Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

HILS Pallady Apartments

- - - - -
  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#1
claudiu_manda

claudiu_manda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 22.06.2008
https://www.hils.ro/, un nou complex in zona de est, metrou Anghel Saligny, dezvoltat de familia Negoita. Ma tot gandesc daca zona aia poate duce chiar atat de mult...

Mai mult ca sigur e vorba de cel de care se vorbeste in articolul profit.ro:

https://www.profit.r...n-ikea-19083646

Edited by claudiu_manda, 27 August 2019 - 20:58.


#2
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postclaudiu_manda, on 27 august 2019 - 20:56, said:

Hils.ro, un nou complex in zona de est, metrou Anghel Saligny, dezvoltat de familia Negoita. Ma tot gandesc daca zona aia poate duce chiar atat de mult...

Daca te referi la aglomeratie, la orele de varf e la fel ca pe Iuliu Maniu, nu trebuie sa schimbi viteza de la un semafor la altul.
Altfel, zona e ok - Auchan, Decathlon, Metro, Ikea, Kika, Dedeman, urmeaza Leroy Merlin pe terenul Policolor.

In orice zona in care e si metrou pe o raza de 1km, te descurci.

In 5 ani, toate terenurile alea industriale se vor umple de blocuri si toate vor presa pe aceeasi infrastructura.

Edited by Kres, 27 August 2019 - 21:03.


#3
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014
Zona e destul de ok, preturile cam mari pentru periferie.

#4
romvic

romvic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.08.2019
Ca de altfel ptr Romania.

#5
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostiZet, on 27 august 2019 - 21:59, said:

Zona e destul de ok, preturile cam mari pentru periferie.

Pai nu e periferie.. Nu-i prelungirea Ghencea, Rahova, sos. Alexandriei sau mai stiu eu ce...
Esti la 15-20 min de centru.  Ai acces la metrou (construit de Ceausescu), autostrada si magazine.  Bulevardele sunt late, cu copaci pe mijloc..  zona e relativ aerisita.. nu-si construite (deocamdata) blocuri lipite unele de altele)

Ca nu face cat cer aia pe mp, e alta poveste.. .

#6
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Si din berceni de la Grand Arena faci  15-20 min pana in centru si esti la periferie.

Edited by aceton, 28 August 2019 - 07:20.


#7
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016

View PostKres, on 28 august 2019 - 07:14, said:

Pai nu e periferie.. Nu-i prelungirea Ghencea, Rahova, sos. Alexandriei sau mai stiu eu ce...
Daca e cel din articolul de mai sus, e la periferie. Vizavi de magazinul Ikea inseamna la statia de metrou Anghel Saligny, care e la iesirea din oras => periferie.

Totusi, faptul ca exista acces imediat la metrou, e un avantaj enorm. Pe timpul saptamanii nu are rost sa te chinui cu masina in trafic, decat daca e neaparata nevoie (cum ar fi transportul copiilor, de exemplu).

Edited by MediumPlayer, 28 August 2019 - 07:46.


#8
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007

View PostKres, on 28 august 2019 - 07:14, said:

Esti la 15-20 min de centru.
15-20 minute pana in centru cu masina noaptea, sau ziua cu metroul.
De cele mai multe ori faci atat doar pana la Dristor.

View PostKres, on 28 august 2019 - 07:14, said:

Ca nu face cat cer aia pe mp, e alta poveste.. .
Posted Image

#9
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Se dezvolta extraordinar zona aia, rasar blocurile ca ciupercile dupa ploaie... ai metrou aproape, plus ditamai centrele comerciale.
E un fel de Militari Residence, dar cu metrou mult mai aproape.

#10
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008

View PostKres, on 28 august 2019 - 07:14, said:


Pai nu e periferie.. Nu-i prelungirea Ghencea, Rahova, sos. Alexandriei sau mai stiu eu ce...
Esti la 15-20 min de centru.  Ai acces la metrou (construit de Ceausescu), autostrada si magazine.  Bulevardele sunt late, cu copaci pe mijloc..  zona e relativ aerisita.. nu-si construite (deocamdata) blocuri lipite unele de altele)

Ca nu face cat cer aia pe mp, e alta poveste.. .
Nuuuu, nu este periferie. As spune chiar ca este in centrul capitalei. Nu stiu de unde tot apareti... PS Este singura zona din Bucuresti unde am vazut oameni care intind pe jos pe trotuar paturi si stau cu copiii in mijlocul pietonilor, spargand seminte si stand ca la poarta la tara. Toti astia de prin TR, IF, IL s-au mutat pe vremea lui Ceasca in zona si dau un "flavour" profund european zonei.

#11
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostMediumPlayer, on 28 august 2019 - 07:42, said:

Daca e cel din articolul de mai sus, e la periferie. Vizavi de magazinul Ikea inseamna la statia de metrou Anghel Saligny, care e la iesirea din oras => periferie.


Nu-i periferie prietene daca ai acces la metrou.. Periferie e Prelungirea Ghencea.. Sos. Antiaeriana.. din astea.. Eu stiu unde este locatia..este super-ok.. In maxim 5 ani se vor construi blocuri numa in camp, o sa vedeti.. Aia va fi periferia..

Anghel Saligny nu e deocamdata in zona semi-centrala, dar in 5-10 ani cand se va tyzigani cu totul Bucurestiul, si va fi un ghetou capitalist, va deveni.. o sa vedeti.. ca restul care vor sta prin blocurile plantate in camp, adica pe langa Groapa Glina, nu vor avea acces la metrou

Edited by Kres, 28 August 2019 - 10:13.


#12
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Firma lui Negoita mai face vreo cateva blocuri de P+14 in spatele Palladium, drumul gura calitei, fosta zona cu PUZ de P+4. E misto sa vezi case de 2 etaje pe langa ditamai blocurile.

#13
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016

View PostKres, on 28 august 2019 - 10:11, said:

Nu-i periferie prietene daca ai acces la metrou.. Periferie e Prelungirea Ghencea.. Sos. Antiaeriana.. din astea.. Eu stiu unde este locatia..este super-ok.. In maxim 5 ani se vor construi blocuri numa in camp, o sa vedeti.. Aia va fi periferia..

Anghel Saligny nu e deocamdata in zona semi-centrala, dar in 5-10 ani cand se va tyzigani cu totul Bucurestiul, si va fi un ghetou capitalist, va deveni.. o sa vedeti.. ca restul care vor sta prin blocurile plantate in camp, adica pe langa Groapa Glina, nu vor avea acces la metrou
Ce legatura are mijlocul de transport sau orice altceva?Posted Image Nu e la marginea orasului IN MOMENTUL ASTA?

Doar atat mai am de adaugat: https://dexonline.ro...nitie/periferie

Fa si tu diferenta intre cum inteleg oamenii unii termeni (idei preconcepute), in general, si ce inseamna ei, de fapt.

Edited by MediumPlayer, 28 August 2019 - 10:22.


#14
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Baneasa este zona de periferie?

#15
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,282
  • Înscris: 16.08.2016
Da :)

#16
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
Sa vedeti ce adiere de Chanal nr 5 o sa aveti, cand bate briza dinspre Glina.... Am lucrat vre-o 2 ani la ICME si cand adia briza dispre Glina, te spargea mirosul...Posted Image

#17
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016
Lasa, ca si prin Berceni vine cateodata cate o mireasma ba de canal, ba de WC public, ba de cocina de porci. E un amestec de blocuri si case (si case printre blocuri)... absolut superb.Posted Image

#18
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Si Militari era periferie acum 30 de ani.
Unde ati vrea sa se mute hoardele de provinciali veniti in capitala??
Foarte bine ca se construieste, cu cat mai multe blocuri, cu atat mai bine! Asa se dezvolta o capitala!!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate