Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

HILS Pallady Apartments

- - - - -
  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#37
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008

View Postclaudiu_manda, on 14 septembrie 2019 - 12:13, said:



Nu stiu ce sa zic... dintre Negoita si dubiosii dîmbovițeni care au construit in asa zisul Titan Nou, il aleg pe Negoita. Nu stiu ce solutii or fi ales in alte parti, insa cel putin blocurile din Palladium sunt din beton si caramida celulara, cu finisaje din rigips.

Buna asta.
Sa vezi ultimile etaje, OSB la Palladium.
Treceam des prin zona cand erau in constructie.
Nu ma pronunt ca ar fi bune sau proaste dar clar nu este doar beton sau caramida in acele blocuri din Palladium.

#38
claudiu_manda

claudiu_manda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 22.06.2008
Sigur vorbesti de Palladium sau de "suratele" de la Confort City, care au mansarda si au ajuns celebre dupa incendiu? In Palladium, din cate stiu, s-a mai folosit lemn/OSB la intarirea prinderilor corpurilor suspendate pe rigipis.

Edited by claudiu_manda, 15 September 2019 - 12:19.


#39
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Palladium normal.
Suratele din Confort, alte minunatii marca Negoita.

#40
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006

View Postclaudiu_manda, on 14 septembrie 2019 - 12:13, said:

Nu stiu ce sa zic... dintre Negoita si dubiosii dîmbovițeni care au construit in asa zisul Titan Nou, il aleg pe Negoita. Nu stiu ce solutii or fi ales in alte parti, insa cel putin blocurile din Palladium sunt din beton si caramida celulara, cu finisaje din rigips.

Negoita e cel mai mare dubios dambovitean. Iar apartamentele rigips-uite si inghesuite din Paladium nu merita termen de comparatie cu apartamente facute de dezvoltatori dubiosi

#41
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 11.08.2016
Si afacerist si politician. In mod normal, combinatia perfecta in care... sa nu ai incredere. Decat daca lucrezi pt el, ca altfel nu-mi explic.

#42
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Si cu fratele primar care aproba PUZ cu dedicatie.
E bine ca nu o sa mai prinda alt mandat

#43
claudiu_manda

claudiu_manda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 22.06.2008
Apartamente rigipsate am mai vazut: Hercesa Vivenda, Citadella Titan, Edenia (Adama), Evocasa, Rasarit de Soare, etc. Deci, nimic nou sub soare, nu e inovatia unui dubios dâmbovițean.

Dar stii ce n-am vazut la dezvoltatorul Palladium, Jacob Gardens, firma afiliata (cel putin neoficial) fratilor N? Apartamente vandute si ramase cu curentul in organizare de santier, gaze nebransate, rahat refulat in casa, termene nerespectate, parcari subterane fara autorizatie PSI, samd, lucruri din plin regăsite in mirificul peisaj imobiliar dâmbovițean.

PS: nu am nicio treaba cu Negoita, in afara faptului ca il mai injur cateodata (sălășluiesc in ținuturile S3).

Edited by claudiu_manda, 16 September 2019 - 14:25.


#44
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Atunci vorbeste cu cineva care sta acolo. Te va pune in tema in ceea ce priveste obligatia platii utilitatilor la firma lor.

#45
claudiu_manda

claudiu_manda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 22.06.2008
Am vorbit. Se plateste apa (fiindca ApaNova nu face contract individual, ulterior se va muta pe asociația de proprietari) si taxa de mentenanță complex. Au alte probleme, nu lipsa curent sau gaze.

#46
miKronshpe9

miKronshpe9

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.09.2019

View PostAfroditu, on 16 septembrie 2019 - 08:54, said:

Si cu fratele primar care aproba PUZ cu dedicatie.
E bine ca nu o sa mai prinda alt mandat

Nu prea e bine. cum ne-cum, a facut sa arate Sectorul 3 intr-un mod civizliat, mai ales in zona bulevardelor, si treaba continua. E vreun alt preferat cu lucrari realizate, in palmares, care ar putea continua lucrul asta? :)

Nu vom ajunge sa avem blocuri de locuit calumea prea curand. Sunt OK si atat.

#47
Baltaci

Baltaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 28.04.2007

View Postunbeliver, on 13 septembrie 2019 - 22:24, said:

Avantaje:
  • zona e ceva mai aerisită (în sensul că sunt bulevarde largi)
Care sunt bulevardele, ca in afara de Pallady sunt doar drumuri de pamant sau asfaltate cat sa incapa o masina jumate...


View PostMediumPlayer, on 14 septembrie 2019 - 11:58, said:

Am inteles ca blocurile lui Negoita sunt din BCA, nu din caramida, cum fac ceilalti, pe langa ale lui.
Depinde si de BCA, caramida e mai scumpa si pentru ca ai costuri de manipulare mai ridicate si pierderi mai mari la material. Intr-o vreme nu prea mai faceau fabricile fata la cererea de caramida si am vazut ca mai multi au trecut pe BCA sau Ytong. Orice e mai bun ca rigipsul :)

#48
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008

View PostmiKronshpe9, on 17 septembrie 2019 - 08:51, said:



Nu prea e bine. cum ne-cum, a facut sa arate Sectorul 3 intr-un mod civizliat, mai ales in zona bulevardelor, si treaba continua. E vreun alt preferat cu lucrari realizate, in palmares, care ar putea continua lucrul asta? :)

Nu vom ajunge sa avem blocuri de locuit calumea prea curand. Sunt OK si atat.

Cartierul a fost facut de vechiul primar, tot Negoita il chema dar nu ruda cu cei doi de acum.
Primarul vechi a eliminat garajele de beton care impanzeau toate stradutele si a facut parcuri, primarul vechi a muscat din trotoarele largi de pe bulevarde si a facut locuri de parcare, primarul vechi a modernizat parcul IOR si alte lucruri.
Fratii "brothers" au stiut sa puna garduri, borduri pe trei straturi si alte investitii inutile din care ieseau comisioane la greu pentru firmele lor.
Ultima gaselnita de anul trecut.. Sa rupa contractul cu Rosal si sa bage firma lor de gunoi in cartier...
Au capusat astia la bani de nici ei nu mai stiu de unde au tot luat...

Edited by Groh, 17 September 2019 - 13:36.


#49
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Sa nu mai zici ca udă 1 metru de iarba de 5-6 ori pe zi si jumatate din apa ajunge pe mașini si pe bulevard pentru ca sunt montate prost aspersoarele,Un escroc,comisioneaza tot ce prinde.

#50
Baltaci

Baltaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 28.04.2007
Sa nu exageram, imbunatatirile sunt din vreo ultimii 5 ani. Daca nu cumva Robert l-a tinut intr-o debara pe Liviu si l-a pus sa munceasca in locul lui, e cam greu sa-i atribui lui meritele (desi, la cum se misca proiectele in sectorul public, nu m-ar mira ca unele proiecte sa fi fostlansate de pe vremea lu Plesca)

#51
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Locuiam acolo cat a fost Liviu Negoita primar si am vazut cu ochii mei ce a facut.
A, ca si el imprejmuia parculetele cu gardurile facute de firme ale lui, asta e altceva.
Apoi Negoita a inventat conceptul de bordura, peste bordura, ca sa iasa bine.
Sa fim seriosi.. Fratii astia doi au pus mana pe o closca cu oua de aur, cand unul din ei a iesit primar.
Instantaneu au inceput proiectele imobiliare ale familiei...
Rin Grand Hotel, Confort Parc, Confort City si altele..
Scopul lor a fost doar jumulirea sectorului si nimic mai mult.
A, ca au incercat si marea cu sarea sa puna mana pe terenul lui dinamo, al parcului sportiv ca sa il mute in Berceni iar acolo sa traga niste blocuri, asta e altceva.
Noroc ca aia din ministerul de interne nu sunt atat de idioti.
Idioti au fost doar fanii dinamovisti crezand ca ala a venit cu ganduri de pace ca sa puna clubul pe picioare.
Si nu am zis de imbunatatiri...
Cei ce locuiesc acolo isi amintesc cum arata sectorul 3 inainte, garajele ale infecte cu sobolani la fiecare colt de bloc.
Cand am vazut ca le rade, am fost cel mai fericit.

Edited by Groh, 17 September 2019 - 14:03.


#52
Baltaci

Baltaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 28.04.2007

View PostGroh, on 17 septembrie 2019 - 14:01, said:

Instantaneu au inceput proiectele imobiliare ale familiei...
Rin Grand Hotel, Confort Parc, Confort City si altele..
Scopul lor a fost doar jumulirea sectorului si nimic mai mult.
A, ca au incercat si marea cu sarea sa puna mana pe terenul lui dinamo, al parcului sportiv ca sa il mute in Berceni iar acolo sa traga niste blocuri, asta e altceva.
Noroc ca aia din ministerul de interne nu sunt atat de idioti.
Nici unul dintre acestea nu se afla in sectorul 3, iar Rin si Confort au fost construite inainte sa ajunga Robert primar. Daca tot vrei sa-l injuri, injura-l pentru ceva ce a facut in sectorul 3

#53
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Stiu ca nu se afla in sectorul 3.Asta nu inseamna ca nu au dovedit ca sunt niste combinatori pe spinarea sau chiar viata oamenilor.
Dovada incendiul din Confort City..

#54
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Fun fact, multe voturi si le-a luat deoarece avea acelasi nume ca al primarului anterior, iar babele si mosii multumiti de liviu nu au fost atenti.
Pe langa cele enumerate de groh, primarul neghinita a capusat primaria cu nspe firme sugatoare de bani publici.
DIn fericire, o sa fie ultimul lui mandat. Faptul ca s-a certat cu psd-ul + miile de persoane care si-au mutat resedinta in sectorul 3 (printre care ma aflu si eu) si care nu sunt impresionate de 5 cm de asphalt turnate direct pe pamant, o sa dovedeasca acest lucru :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate