Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

casa de marcat + soft gestiune

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
searchedis

searchedis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 14.07.2011
Buna ziua,

Ce casa de marcat imi recomandati a folosi pentru o terasa cu specific pescaresc unde vand un maxim de 20 de produse (mancare+bautura)?
De asemenea doresc a folosi si un soft care sa-mi usureze munca, care ar fi cel mai bun, cel mai practic? Ma refer sa emit bonuri mai repede, sa marchez cu usurinta, intelegeti cred ce vreau.
Se poate sa functioneze pe acumulator casa de marcat? Nu am curent electric momentan, doar 12v
Multumesc

#2
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Vezi in zona ta ce softuri au terasele asemanatoare. In general scrie pe ecran firma si poate ai si numar de telefon. Daca nu, intrebi. Cel cu softu' iti spune si de casa de marcat.

Edited by edy_wheazel, 22 July 2019 - 10:54.


#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Simplu, ieftin si usor de folosit, online:
https://www.smartbill.ro

https://www.smartbill.ro/produse/pos

#4
searchedis

searchedis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 14.07.2011

View Postedy_wheazel, on 22 iulie 2019 - 10:53, said:

Vezi in zona ta ce softuri au terasele asemanatoare. In general scrie pe ecran firma si poate ai si numar de telefon. Daca nu, intrebi. Cel cu softu' iti spune si de casa de marcat.
Pai poate terasele din zona mea au softuri care nu sunt intr-atat de bune, zic si eu. Poate la fel, s-au luat unul dupa celalalt si nu l-au nimerit pe cel cu adevarat bun :D

Adm,
Smartbill nu e pentru produse online?

#5
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Are multe componente, tu esti interesat probabil de modulul de gestiune simpla si POS (point of sale).

#6
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,039
  • Înscris: 24.02.2006

View Postsearchedis, on 22 iulie 2019 - 11:41, said:

Pai poate terasele din zona mea au softuri care nu sunt intr-atat de bune, zic si eu. Poate la fel, s-au luat unul dupa celalalt si nu l-au nimerit pe cel cu adevarat bun Posted Image

o sa descoperi destul de repede ca principalele probleme la casele de marcat sunt service-ul si consumabilele. care sunt oferite fix de firmele (cu ingaduinta, pentru ca cel mai probabil e "firma", nu "firmele") de la care au cumparat competitorii tai.
d'asta e indicat sa afli intai ce furnizori de servicii si produse ai in zona, si apoi sa intrebi care din ei sunt mai buni.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate