Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?
 Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard
 Scutire abonament telefonie fixa ...

Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO

Cum export de pe desktop o conver...
 

Servicii de Video streaming

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
corsair40000

corsair40000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 05.11.2017
Salut,

Ce parere aveti ca in curand o sa avem si mai multe servicii de streaming pe langa HBO, Netflix, Amazon Prime Video?
O sa apara Disney+, HBO MAX, HULU, CBS ALL ACCESS ?

cate astfel de servicii veti utiliza ? eu folosesc momentan doar Youtube Premium si astept Spotify Family, in rest cred ca lista devine ff lunga si oferta ff fragmentata.

#2
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,244
  • Înscris: 19.08.2005
Pune altfel problema, cate ofera material video mult, bun si titrat ? Deocamdata doar doua, HBO GO si Netflix. Si au trecut ani buni de cand sunt lansate.
Pana o sa aiba concurenta, mai trec ani buni.

#3
lu_chus

lu_chus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 02.07.2019
Daca am avea salariul minim in Romania de 1000 euro poate ca macar as fi tentat sa le incerc pe toate. Nu e cazul asa ca cel putin pentru mine devine obositoare fragmentarea asta si am impresia ca si afara e aceeasi mentalitate. Nici macar un american nu cred ca va da 100 de dolari pe sa zicem 7 servicii din astea. Parerea mea e ca s-ar putea sa aiba mult de pierdut companiile astea si sa creasca exponential pirateria.
Oricum eu zic sa stam linistiti pentru ca multe din serviciile astea probabil nici nu vor ajunge la noi pentru ca nu suntem rentabili. Vor merge in UK, Germania, tarile nordice, Franta.

#4
corsair40000

corsair40000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 05.11.2017
inca un servicu nou de streaming : It's not a surprise that NBCUniversal would want to reserve some of its content for its own streaming service, which it said earlier this year would launch in 2020.

#5
lu_chus

lu_chus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 02.07.2019
Da, toti vor propriul lor serviciu si cred ca astfel iti ofera o mai mare libertate de alegere

#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,290
  • Înscris: 18.12.2007
O tampenie. Prea multa fragmentare nu e buna. Nu are niciun sens sa platesc abonamente la 10 provideri ca sa ma uit la cate un serial/emisiune la fiecare.

#7
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,788
  • Înscris: 08.08.2018
Diversitatea e buna si nu prea. Vor ajunge sa fie la fel de multe ca si televiziunile, numai ca televiziunile le ai pe majoritatea intr-un pachet la un pret accesibil, pe cand platformele se pot achizitiona doar separat si la un pret nu tocmai bun.

Si chiar daca ne vom permite sa luam mai multe, vom ajunge sa facem zapping. Intram pe Netflix sa vedem DARK, apoi pe Go sa vedem Doom Patrol si in cele din urma intram pe Prime sa vedem New Amsterdam.

#8
corsair40000

corsair40000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 05.11.2017
asta numai la partea de video streaming cred ca si la noi in tara vor fi minim inca 6 servicii noi pe langa cele actuale , asta insemana fff multi bani dati lunar pt un film , serial ( nu te poti uita nonstop ) .
daca mai pui si pe cele de muzica care sunt destule Spotify , Deezer, Tidal pt muzica la calitate hifi , youtube music etc ( fiecare cu plusuri si minusuri) . sa zicem ca la muzica daca apare spotify family e rezolvata, partea de  filme si seriale , nu mai zic de sporturi, fiecare cu platforma lui UFC WWE< NHL< NBA etc salariul se duce numai pe servicii online :)

voi ce utilizati pe muzica ? cate servicii de muzica aveti ?

 corsair40000, on 11 iulie 2019 - 13:10, said:

asta numai la partea de video streaming cred ca si la noi in tara vor fi minim inca 6 servicii noi pe langa cele actuale , asta insemana fff multi bani dati lunar pt un film , serial ( nu te poti uita nonstop ) .
daca mai pui si pe cele de muzica care sunt destule Spotify , Deezer, Tidal pt muzica la calitate hifi , youtube music etc ( fiecare cu plusuri si minusuri) . sa zicem ca la muzica daca apare spotify family e rezolvata, partea de  filme si seriale , nu mai zic de sporturi, fiecare cu platforma lui UFC WWE< NHL< NBA etc salariul se duce numai pe servicii online Posted Image

voi ce utilizati pe muzica ? cate servicii de muzica aveti ?
si curand o sa apara si apple video plus sau cum se mai numeste, cel de jocuri online apple arcade parca si poate si cel de news+ , va da-ti semana ce insemana ? nebunie :D:DD:D

#9
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,788
  • Înscris: 08.08.2018
Nu inteleg utilitatea abonamentelor la mai multe platforme de muzica. Cam toate au aceeasi baza de melodii, diferentele nefiind uriase. Adica, cam ce diferente ati observat voi pe partea de diversitate intre Spoty, YT Music si Deezer?

#10
corsair40000

corsair40000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 05.11.2017
la melodiile din jocuri , in special cele din Starcraft Remastered, Starcraft II, World of warcraft si diablo sunt doar pe spotify si apple music , deezer nu stiu , yt music nu le are

#11
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,788
  • Înscris: 08.08.2018
Daca asta e buba si pentru asta iti iei 2 servicii, atunci ce sa zic, ia-le frate pe toate.

#12
lu_chus

lu_chus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 02.07.2019

 AidenIrish, on 11 iulie 2019 - 13:13, said:

Nu inteleg utilitatea abonamentelor la mai multe platforme de muzica. Cam toate au aceeasi baza de melodii, diferentele nefiind uriase. Adica, cam ce diferente ati observat voi pe partea de diversitate intre Spoty, YT Music si Deezer?
Depinde de ce muzica asculti. Sunt piese pe care le vei gasi pe o platforma si nu le vei gasi pe cealalta. Eu le-am testat pe toate 3 si sincer sa fiu mi-e greu sa ma decid cu care sa raman. Toate au plusuri si minusuri

#13
corsair40000

corsair40000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 05.11.2017

 AidenIrish, on 11 iulie 2019 - 13:16, said:

Daca asta e buba si pentru asta iti iei 2 servicii, atunci ce sa zic, ia-le frate pe toate.
ti-am dat doar un exemplu
@ lu_chus - ai dreptate, este cam greu de ales

#14
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,113
  • Înscris: 09.08.2005

 corsair40000, on 11 iulie 2019 - 11:58, said:

Salut,

Ce parere aveti ca in curand o sa avem si mai multe servicii de streaming pe langa HBO, Netflix, Amazon Prime Video?
O sa apara Disney+, HBO MAX, HULU, CBS ALL ACCESS ?

cate astfel de servicii veti utiliza ? eu folosesc momentan doar Youtube Premium si astept Spotify Family, in rest cred ca lista devine ff lunga si oferta ff fragmentata.
O părere proastă.
De exemplu acum văd producții Disney pe Netflix. Cînd o să se lanseze Disney+ va trebui să-mi fac abonament acolo ca să văd producții Disney. Într-un final Netflix va rămîne cu producțiile proprii. De aia și trag așa tare și scot seriale și filme pe bandă rulantă - va veni vremea cînd aia va fi tot ce vor putea difuza. La fel cu CBS, Warner și toți cei care au conținut propriu și își fac propriile servicii. Și io la 10 servicii nu mă abonez.
A fost un articol acum un an, doi în care socoteau că în UK dacă voiai să vezi tot aveai nevoie de 27 abonamente diferite. Pe bune? Dacă într-acolo se merge, prevăd un viitor glorios pirateriei...

#15
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,807
  • Înscris: 15.06.2004
Parerea mea - https://forum.softpe...-din-anul-2020/

P.S. HULU exista de ani buni. Practic ei cu Netflix si Amazon ai fost tartorii pana acum.
Doar ca n-au vrut sa vina in Europa.

#16
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,579
  • Înscris: 01.08.2006
Cum pirateaza astia TV-ul online cu sopcast si alte tampenii, sigur gasesc astia o metoda sa bage integrat toate platformele. Nu m-as mira.

#17
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,788
  • Înscris: 08.08.2018
Televiziunea clasica evolueaza. Si ce mai evolutie minunata. Posted Image

 radunic, on 11 iulie 2019 - 14:33, said:

O părere proastă.
De exemplu acum văd producții Disney pe Netflix. Cînd o să se lanseze Disney+ va trebui să-mi fac abonament acolo ca să văd producții Disney. Într-un final Netflix va rămîne cu producțiile proprii. De aia și trag așa tare și scot seriale și filme pe bandă rulantă - va veni vremea cînd aia va fi tot ce vor putea difuza. La fel cu CBS, Warner și toți cei care au conținut propriu și își fac propriile servicii. Și io la 10 servicii nu mă abonez.
A fost un articol acum un an, doi în care socoteau că în UK dacă voiai să vezi tot aveai nevoie de 27 abonamente diferite. Pe bune? Dacă într-acolo se merge, prevăd un viitor glorios pirateriei...


#18
LibertyHG

LibertyHG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 13.03.2017
Disney mai bine portau tot pe Netflix...
Platformele care zic eu că se merită sunt: TIDAL pentru muzică + Netflix și HBO GO pentru filme/seriale.
Și Youtube Premium parcă se merită (plus că normal primești acces și la Youtube Music).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate