Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Recomandare plaje din Constanta, nu Mamaia.

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
Sirius Ticalo

Sirius Ticalo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 03.11.2005
Pentru ca au impresia ca sunt mai mult decat sunt de fapt si merita sa fie tratati cu respect. Romanii au un complex de superioritate. Toti se cred boieri cu 1.000.000 de servitori.
La fel cum si cei care ar fi trebuit sa se gandeasca si sa monteze cosuri de gunoi pe plaje se gandesc la buzunarul propriu in loc de binele societatii din care ei insasi fac parte si beneficiaza de aceleasi lucruri.
De curand am luat un pranz cu inca doua familii. Intamplator era si ziua cuiva. S-au uitat 10 insi la mine ca la felul 14 cand am ales sa comand o salata la pranz in loc sa ma indop cu fomfleuri copiate dupa Chefuri la cutite.

#38
ivanturela

ivanturela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 07.08.2009

 Sirius Ticalo, on 01 august 2019 - 13:20, said:

Am inteles, multumesc! Incerc si acolo.
Cam cat ar fi pe verticala de pe plaja pana sus la strada? Intreb ca sa stiu in caz de urgenta cat am de alergat pana la masina.
50 metri.

#39
Sirius Ticalo

Sirius Ticalo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 03.11.2005
Multumesc, ivanturela!

AMR ~35 ore

Edited by Sirius Ticalo, 08 August 2019 - 15:38.


#40
Sirius Ticalo

Sirius Ticalo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 03.11.2005
Am fost, m-am distrat, m-am ars. Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

Am fost doar la Trei Papuci, in dreptul terasei Reyna. Am prins vreme super, putine alge, apa limpede. Liniste, preturi mai mult decat decente la terase.

#41
ivanturela

ivanturela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 07.08.2009
Bravo!
Să-ţi fie de bine!

#42
hohaele

hohaele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 07.03.2006

View PostSirius Ticalo, on 22 august 2019 - 10:47, said:

Am fost, m-am distrat, m-am ars. Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

Am fost doar la Trei Papuci, in dreptul terasei Reyna. Am prins vreme super, putine alge, apa limpede. Liniste, preturi mai mult decat decente la terase.

Sal.Cum ai parcat in zona si unde?Eu stau chiar acolo langa reyna si e dezastru cu parcarea,dupa ora 5 riveranii parcam uneori si pe unirii sau alte strazi

Edited by hohaele, 27 August 2019 - 11:25.


#43
Sirius Ticalo

Sirius Ticalo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 03.11.2005
Esvar, pardon, scuze! Mi-a ramas Reyna in cap.
Intram din bulevardul Mamaia pe str. Ion Ratiu, apoi pe Pescarilor, si in jos pe langa str. Shanghai.
Este drum betonat chiar langa plaja, jos.

#44
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 28.04.2003
e mai la nimereala cu parcarea la reyna, dupa ce treci de rondul ala unde întorc autobuzele, treci de terasa reyna si mergi mai departe o idee, si dupa un bloc nou e un teren viran pe care poti sa lasi masina, dar iti trebuie masina mai inalta, nu merge cu bmw cu doar 3 cm inaltime. E pamant cu denivelari. Sau daca e plin peste tot, pe stradute mai gasesti un loc, in rest...
in partea cealalta la 3 papuci se poate cobora pe drumul ala de acces si lasa masina pe el. Intra mai multe masini acolo.

#45
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
Reyna e faina, dar parca apa e mai curata pe plaja Modern, fara alge, e faina si plaja Damar, 3 Papuci...

#46
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 28.04.2003
nu am mai fost demult la modern, mi s-a parut cam multa lume cu fitze pe acolo.

#47
Rigips

Rigips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 21.02.2005
Care mai e situatia cu plajele din Constanta? Ma intereseaza in mod special zona Faleza Nord, voi sta in apropiere de Raka / Ariadna beach (asa cum apare pe Google maps) cred ca e fosta plaja Tataia... este obligatoriu sezlongul sau sunt si zone de cearceaf?

#48
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 28.04.2003
si pe mine m-ar interesa, dar din pacate de la an la an se impute treaba din ce in ce mai mult.
daca de anul trecut smenarii de partid psd/pnl ca tot acelasi lucru e, au pus bariera la 3 papuci si doar tovarasii aprobati de partid mai coboara, anul asta deja nici nu poti sa te aproprii de plaja cu masina. pe langa faptul ca in plin sezon tot orasul e un santier si soselele sumt ca la Beirut dupa bombardament, au dat toate locurile si locsoarele de parcare la localnici, tu practic turist nu ai voie sa vii cu masina la plaja.

#49
nasty2

nasty2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 935
  • Înscris: 22.02.2011
Confirm!
Nici prin oraș nu ai unde să parchezi!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Oz8XQD0c8Ng?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#50
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 28.04.2003
pai mi-am luat suport de bicla si ma duc la plaja cu bicicleta. la cat de mic e constanta, de oriunde ai veni, mai mult de 15-20 min nu faci cu bicicleta. anul asta si-au luat-o in mu mu si cu parcarile din mamaia ca au fost magari si nu a mai venit nici naiba. Pana si cocalarii obisnuiti de fite s-au saturat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate