprita. Trebuie sa mai setez undeva, ceva ? Ca e foarte enervant...Multumesc.

#2401
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 25.05.2006
Salut! Am schimbat telefonul redmi note 8 pro cu un Samsung. Până aici toate bune, dar nu mai pot conecta la propriul cont Google; zice că am schimbat parola acum 4 ore!? Ce mama măsi? Am schimbat parola și același mesaj.
Cum să-i dau de capăt?

#2402
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 25.05.2006
Rezolvat!

#2403
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View Postvaler, on 07 mai 2022 - 14:36, said:

Rezolvat!
how?Posted Image

#2404
Varonul

Varonul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 02.06.2021
aveti vreo problema cu ultimul update?

#2405
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 30.03.2009

View PostFratello, on 02 mai 2022 - 18:58, said:

Dupa noul upgrade la 12.5.2.0, chiar daca sterg o poza din Whatsapp, o regasesc ulterior in galerie...si trebuie sa o sterg si de acolo. Sincronizarea este oprita. Trebuie sa mai setez undeva, ceva ? Ca e foarte enervant...Multumesc.

Când primești poze si video, automat le salvează pe telefon. Pentru documente te întreabă dacă le descarci sau nu, dar la poze ba.

#2406
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 25.05.2006

View Postjohnnickelby, on 07 mai 2022 - 14:39, said:


how?Posted Image

Am schimbat parola Google, din nou și asta a fost. Dar tot nu știu nici acum ce sa întâmplat de am ajuns în situația asta.

#2407
maryusblaga11

maryusblaga11

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.06.2022
Buna
Am Xiaomi redmi note 9 . MIUI 12.5.6 ,Versiune Android 11RP1A.200720.011 , la care am o problema la care nu ii dau de cap. Am cautat pe google , dar tot ce am gasit nu face nimic.
Pe scurt :  Dupa update ul e acum vreo 4 -5 luni , nu mai pot face top up la contul de revolut pt ca atunci cand intru in aplicatia bancii sa autorizez aplicatia , si ma intorc pe pagina Revolut ca sa confirme plata , telefonul inchide aplicatia si la redeschidere imi arta un ecran alb . Acelasi lucru il patesc cu aplicatia prin care se face plata la orange , si chiar daca deschid o pagina in chrome si vreau sa cumpar ceva de pe un site cand ma intorc inapoi pe site ul comerciantului , pagina se incarca de la inceput .
Am mai gasit si alte persoane cu aceeasi problema , si am gasit si rezolvari doar ca la mine nu functioneaza . In principiu nu pot plati nimic online din cazua asta si devine frustrant . Am dat la aplicatia Revolut sa nu aiba nici o restrictie la baterie , dar nimic.
A rezolvat cineva ceva?

#2408
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,366
  • Înscris: 29.01.2008
Redmi Note 8 Pro.
De câteva zile a făcut update la MIUI12.5.7RGGEUXM (doar update de securitate la android 1.04.2022) și de atunci se conectează extrem de greu prin WiFi. La router se conectează rapid, dar transferul de date începe doar când vrea el și merge tot doar când vrea el. Înainte nu am avut probleme. Acum pe internet merge mai stabil în casă (unele zone cu semnal la limită) pe datele mobile.

#2409
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 24.04.2007
...ca tot au fost multe Ro-alerte recent...

RN8 Pro nu-mi salveaza Ro-alertele - dau pe Emergency Alert History (sau Wireless emergency alerts) si "sare" inapoi - se vede ca face un loop.. - arata ca un bug.

La voi cum este?

#2410
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
La mine merge Redmi Note 8 Pro perfect. Am MIUI 11.0.3 pe e (Android 9) Nu i-am facut update.. Sunt satul de gandacii saormi la updaturi.
N-am probleme cu wi-fi cu Ro alertele.. Daca voi faceti updaturi pline de gandaci si ganganii ce sa va fac eu.

#2411
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
@mstanciu De ce ai vrea sa-ti salveze mesajele RoAlert ? Eu le-am dezactivat, nu ma interesează ca ma stresau.

#2412
ioni68939

ioni68939

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 06.05.2019
Dupa 2 ani cat ar trebui sa tina bateria la un REDMI Note 8?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate