Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Filme despre calatoria in timp

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
valugi

valugi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 30.07.2004
ati uitat de startrek.. calatoria in timp apare in multe episoade din next generation (pe care il stiu eu), dar sunt convins ca in toate seriile si lungmetrajele este tratat subiectul

#20
DonnieDarko

DonnieDarko

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.08.2005
Tocmai am vazut Primer. Are buget de 7.000$(!), e facut de un inginer care si debuteaza ca regizor, scenarist, actor, producator, film editor etc. Daca credeti ca ati vazut filme la care trebuie sa gandesti uitati de ele. Deocamdata am inteles doar 40% din el, dar nu am abandonat.

Pt. cei care au vazut filmul un link care ajuta: Timeline

#21
azaret

azaret

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 26.07.2005
merci mult H725 asta e filmul pe care il caut

#22
mc_h

mc_h

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 07.10.2005

View PostDonnieDarko, on Mar 10 2006, 17:56, said:

Cel mai reusit film pe tema asta mi se pare Donnie Darko. Dupa ce il vezi prima data e posibil sa nu intelegi nimic. Nu dispera, foloseste google-ul, citeste putin, urmareste-l din nou.

Am mai auzit lucruri bune si despre Primer, desi personal nu l-am vazut.

Ieri am vazut Donnie Darko si este absolut impresionant. Toata noaptea si toata ziua la scoala numai la asta m-am gandit. Am umblat pe forumuri si am inteles mare parte din el...dar vreau sa il mai vad de cateva ori ca sa pot sa il interpretez cat de cat in felul meu. Oricum ...am ramas impresionat. Dintotdeauna calatoria in timp mi-a dat piele de gaina  :rolleyes: . Dar filmul acesta... nota 10  :photo:

#23
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
am vazut si eu aseara donnie darko si in afara coloanei sonore de exceptie nu m-a prea impresionat filmul. Poate si pentru ca incearca sa para mai misterios decat trebuie. In acest caz mi-a placut mai mult The butterfly effect, care desi nu e asa de complicat ca si donnie darko, are mai mult "sentiment" pe care ti-l inspira, ca sa nu zic ca nu incearca sa devina prea "filosofic". Mie mai mult mi s-a parut un film care vorbeste despre o comunitate in care aparentele trebuie sa primeze, in care daca esti diferit vei fi catalogat ciudat, in care daca spui adevarul despre falsitate esti considerat nu stiu cum si tot asa.. Iar fazele de la final.. sunt pur si simplu prea intortocheate. Am inteles ca la filmul asta mai trebuie sa aflii cateva lucuri spuse de regizor,  ca sa intelegi unele lucruri.. Ceea ce pe mine nu ma incanta, mi s-ar parea ca si comentarea unor versuri de eminescu: cauti intelesuri si acolo unde nu sunt. Totusi ii dau un 7.8 /10

#24
Sara_Blu

Sara_Blu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.05.2007
Era un film sau serial pentru copii cand eram eu mica (insemnand in perioada 1986 - 1989) in care personajele principale erau niste copii care se teleportau dintr-o lume paralela in alta, fiind, bineinteles, urmariti de  "the bad guy". Cred ca era o coproductie romano-rusa sau rusa si dublat filmul la noi. Doamne, de cand ma obsedeaza sa il aflu. tot ce imi aduc aminte e ca filmul incepea cu doi copii care erau la bunici si cocotati undeva printr-o faneata, iar pe parcursul filmului se tot alergau cu tipul rau pe niste scari si holuri de parca era la mine la scoala (dupa mai mult timp am facut asocierea).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate