Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...
 Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€
 ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?
 

Servicii de Video streaming

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 08.08.2018
De ce merita sa platesti YT Premium?

- reclamele le blochezi cu adb
- contentul propriu e slab

#20
LibertyHG

LibertyHG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 13.03.2017

 AidenIrish, on 11 iulie 2019 - 15:51, said:

- reclamele le blochezi cu adb
Pentru mobil poate? Acolo cam trebuie să ai root pentru a bloca reclamele. Plus că nu e tocmai „legit”.

#21
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 08.08.2018
Pe android folosesti YT Vanced si se rezolva. In plus, poti folosi YT-ul si cu ecranul inchis.

#22
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 20.03.2006

 AidenIrish, on 11 iulie 2019 - 15:51, said:

De ce merita sa platesti YT Premium?

- reclamele le blochezi cu adb
- contentul propriu e slab
Google Home, continut peste Spotify, adb imi intra in conflict cu alte site-uri si nu-s mare fan sa tot fac manevre....si ar mai fi.

#23
corsair40000

corsair40000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 05.11.2017
din ce am citi HBO MAX pare ca va fi un servicu ff jmecher de streaming . O sa aibe filme si seriale cu tonele,
Overall, HBO Max will combine content from HBO with a slate of originals and programming from Warner Bros., New Line, DC Entertainment, CNN, TNT, TBS, truTV, The CW, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Adult Swim, Crunchyroll, Rooster Teeth, and Looney Tunes. In its announcement, WarnerMedia highlighted some of the content coming to HBO Max, including previously announced originals.""

Vad in lista anime - Crunchyroll, Adult Swim , Cartoon Network.

nu gasesc in schimb daca se va lansa la scara globala ( stiu ca la inceput va fi doar USA ) dar cred ca ar fi tare sa il avem si in Romanai. Cred ca Netflix nu o sa mai fie asa de important , poate mai lasa si ei la pret :)

asa, alta tampenie pe care nu o inteleg este de ce Apple + nu se lanseaza si pe android ( o aplicatie mobila asa cum este apple music) . apple astia chiar sunt tampiti, cum sa ignori atatia utilizatori de android, mai ales in europa

#24
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
Mie articolul mi se pare unul foarte bine scris, au specialiști pe marketing foarte buni. Hai sa vedem exact ce o sa aducă din titlurile posibile, și mai mult, ce o aduca la nivel de Romania
Oricum, eu văd că în viitor, o sa fie din ce in ce mai multe titluri comune(cum și azi sunt câteva și la Netflix și la hbogo)  la servicii de streaming, și diferența o sa o facă produsele originale.

#25
lu_chus

lu_chus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 02.07.2019

Quote

asa, alta tampenie pe care nu o inteleg este de ce Apple + nu se lanseaza si pe android ( o aplicatie mobila asa cum este apple music) . apple astia chiar sunt tampiti, cum sa ignori atatia utilizatori de android, mai ales in europa

Ca sa iti raspund iti dau un exemplu. Hulu e o platforma gen Netflix din state. Daca ar veni in Europa ar rupe pentru ca au continut foarte tare. Si totusi nu fac asta, au zis la un moment dat ca poate o sa vina dar nu au dat nimic concret. Ideea e ca sunt multumiti de milioanele de abonati din state

#26
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
Plus că e încă un motiv pentru a aduce clienți la Apple...

#27
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,711
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Disney mai bine portau tot pe Netflix...
Ei tocmai ca se retrag de pe Netflix.
La cate companii de TV si filme detin, prefera sa-si faca propriul canal.

Problema e un pic mai interesanta, ptr ca in prezent au ramas cam doi giganti americani pe TV si Cinema - Disney si WB - prectic sunt 2 grupuri care contin marea majoritate a posturilor TV majore si caselor de filme.
Mai sunt ceva independente sau cu alt actionariat dar mai greu de luat in seama.

E si unul din motivele ptr care Netflix si Amazon au inceput sa faca filme si seriale proprii - daca cele 2 grupuri mentionate se retrag complet  atunci ceilalti raman cam fara continut daca nu au continutul lor.

#28
corsair40000

corsair40000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 05.11.2017

 eiffel, on 12 iulie 2019 - 10:29, said:

Ei tocmai ca se retrag de pe Netflix.
La cate companii de TV si filme detin, prefera sa-si faca propriul canal.

Problema e un pic mai interesanta, ptr ca in prezent au ramas cam doi giganti americani pe TV si Cinema - Disney si WB - prectic sunt 2 grupuri care contin marea majoritate a posturilor TV majore si caselor de filme.
Mai sunt ceva independente sau cu alt actionariat dar mai greu de luat in seama.

E si unul din motivele ptr care Netflix si Amazon au inceput sa faca filme si seriale proprii - daca cele 2 grupuri mentionate se retrag complet  atunci ceilalti raman cam fara continut daca nu au continutul lor.
bine punctat, daca Disney si HBO MAX ofera toate filmele si serialele tv pe care le detin toate grupurile lor atunci piata se simplifica.

#29
corsair40000

corsair40000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 05.11.2017
o intrebare catre voi, cine utilizeaza Amazon Prime Video? au si ei ca Netflix localizare pe Romania si tot contentul tradus in romana? eu cred ca asa ari fi corect fata de tara noastra, esti in Romania, da subttitrari in romana, facute de veverita bc Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image care sunt mai bune decat cele pe care le fac ei cu google translate

Edited by corsair40000, 12 July 2019 - 11:38.


#30
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,711
  • Înscris: 15.06.2004
Am testat acum cateva luni - nu era nimic subtitrat.

SI la Netflix a durat cam un an pana cand au avut majoritatea traduse in romana.

#31
corsair40000

corsair40000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 05.11.2017
pai si prime video nu are 1 an? mie imi pare ca se duce peste 2 ani parca , cel putin , atunci este trist si isi bat joc de tara noastra

#32
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,243
  • Înscris: 19.08.2005
Nu stiu cat material video au altii, dar Netflix se lauda cu 4676 videos localizate in limba romana.
http://unogs.com/countrydetail/

#33
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017
Părerea mea este ca e bine ca vom avea mai multe servicii de streaming. Pentru început, vom avea diversitate, deși va trebui sa le alegem pe cele pe care chiar le folosim. Sunt de acord cu faptul ca fragmentarea aceasta nu e buna, dar și aici ai solutii: îți iei o luna Netflix, o luna HBO GO, alta luna Disney dacă nu ai potenta financiara sa le ții pe toate sau nu ai timp sa te uiți la toate.
Ideea e ca spre asta se merge în următorii ani, nimeni nu mai vrea sa facă un serial și sa imparta încasările cu Netflix doar pentru ca nu au o platforma proprie. Și oricum nu toate platformele vor rezista, peste vreo 2 3 ani vor rămâne doar cele mai puternice. Plus ca în România abia dacă o sa mai avem 3 4 servicii de streaming noi.
E clar ca viitorul va fi reprezentata de aceste servicii de video streaming, iar momentan noi trecem prin perioada de testare. Mulți au văzut ca le-a mers celor de Netflix sau HBO sau Hulu sau Spotify și vor încerca și ei, dar, după cum am zis, doar câteva vor trece proba timpului.


#34
corsair40000

corsair40000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 05.11.2017
Corect, pana se lanseaza disney+ si hbo max la noi cred ca doar aceste servicii mai raman :)

#35
Ryth3n

Ryth3n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 05.07.2011

The Streaming Wars: Its Models, Surprises, and Remaining Opportunities

Three decades in and a lot of bucks spent, OTT competition has clarified. Though not in ways that were expected.

The first public video stream was in 1995. A decade later, YouTube was founded. In 2007, Netflix and Hulu launched. A decade after that, Sony launched the first virtual MVPD. We are now in the third decade of OTT video and there are many clear winners. Most of the market has been set for some time now.

What’s more interesting are the prognostications that never came to pass. The two big ones concern Netflix – the startup streamer was never bought, nor did it ever implode. Even more fascinating is the fact that no one ever really tried to replicate Netflix. For years, Wall Street believed Amazon would do everything Netflix did, just with even greater spend, no risk of defaulting on its debt, a better subscriber acquisition funnel, and a longer time horizon. And if Amazon didn’t, Apple or Facebook would. Hulu was thought to be a Netflix competitor, but it instead stayed domestic and leaned even further into advertising and add-ons – two things Netflix doesn’t do. Barry Diller’s IAC/InterActive Corp. reportedly considered launching a proper Netflix competitor under its Vimeo brand but ultimately decided against entering such a cash burn-driven business. And of course, Netflix has been saying since late 2012 that its “goal” was “to become HBO faster than HBO can become us.” HBO never tried. https://redef.com/or...ator=MediaREDEF


Edited by Ryth3n, 13 July 2019 - 13:11.


#36
corsair40000

corsair40000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 05.11.2017
tot nu reusesc sa inteleg si nu prea gasesc info, de ce naiba nu avem play movies cu filme si seriale , itunes movies cu filme si seriale ? cata putere sa aibe media pro ? da-i dreacu de lesinati cu voyo ai lor , au doar streaming live la canalele lor si emisiunile lor .

doar nu tremura de frica google sau apple in fata pro tv ce naiba :). mi-ar fi facut placere sa imi fac o coletie de filme + extras de la filme si seriale pe oricare serviciu google sau apple.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate