Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Schimbare cpu+mb+ram

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postgabrolio, on 08 iulie 2019 - 12:25, said:

Pot sa mai astept putin sa se mai aseze preturile, poate reusesc sa prind un r5 2600 mai ieftin, ca la intel i5 slabe sanse sa mai lase la pret
E singura decizie buna in acest moment cand nu ai un buget de 2.000 Lei in mana sa cumperi un kit sa te tina...

View Postgabrolio, on 08 iulie 2019 - 08:36, said:

...5-6 ani

Intre timp mai strange bani peste aia 1.200-1.300 cat ai acum.

#20
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Eu nu știu exigențele tale, dar pot sa ți spun că un apu Ryzen 3 2200G cuplat cu 8G RAM fluieră in taburi si chiar exact cu WOT rulând.
Bașca, e acelasi socket si pot upgrada procesorul oricând. Plus video dedicat, evident, dacă dorești.

BTW, @super8, ai avut dreptate pe topicul meu, sursa nu e mica, dar e de slabă calitate, a trebuit sa improvizez cu un stabilizator de 9v, altfel era gălăgioasă.

#21
gabrolio

gabrolio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,247
  • Înscris: 01.07.2007
Salutare, ma gandesc la un r5 2600 cu un kit dual channel  la 3200 Mhz, dar nu stiu ce placa de baza sa aleg... merge Asrock B450 Pro 4 (cum e cu update-ul de bios sau nu e necesar?) sau sa fie Gigabyte B450 Gaming X (aici spune ca suporta frecvente pana la 2993 Mhz)?

Ma intereseaza daca reusesc cu un mic OC sa obtin 4.0 Ghz cu Wraith Max (https://www.vexio.ro...cooler-rgb-led/) la temperaturi mai ok decat cu cel stock?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate