Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

The Matrix 4 (202x)

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
144 replies to this topic

#91
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Nu l-am văzut, dar din reacțiile voastre, trag două concluzii: ori e chiar praf, ori sunteți voi îmbuibați și nu vă mai place nimica . :closedeyes:

Edited by Laberta, 23 December 2021 - 20:12.


#92
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Acum ca am cumparat cu toti filmul de pe google si l-am vazut.
Avem voie sa fim spoileri?

Ba? Prima parte interesanta, cum era de asteptat, adica cum ne asteptam ca o sa inceapa Matrix 4, cam asa.
A facut pacea cu masinariile, s-au intors in sim si happy life.

Generatul care este cateva minute sobru, strict si apoi zice... fuck it. Go for broke.
Tot asteptam momentul ala, aha, give Neo its mojo back.

Primele Matrixuri erau mai dark, ambiental, asta a fost so fucking flower power?

#93
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 25.12.2016
L-am vazut in doua etape, in ambele dati am reusit sa adorm. Filmul n-are niciun haz, pana si scenele in care nu se iau in serios sunt scremute. Altfel, are toate prostiile si exagerarile din propaganda stangista. Cumva, negrii au devenit oamenii de baza in Matrix 4, ei sunt in toate rolurile de decizie, ei sunt geniali, intelegatori, grijulii, etc. Sunt si doua negrese batrane si gretoase, lesbiene desigur. Una e generalul suprem, cealalta face si drege pe stiinta, sa scoata lumea din foame cultivand... capsuni. Unde ar fi ajuns ei fara babele astea cu creieru' mare?! Nu mai zic de Neo si Trinity: "sa vopsim cerul in culorile curcubeului, sa vada si oile astea ce inseamna sa gandesti liber". Poate ca ar fi de ras, daca nu am vedea cacanariile astea in absolut orice film facut in ultimii ani la Hollywood. Indiferent in ce nota le livreaza, tot niste basini sunt...

Concluzie: ca-l vedeti, ca nu-l vedeti - tot aia e. Nota 4/10

Edited by Manasu, 24 December 2021 - 12:28.


#94
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Nu știu ce film ați văzut voi, dar eu am văzut un Matrix la fel de bun ca primele părți. Cred că nu l-ați înțeles, de v-ați plictisit la el. Eu chiar am înțeles tot, totul a fost explicat fain, au restartat franciza foarte bine.
Multi nu vedeți pădurea de copaci. Fiecare cu "plăcerile" lui.

#95
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009

View Postbai3tzash, on 24 decembrie 2021 - 15:22, said:

Cred că nu l-ați înțeles,
Asta era!
Este un film foarte complex, si nu poate fi inteles de catre oricine.
Doar oamenii foarte inteligenti il inteleg si se pot bucura de film la adevarata valoare.

#96
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
Pfff, cred ca l-am înțeles în somn, aseară am adormit, terminat partea a doua azi, mă duc la somn. O porcărie!

#97
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
Film low budget, de la scenariul de grădiniță, actorii expirați, efecte scremute și, ce m-a zgîriat cel mai mult pe creier, muzica de doi bani.

#98
westYmate

westYmate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 20.02.2008
Filmul a fost ok, 6,5-10 . N-a fost ceva iesit din comun cum erau primele filme la vremea lor. A fost mai putin interesant pentru mine din cauza ca mi s-a parut ca s-a axat mai mult pe relatia celor 2 persoane principale, pe cand in primele erau bataliile dintre neo si smith, mult mai interesant din punctul meu de vedere . Lipseste si muzica ce-ti dadea senzatia ca ceva epic urma sa se intample...
Mi s-a parut filmul a fi o introducere, un tutorial generic... mi se pare neterminat , poate daca era partea intai si urma a doua era ceva ...

#99
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006
Recunosc în fata Marii Adunări Naționale ca m-a luat somnul... Neo se tot chinuia sa discearnă între realitate și Matrix și pana sa se dumireasca, Mos Ene m-a răpit în împărăția lui. Neapărat trebuie sa-l revăd.

#100
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Mare dezamagire in general + Morpheus lipsa, ala' nou si mai "negru" nu a fost convingator

#101
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
L-am vazut si eu in doua parti, am adormit la jumatate. Pare ceva facut in graba, pe genunchi, insa oricum mie doar primul Matrix mi s-a parut bun.
Nu prea are esenta, apar cateva concepte noi de personaje explicate prea sumar. Cateva glumite la adresa partilor trecute, insa tot asa, parca scoase pe loc in timp ce se turna filmul.
Alte cateva scoase la adresa societatii, probabil intentia de a fi si o satira, din pacate foarte rasuflate.
Keanu Reeves nu face tocmai rolul vietii sale. NPH face un rol excelent. Restul, ok-ish.
Multe batai cu multe scene de balet, mult prea multe. Daca se renunta la o parte filmul se scurta la jumatate si nu te facea sa adormi, dar asa, tot iti vine sa faci fast forward.

#102
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
M-am bucurat cumva ca reapare un film nou din universul Matrix dar dupa vizionare ma declar destul de dezamagit, are pentru mine o nota de 6-6,5.

#103
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Acum m-am intors de la film.
Un lucru bun a fost ca am dat zapada jos de pe masina. Al doilea lucru bun a fost popcornul.

Lasand gluma la o parte, desi citisem pe forum si pe imdb ca e naspa am refuzat sa ascult opiniile si m-am dus sa-l vad ca e Matrix.

In toate scenele cu bataie Neo face doar asta:
Attached File  Mmmmm.jpg   184.41K   48 downloads

#104
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Un film de actiune are nevoie de eroi si raufacatori iar Matrix 4 nu are nici unul. In primul Matrix ai stiut din primul minut cine sunt raufactorii. Erau implacabili si toti care s-au luptat cu Agenti in Matrix au murit, inclusiv Neo.

Pana afli cine e bad-guy trebuie sa rabzi povestea plictisitoare a lui Keanu Reeves care si-a uitat "cohones" la setul de filmare de la John Wick. Pana la urma afli ca psihologul e capul rautatilor si are o armata de zombi care nu pot sa omoare pe nimeni. Nu tin minte ca cineva sa fi murit in Matrix. Pentru un villain psihologul e patetic, de fapt nu vrea sa-i omoare pe eroi doar vrea sa le scrie o reteta compensata pentru pastile albastre.

Smith e seful de la firma, e cam nasol el dar la sfarsitul lunii plateste salarul si e ok iar pe Merovingian l-a parasit iubita si a ajuns boschetar.

Cred ca astia care au facut filmul doar au vrut sa ia banii de la Warner Brothers si sa faca ceva acolo cu propaganda woke pentru doua ore.

#105
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Trist și foarte trist, slab și foarte slab. Măcar niște idei faine dacă ar fi reușit să transmită.

#106
Bonzo_Madrid

Bonzo_Madrid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.07.2014
Actorii pareau cam expirati. Neo atat de tanar este ca nu mai poate sa faca deloc scheme, sa se lase pe spate, sa zboare. E clar, barbatul a ajuns la menopauza. Morpheus e slab, Barney slab, si nu pot deloc sa trec peste agent Smith. Cred ca stiam cu totii replica... Mr. Anderson cu vocea aia neobisnuita. Asta nou e doar un fatalau parca scos din reclamele la haine. 7/10

#107
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,082
  • Înscris: 20.12.2007
L-am vazut si eu aseara . Lasand la o parte ca literalmente abia am reusit sa imi tin ochii deschisi sa nu adorm la inceput, impresia finala a fost De ceeee ?
Bine ca nu am dat decat 14 lei la Happy. Si oscilasem intre Matrix si Kingsmen, asta este ma duc la aia data viitoare.

View PostDecember, on 26 decembrie 2021 - 22:26, said:

Acum m-am intors de la film.
Un lucru bun a fost ca am dat zapada jos de pe masina. Al doilea lucru bun a fost popcornul.

Lasand gluma la o parte, desi citisem pe forum si pe imdb ca e naspa am refuzat sa ascult opiniile si m-am dus sa-l vad ca e Matrix.

In toate scenele cu bataie Neo face doar asta:
Attachment Mmmmm.jpg

Tie nu ti-a parut ca undeva Keanu Reeves filmand John Wick a intrat din greseala pe platoul altui film ?

#108
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

View PostKokoshmare, on 29 decembrie 2021 - 07:48, said:

Tie nu ti-a parut ca undeva Keanu Reeves filmand John Wick a intrat din greseala pe platoul altui film ?
Nu mai stiu... incerc sa uit cat mai repede ca am dat bani pe bilet si popcorn si nu am asteptat sa-l vad de pe torente.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate