Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale
 Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 

Untold 2019

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#37
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Nu înţeleg de ce nu se organizează în Bucureşti sau şi în alte oraşe. Probabil la Cluj au făcut lobby politicienii ăia imobiliari că e acolo tineret şi alea, doar că acum tineretul e plecat acasă de acolo e universităţile sunt închise.

Hai că câştigă bine patronul Digi24 din chirii.

Ajung banii la opoziţie.

#38
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

 badsica, on 03 august 2019 - 12:10, said:

Apoi ascultand pe Armin zici ca ma intorc in timp, aceleasi kkturi de melodii zici ca suntem in anii 2000, e cel mai overrated DJ din toate timpurile!
cica show nene
compensezi vechitura cu boxe si lumini pana la stele ca sa faca caca pe ele alea din public "armin te iubim"

 cipri2bau, on 03 august 2019 - 12:16, said:

Probabil la Cluj au făcut lobby politicienii ăia imobiliari că e acolo tineret şi alea, doar că acum tineretul e plecat acasă de acolo e universităţile sunt închise
lobby pe dreq, asa a fost lipeala, un gigi pasionat a avut idei obsesive

#39
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018

 calbog, on 03 august 2019 - 12:12, said:

Învață auto corectul nu pe mine, boss.
N-ai zis câți anii ai.
Asta este diferenta intre mine si tine, tu ai nevoie de un autocorector pentru a scrie corect si din cate vad dai gresi si cu acesta.
"Boss" se scrie "ani", nu "anii".
Iar cand se vede foarte clar ca esti un mare agramat si ca nu mai ai ce sa spui in "apararea ta" ai ajuns sa intrebi ce varsta am.

#40
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Nu, doar că mă doare fix in Paula :)

#41
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Lăsaţi conflictul de generaţii pe tema muzicii. E altceva decât mamaia sau cerbul de aur. Unii aud doar bubuieli, alţii aud şi alte sunete şi o concep ca ceva cult şi plăcut.
Dar ce putea fi mai fain decât acum mulţi ani să fie la mamaia ăia ai noştrii cu muzică techno animal x 3reisudest. cred că au fost cele mai faine perioade ălea când un festival avea muzică techno cunoscută actuală şi îndrăgită de tot publicul.

Normal că vine arminul cu chestii mai vechi că acum 10-20 -30 ani se mai asculta şi-n România muzică techno. Dacă ar fi doar ăştia de acum lumea nu ar asculta cam deloc ptr că ar fi prea necunoscute piesele din cauza invaziei maneliste din ultimii 8-9 ani. E logic. Mulţi dintre voi care ascultaţi de exemplu Dj Bobo la nebunie acum 30 ani v-ar placea si acum desi acum ascultaţi doar manele şi nimic nou din gama de techno străin. Însă tinerii de acum ăia la 15-20 ani se duc chiar degeaba pe tema muzicii sunt aiurea că nu inteleg deloc muzica aia ei trăind doar in manele.

Edited by cipri2bau, 03 August 2019 - 12:26.


#42
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Să îi vezi pe ăștia Armin and co. boșorogi pe la 80 de ani în baston la mixuri Untold, oh yeah. Let the music play, tataie. Ca ăla in căruciorul cu rotile vocea pe sinthetiser.

#43
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Păi au fost parcă mai demult masterboy. Să o vezi pe vocalista aia în vârstă, iar masculii parcă erau Cotabiţă.
Sunt pe net mulţi artişti din anii 90 cu concerte de muzică retro.

#44
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Armin e oldschool, muzica lui e invechita, locul lui e langa Scooter aia cu  Maria i like it loud in plm! nu e vorba de manelisti aici...eu am 35 de ani si nu imi place Armin, cand eram eu mai tanar mai bun mi se parea Tiesto pe tehno. Dar genu lui Armin e asa de festival exact cum e Untold. 'Tinerii' oricum nu prea se mai dau in vant dupa tehno sunt multe alte genuri de muzica elecronica mult mai populare - electro, trap, dubstep skrillex mortii ma-sii :lol: asa ca astia cu Armin voi SUNTETI MANELISTII IN 2019!

#45
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
pai si alea cu expiratii retro 80 tot la cluj se organizeaza anual

#46
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Manelistii de astazi nu mai sunt aia cu Adi Minune, Guta ci astia care se duc la Untold sa le bubuie plamanii in ei pe Armin!

#47
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

 badsica, on 03 august 2019 - 12:35, said:

Manelistii de astazi nu mai sunt aia cu Adi Minune, Guta ci astia care se duc la Untold sa le bubuie plamanii in ei pe Armin!
lasati-o mah cu manelistii de la armin
sunt afoni si nimic altceva

#48
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Despre aiureala de acum, păi ăia mai tineri sunt manelişti şi merg acolo doar să se afle-n treabă, bătrânii sunt cu folclorul iar muzica techno e cu nimeni deaia e si prea scump acolo şi produce un sentiment de extravaganţă şi aroganţă parcă. Să dai 2 salarii să mergi la ăia e aiurea. Iar ăia care au aşa mulţi bani merg doar la manelişti.

#49
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,733
  • Înscris: 07.02.2003

 godexpert, on 03 august 2019 - 11:49, said:

@andrei: daca vrei sa stii , eu nu suport nici cluburile.

Nu sunt tipete si fluieraturi.
Sunt, dar la final Posted Image Apropo in clip e o orchestra aproape de camera, nu e filarmonica si nici simfonica. E de gala mai mult.
Cauta pe net concerte calumea sa vezi acolo Posted Image

Da oki am inteles ca nu mergi in cluburi, dar unii se duc... treaba lor Posted Image

Edited by andreic, 03 August 2019 - 16:40.


#50
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007

 godexpert, on 03 august 2019 - 11:45, said:


Imi pare rau, dar pentu un masterand ca mine mi se pare maimutareala, primitivism si nimic altceva.
Suntem ca niste maimute distrase vesnic de muzica.
Banuiesc ca stii ca in Romania zilei de azi tot prostul poate sa faca o facultate


#51
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

 godexpert, on 03 august 2019 - 11:06, said:

Muzica mixata  e buna!

Problema e ca nu vad justificarea sa dai 500 euro sa imbogatesti niste jepcari de proprietari de hoteluri/garsoniere pentru o noapte la Cluj si sa mai imbogatesti niste organizatori platind 200 euro biletul.
Doar ca sa stai in picioare, in caldura/pe ploaie  , in aglomeratie, cu o gramada de transpirati langa tine, in mirosuri, cu coada mare la toaleta, mancare si bautura la suprapret, topaind timp de 4 ore.
Prostia, în general, se plătește.

Și e bine că există oameni proști, altfel oamenii deștepți nu ar putea face bani pe seama lor.

 badsica, on 03 august 2019 - 12:10, said:

Apoi ascultand pe Armin zici ca ma intorc in timp, aceleasi kkturi de melodii zici ca suntem in anii 2000, e cel mai overrated DJ din toate timpurile!
Să aduci un muzicant mai acătării costă, așa că aduci unul expirat sau unul care nu prea are treabă cu muzica. Țeparii care organizează circuri din astea vor să scoată cât mai mulți bani de la fraieri, fără să dea mai nimic în schimbul banilor respectivi.

#52
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 godexpert, on 03 august 2019 - 11:06, said:

Muzica mixata  e buna!

Problema e ca nu vad justificarea sa dai 500 euro sa imbogatesti niste jepcari de proprietari de hoteluri/garsoniere pentru o noapte la Cluj si sa mai imbogatesti niste organizatori platind 200 euro biletul.
Doar ca sa stai in picioare, in caldura/pe ploaie  , in aglomeratie, cu o gramada de transpirati langa tine, in mirosuri, cu coada mare la toaleta, mancare si bautura la suprapret, topaind timp de 4 ore.
Chiar nu vad o distractie sa topai 4 ore la muzica din asta, mi se pare primitiv.  Eu pot sa ascult muzica asta doar stand pe scaun linistit, fara sa topai ca maimuta.  

Cu  700 euro  faci petrecere privata  unde poti sa chemi vreo 1-2 gagici de lux, pui muzica mixata la volum maxim cat sa sperii toti vecinii  si bei pe saturate.
Sau sa mergi la doua concerte unde vin cantareti reali  sa cante, LIVE, fara mixari si dj.


Problema este ca lumea se duce pentru distractie, unii au concediul in perioada asta, pe langa faptul ca este atmosfera de sarbatoare ar trebui sa fim mandri ca toata lumea toata priveste si este conectata la acest festival, chiar ma uitam aseara pe youtube la Armin, live, comentariile romanilor erau de toata jena, consider ca mai avem nevoie de educatie daca vrem sa aspiram catre civilizatie, cam asta inseamna pentru mine Untold

#53
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,945
  • Înscris: 18.10.2007

 cipri2bau, on 03 august 2019 - 12:16, said:

Nu înţeleg de ce nu se organizează în Bucureşti sau şi în alte oraşe. Probabil la Cluj au făcut lobby politicienii ăia imobiliari că e acolo tineret şi alea, doar că acum tineretul e plecat acasă de acolo e universităţile sunt închise.

Hai că câştigă bine patronul Digi24 din chirii.

Ajung banii la opoziţie.


Gura pacatosului adevar graieste!

#54
godexpert

godexpert

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 03.08.2019
Eu chiar ma mir cum de n-a emis si acum  si o manea mixata ca la Neversea. Probabil maine seara la inchidere....
Pai daca eram atunci la concert, imi ceream banii inapoi. Ca-n fond, n-am venit sa ascult manele, ci muzica techno.  E ingrijorator insa ca romanii chiar au dansat pe maneaua lui Adi Minune.
Nu stiu ce se intampla, cand merg la cumparaturi,   vad seara de seara pe strada  cum trec gasti de adolescenti romani ascultand manele pe smartphone-uri. Da, adolescenti alb ca zapada, sateni, cu ochi verzi,  plus adolescente blonde si satene stand langa ei topaind si dand din buric si din fund pe ritm de manele. Florin Salam e preferatul lor. Pe You Tube cand intru vad la categoria "trending" videoclipuri cu manele care au 1-2 milioane de vizualizari (deci mai multi oameni decat sunt rromi in tara). Eu chiar am avut la scoala de cartier colegi sateni care ascultau manele si aveau sonerii cu manele din lipsa de alternative.

In timp ce rromii si-au pus tatuaje si asculta mai nou hip-hop, metallica si  rap in bmw-uri.
S-a intors lumea cu susul in jos.

 Platon, on 03 august 2019 - 13:39, said:



Problema este ca lumea se duce pentru distractie, unii au concediul in perioada asta, pe langa faptul ca este atmosfera de sarbatoare ar trebui sa fim mandri ca toata lumea toata priveste si este conectata la acest festival, chiar ma uitam aseara pe youtube la Armin, live, comentariile romanilor erau de toata jena, consider ca mai avem nevoie de educatie daca vrem sa aspiram catre civilizatie, cam asta inseamna pentru mine Untold
Pai cred ca sunt clujeni care se duc gramada...pentru ei, 300 lei pentru bilet o seara e decent, e ca o plimbare de seara. Dar pentru bucuresteni, ca sa platesti si chirie pentru 3-4 nopti si biletele, cam trebuie sa fii ceva manager sau  programator senior cu salariu de 10 000 lei.

Edited by godexpert, 03 August 2019 - 14:28.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate