Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Yango Romania - serviciul de comandare a curselor

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#163
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007
la clever iti poti alege masina din soferii aflati in zona ta, daca alegi un taximetrist cu rating bun fii sigur ca nu vor fi probleme (dar va fi mai scump, in general 1.99 per km sau chiar mai mult) daca nu, poti alege masina clever go tariful fiind 1.60 daca e vb de o masina mai veche de 2014 sau 1.99 daca e masina mai noua de 2014.

La yango sunt niste promotii de moment ei fiind noi pe piata si incearca sa isi formeze clienti.

soferi nepoliticosi pe la ridesharing destul de rar gasesti singurele probleme ce mai pot fi intalnite sunt legate de starea masinii (interior exterior) sau  stilul de condus (f multi sunt din provincie si nu sunt familiarizati cu traficul din Bucuresti)

#164
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Offtopic

---

Încercai și clever via taximetriști.
Dezamăgire totala.
-Tarif mult mai mare (26 de lei cu  clever vs 16-17 cu yango)
-Masina neîngrijita
-Durata cursei mult mai mare(45 min vs 20-25 cu Yango). Asta din cauza harti din aplicație, e o mizerie. Dacă șoferul mergea cu waze ajungeam mult mai repede.
Șoferul a fost ok, i-am dat 5*, aplicația o mizerie. Când am dat comanda nu a specificat nimic de tariful per minut din trafic, mi-a afișat doar 2lei/km.
Aparatul taximetristului avea un tarif de 1.7 lei/km, pe aplicație și pe mașină era afișat 2 lei/km. O harababura.
Cred ca e primasi ultima cursa cu clever. Rămâne sa încerc și clever GO, poate poate...

-----

Dintre toate aplicațiile yango mi se pare cel mai ok. Au cel mai bun raport preț-calitate.

Edited by heinz, 16 October 2019 - 16:32.


#165
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Eu in vara timp de o luna de zile am circulat cu Yango, Bolt, Clever si Uber si schimbam intre aplicatii in functie de tariful cel mai scazut. Yango a castigat in proportie de 99%, asta datorita faptului ca subventioneaza ei tarifele si le reduc ca sa isi faca clienti. Intr-adevar momentan nu se platesc comisioane de catre soferi asta din acelasi motiv mentionat inainte. Si au probleme cu locatia (PIN-ul) intr-adevar, dar tu il poti pune manual si asa scapi de probleme.

La Yango masiniile confirmate (cele care au abtipild pe ele) sunt toate noi si bine intretinute, asta pentru ca sunt confirmate si aia castiga ceva mai bine. Restul de masini fac si alte servicii de sharing, masina in general nu arata chiar asa de bine. Am circulat intr-o zi cu un Sandero fara aer conditionat, tipul avea aruncat pe bancheta din spate niste skateboard-uri si noi eram in 3, dar el a zis "ah ca nu eram pregatit de atati oameni". Sau in alta zi un Focus care nu avea A/C (era stricat) la 40 de grade si pe el il durea undeva de asta.

Clever este intr-adevar cel mai scump dintre toate impreuna cu Bolt. Mai gasesti si aici preturi bune dar cel mai rar.

In Romania momentan Yango si Uber au cele mai bune preturi, dar se va schimba situatia din 2020 cand Yango baga preturi normale, cere comisioane si nu mai subventioneaza tarifele.

#166
Love_My_Boo

Love_My_Boo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.02.2010
Cod Yango reducere: 7jcmgqqb

#167
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
A mai folosit cineva serviicile Yango in ultima vreme? Prea va vad crispati.

#168
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
am inteles ca toate serviciile (nu doar Yango) sunt la pamant momentan, nici soferii nu se risca dar nici clientii nu se omoara pe comenzi.

#169
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
20 de lei reducere la Yango cu codul P269X2R8

#170
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Gata, intr-o luna ies din Romania.

Pacat ca se retrag. https://www.economic...nia_191161.html

#171
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
Hmmm .... iar se porceste uber la scoruri daca ramanae fara concurenta

#172
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Legislația rigidă din domeniul ride-hailing nu ne permite să dezvoltăm serviciul pe cât de eficient ne-am dori, așadar am decis să ne concentrăm activitățile asupra altor țări și direcții de business

Quote

Utilizatorii noștri din România pot păstra aplicația Yango pentru a rezerva călătorii în celelalte 16 țări în care serviciul este disponibil
Mai sa fie! Adica in alte 16 tari se poate, dar la noi nu se poate.
PS: eu cu taxiul tot nu ma duc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate