Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Sa mai mancati prin restaurante

- - - - -
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#1
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Sa mai mancati prin restaurante si shaormeri,acum inteleg de ce a murit taximetristu ala care a mancat la fast food
Eu stiam ca se mai intampla lucruri nasoale...dar nici in halu asta
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Imojiw9emLU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4NOLovIZmcM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/b0Uk6Ww_5bA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
>Eforie Nord
>Litoral
>Mamaia

Toată lumea știe că la noi la mare o cufureală este practic garantată dacă mănânci "în oraș".
Ori la hotel hrană rece, ori o gogoașă înfuriată făcută în fața ta, ori un restaurant ultra recomandat și testat.

#3
Freak404

Freak404

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 29.01.2008
Si se mai mira unii ca turistii nostri neaosi isi iau mancare cu ei de acasa si o gatesc in camera de hotel.
Dupa ce vezi imaginile astea incepi sa le dai dreptate.

#4
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Lasa ca m-am fript eu cu mancare facuta in fata mea, seara si a doua zi am fost numai cu capul in chiuveta, a treia zi vroiam sa le dau foc la stand ... doar ca e ilegal asa ca mi-am vazut de treaba si m-au pierdut ca client, cumparasem lejer de vreo 200+ de ori de la brandul ala inainte. Am mai patit ceva de genul mai demult si de atunci am lasato moarta cu mancatul in oras decat in locatii respectabile.

Edited by SpeedDemon, 25 August 2019 - 11:22.


#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pentru ca primesc autorizatii pe spagi... coruptia ucide!

#6
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005

 britneysbitch, on 25 august 2019 - 11:07, said:

Toată lumea știe că la noi la mare o cufureală este practic garantată dacă mănânci "în oraș".

Bei voi nu știți cum să mâncați, trebuie neapărat să bei multă votcă după ce mănânci ca să omori microbii Posted Image

#7
javathepyton

javathepyton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 06.08.2019
La cum sta treaba , cred ca n-ar trebui sa mai mancam in niciun restaurant, fast-food, cofetarie, shaormerie, nici macar la cafenea.
Inclusiv brutariilem laptariile  si macelariile imi provoaca dubii.
Iar supermarketele sunt adevarate focare de mizerie.

Asa se intampla cand toti romanii specializati si meseriasi au emigrat din tara, doar n-ar fi prosti sa munceasca in asemenea conditii si pe salarii mici.

Iar patronii, din disperare, ajung sa angajeze incompetenti, sictirisiti, ratati, frustrati, lenesii, nemotivatii,   oameni prosti pe care nici la maturat nu i-ai lasa.  Genul de tineri pe care ii constrang parintii sa se duca la munca. Fie ca vorbim de picati la BAC sau de absolventi de drept si jurnalism, intr-o tara functionala niciunul n-ar avea ce sa caute sa lucreze intr-un restaurant, fast-food sau supermarket fara ATESTAT.  
Si toti muncesc in scarba, deci de igienizare nici nu poate fi vorba.

In mod normal, cine vrea sa munceasca in supermarket sau fast-food, trebuie sa aiba o pasiune pentru asta.
Si sa faca un curs ca la armata care sa-l disciplineze in primul rand si sa-l faca sa munceasca corespunzator conform regulilor de igiena, sa stie sa se comporte cu clientii, sa asculte ordinele, indiferent cat e salariu.

Edited by javathepyton, 25 August 2019 - 11:26.


#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Am patit-o si eu odata, m-a durut stomacul vreo 2-3 zile de am crezut ca mor, abia puteam sa respir...

#9
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Sunteti cam fitosi daca tineti sa mancati in concediu la restaurant; cercetatorii britanici au demonstrat ca poti avea un concediu reusit doar cu pesmeti si apa.

#10
javathepyton

javathepyton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 06.08.2019
Patronii lacomi sunt de vina ca angajeaza toti prostii fara BAC , absolventi de SNSPA, tot felul de necalificati fara atestat.

Iar statul e de vina fiindca e corupt si nu-i verifica/nu le inchide afacerile.

Edited by javathepyton, 25 August 2019 - 11:29.


#11
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

 I2O, on 25 august 2019 - 11:04, said:

Sa mai mancati prin restaurante si shaormeri,acum inteleg de ce a murit taximetristu ala care a mancat la fast food
Eu stiam ca se mai intampla lucruri nasoale...dar nici in halu asta
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Imojiw9emLU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4NOLovIZmcM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/b0Uk6Ww_5bA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Lucruri stiute de ani de zile

#12
javathepyton

javathepyton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 06.08.2019
Voi ati vazut ce mancare gata preparata se vinde la Mega-Image?  Arata a voma!

Pe astia vad ca nu-i verifica nimeni

#13
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Ăștia din filmări, sunt fraierii care nu au dat dreptul. Au fost aleși special să fie dați exemplu. Să vedeți și voi ca mașinăria Statului lucrează.
Nu-i așa că vă simțit răzbunați și dar a viitoare, veți plăti mai mult pentru mai puțin, cu gândul că la ăștia e curat, pentru că nu au apărut la TV. Greșit!

#14
javathepyton

javathepyton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 06.08.2019
Inclusiv puiul de la rotisor si cartofii de acolo imi dau dubii.

Ce sa mai zic de fast-fooduri unde se vinde mancare reciclata si conservata de cateva luni?

#15
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Eu mi-am jurat ca nu o sa pun gura pe mancare de restaurant dar acum o luna jumate m-am prostit si am comandat o pizza...ce sa vezi a doua zi eram mort cu frisoane si moale ca fularu o zi inteaga nu m-am putut ridica din pat,dupa care au urmat niste analize de unde reiesea ca am contactat helicobacter la stomat,e clar ca de la pizza aia,a fost prea evidenta problema
Cu toate ca imi zicea varu-meu care a fost la ei in bucatarie ca-i foarte curat
De acum imi tin promisiunea si nu mai mananc nici un capat de ac din unitatile din Romania

#16
javathepyton

javathepyton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 06.08.2019

 I2O, on 25 august 2019 - 11:33, said:

Eu mi-am jurat ca nu o sa pun gura pe mancare de restaurant dar acum o luna jumate m-am prostit si am comandat o pizza...ce sa vezi a doua zi eram mort cu frisoane si moale ca fularu o zi inteaga nu m-am putut ridica din pat,dupa care au urmat niste analize de unde reiesea ca am contactat helicobacter la stomat,e clar ca de la pizza aia,a fost prea evidenta problema
Cu toate ca imi zicea varu-meu care a fost la ei in bucatarie ca-i foarte curat
De acum imi tin promisiunea si nu mai mananc nici un capat de ac din unitatile din Romania
Eu de cand am mancat de nenumarate ori la shaormerii , fast-fooduri , cofetarii si pizzerii  in ultimii ani  am o stare de moleseala  de cateva luni.
Nu mai am chef sa fac nimic.
Am aciditate la stomac, gastrita si ficatul obosit.  
Precis am si eu bacterie din aia.  
Apropo, la ce policlinica te duci?
Fiindca si din spitalele romanesti poti sa pleci mai bolnav.

Edited by javathepyton, 25 August 2019 - 11:37.


#17
Freak404

Freak404

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 29.01.2008

 I2O, on 25 august 2019 - 11:33, said:

Eu mi-am jurat ca nu o sa pun gura pe mancare de restaurant dar acum o luna jumate m-am prostit si am comandat o pizza...ce sa vezi a doua zi eram mort cu frisoane si moale ca fularu o zi inteaga nu m-am putut ridica din pat,dupa care au urmat niste analize de unde reiesea ca am contactat helicobacter la stomat,e clar ca de la pizza aia,a fost prea evidenta problema
Cu toate ca imi zicea varu-meu care a fost la ei in bucatarie ca-i foarte curat
De acum imi tin promisiunea si nu mai mananc nici un capat de ac din unitatile din Romania
Asa patesti daca nu mananci de pe jos cand esti mic, nu ai stomacul tare... Posted Image Posted Image

#18
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
D-asta evit eu pe cat posibil sa mananc de la dughene gen, mai bine un McDonald's "cinstit".

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate