Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

The Matrix 4 (202x)

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
144 replies to this topic

#127
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,957
  • Înscris: 18.12.2007

View Postoctav727, on 07 ianuarie 2022 - 13:40, said:

Laurence = Lana Wachowski.

Credeam ca te referi la Fishbourne.

#128
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,874
  • Înscris: 22.12.2005
Wachowski e femeie???

#129
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,816
  • Înscris: 01.09.2006
Eu am înțeles ca amândoi frații Wachowski sunt acum femei.

#130
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,957
  • Înscris: 18.12.2007
Da, amandoi. Dar nu vad relevanta pentru topic :)

#131
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,928
  • Înscris: 11.07.2016

View PostAlexEn, on 07 ianuarie 2022 - 16:45, said:

Da, amandoi. Dar nu vad relevanta pentru topic Posted Image

Un film facut de fatalai ptr fatalai....
Au avut o idee buna cand erau barbati, si acum ca femei, au fu.tut ideea aia buna...

Edited by Malus_Dacus, 07 January 2022 - 20:41.


#132
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Nu a inceput rau, mai pe caterinca, asa.
Dupa care woke shit cat cuprinde si a terminat in cel mai predictibil mod cu putinta.
Keanu nu avea voie sa se tunda ca urmau filmarile pentru John Wick?

#133
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,957
  • Înscris: 18.12.2007

View PostMalus_Dacus, on 07 ianuarie 2022 - 20:40, said:

Un film facut de fatalai ptr fatalai....
Au avut o idee buna cand erau barbati, si acum ca femei, au fu.tut ideea aia buna...

Te-as ruga sa nu ne mai jignesti nici pe mine si nici pe cei carora le-a placut filmul.
Mersi

#134
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Abia am asteptat sa apara si sa-l vad dar am ramas dezamagit. E cel mai slab din toata seria, incomparabil mai slab fata de celelalte.

#135
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Filmul e box-office flop. Abia a trecut cu incasarile de 100 de mil $ si filmul a costat peste 175 mil de $ la care se mai adauga milioanele date pe promovare.

Sper sa le fie invatatura de minte si sa nu mai incerce sa faca "remakes".

#136
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,519
  • Înscris: 16.03.2007
primul a fost cu adevarat interesant, poveste inedita, urmatoarele o labareala. se vede ca au incercat sa traga de supā cat mai mult.

Edited by laffin, 09 January 2022 - 21:46.


#137
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View Postech, on 07 ianuarie 2022 - 16:38, said:

Eu am înțeles ca amândoi frații Wachowski sunt acum femei.
Nu stiam, dar asta explica totul...

#138
FlorinManea

FlorinManea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 827
  • Înscris: 26.07.2005
Pierdere de vreme si dezamagire totala. Coloana sonora varza (ca sa nu zic absenta ei). Efecte speciale spre zero.
Un film jenant, nu stiu cum de a acceptat Keanu scenariul.
Au facut concurs sa vada cine face cea mai proasta versiune de Matrix?

#139
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015
Salut.Mie seria Matrix chiar mi-a placut,absolut toate partile.Acesta,ultimul nu l-am vazut ,astept cu nerabdare sa prind putin timp liber necesar sa-l vizionez.Sper ca nu au bagat noua moda gay prezenta prin ultimile filme si seriale ca inebunesc, sa vad si aici vreo 2 agenti Smith ca se iubesc de mama focului ca o iau razna de tot cu cinematografia asta americana.Deja m-am saturat de extraterestrii gay,de varcolaci gay,de vampiri gay mai lipsesc si niste personaje pe aici in  matrix mediul virtual care se rup intr-o dragoste uriasa.

Edited by PiticVerde, 11 January 2022 - 16:53.


#140
Mohombi

Mohombi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 11.09.2015
E clar ca filmul o sa imparta lumea in multe tabere. Lasam la o parte ca multi au venit fara sa vada Animatrix + cele 3 parti precedente. Erau 2 tute la iesire care se intrebau una pe cealalta: "fata, tu ai inteles ceva ?" (exact la fel ca-n reclama cu Raducioiu, profesor de italiana Posted Image Posted Image ).
Daca nu intelegi referintele si metaforele din film atunci o sa ti se para slab. Cati ati inceput sa radeti cand ati vazut ca pe sotul lui Trinity il cheama Chad ? Eu si cu tovarasul meu radeam in gura mare in sala. Apoi mai tarziu in film, ca Trinity il prefera pe Chad the handsome in locul lui Neo . Apoi ca Women used to be so easy to used to control. Referinte clare dar daca nu stii la ce se refera te intorci acasa si dai 5 pe imdb.
Apoi, set and setting (chiar sunt curios cati as numara pe degetele de la o mana ciunga care au inteles asta).
Filmul e full de niste quotes superbe, grele.

https://www.magicalq...-resurrections/

Edited by Mohombi, 19 January 2022 - 01:37.


#141
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
Mda, plin de referințe pentru "cunoscători" și taman cunoscătorii sînt cei mai supărați pe parodia asta.

#142
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
A doua zi nici n-am mai fost sigur ca am urmarit filmul asta, atat de memorabil a fost.

#143
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018

View PostMohombi, on 19 ianuarie 2022 - 01:33, said:

Referinte clare dar daca nu stii la ce se refera te intorci acasa si dai 5 pe imdb.

Stai linistit, lumea a inteles referintele din film. Are nota mica pentru ca au facut prea multa parodie in Matrix. Primele filme au fost construite in jurul luptei pentru supravietuire si pentru libertate. A fost o poveste de dragoste si au infruntat un inamic implacabil. In M4 doctorul ala e patetic si cam tot filmul e un sir de referite la cultura pop si propaganda pc/woke/lgtv

#144
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Mda...l am vazut si eu.

Incepuse promitator, chiar mi -am zis...uite ce continuare buna...

sfarsitul...o mizerie dezamagitoare,ma asteptam la ceva mai creativ.

Per total,dezamagit de film.

View PostMohombi, on 19 ianuarie 2022 - 01:33, said:

E clar ca filmul o sa imparta lumea in multe tabere. Lasam la o parte ca multi au venit fara sa vada Animatrix + cele 3 parti precedente. Erau 2 tute la iesire care se intrebau una pe cealalta: "fata, tu ai inteles ceva ?" (exact la fel ca-n reclama cu Raducioiu, profesor de italiana Posted Image Posted Image ).
Daca nu intelegi referintele si metaforele din film atunci o sa ti se para slab. Cati ati inceput sa radeti cand ati vazut ca pe sotul lui Trinity il cheama Chad ? Eu si cu tovarasul meu radeam in gura mare in sala. Apoi mai tarziu in film, ca Trinity il prefera pe Chad the handsome in locul lui Neo . Apoi ca Women used to be so easy to used to control. Referinte clare dar daca nu stii la ce se refera te intorci acasa si dai 5 pe imdb.
Apoi, set and setting (chiar sunt curios cati as numara pe degetele de la o mana ciunga care au inteles asta).
Filmul e full de niste quotes superbe, grele.

https://www.magicalq...-resurrections/
Da asa e...acum, ca sa vezi un film , fie el si continuare, trebuie sa fi un mic geniu, pentru asta a fost facut matrix 4...pentru genii.

Edited by cuculea, 04 March 2022 - 18:00.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate