Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Chrome nu retine istoricul cautarilor - fost "problema chrome"

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
spraytag

spraytag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 07.02.2018
Salut! Intru pe chrome, fac clic pe casuta de search si nu imi apar ultimele cautari.De ce? Si inca ceva: atunci cand fac clic pe ''Imagini'', apoi fac clic pe o anumita imagine si nu imi mareste imaginea(adica nu pot intra pe acel site).De ce? Multumesc anticipat

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Uninstall cu Revo, apoi restart și reinstalare.

#3
spraytag

spraytag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 07.02.2018
am dat uninst cu revo si tot nu merg. Daca dau  'deconectare google account' merg si imaginile, merg si sugestiile de cautare(de exemplu daca vrea sa scriu 'pro evolution soccer 2020 trailer''  imi apar sugestiile). Dar daca dau conectare la google account nu mai merg imaginile si nici sugestiile de cautare(adica trebuie sa scriu tot 'pro evolution soccer 2020 trailer'  litera cu litera)

Edited by spraytag, 25 June 2019 - 15:06.


#4
printzul69

printzul69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 24.09.2013

 spraytag, on 25 iunie 2019 - 13:58, said:

Salut! Intru pe chrome, fac clic pe casuta de search si nu imi apar ultimele cautari.De ce? Si inca ceva: atunci cand fac clic pe ''Imagini'', apoi fac clic pe o anumita imagine si nu imi mareste imaginea(adica nu pot intra pe acel site).De ce? Multumesc anticipat
dezinstaleaza-l da un restart la pc dupa install din nou. sper ca te ajuta !!!

#5
OneTransistor

OneTransistor

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 24.08.2018

 spraytag, on 25 iunie 2019 - 13:58, said:

Salut! Intru pe chrome, fac clic pe casuta de search si nu imi apar ultimele cautari.De ce? Si inca ceva: atunci cand fac clic pe ''Imagini'', apoi fac clic pe o anumita imagine si nu imi mareste imaginea(adica nu pot intra pe acel site).De ce? Multumesc anticipat
1. Ai setat pe undeva sa nu se retina istoricul cautarilor. Daca zici ca doar cand esti logat nu apare, ai intrerupt istoric cautari in setarile contului Google. Poti sa reinstalezi de cate ori vrei, daca te loghezi setarea se face din contul Google. Asa ca:

Quote

Nu mai salvați activitatea
Puteți stabili majoritatea informațiilor care se afișează în Activitatea mea.
    Accesați Contul Google.
    În panoul de navigare din stânga, dați clic pe Date și personalizare.
    Sub „Opțiuni privind activitatea”, dați clic pe Gestionați opțiunile privind activitatea.
    Dezactivați activitatea pe care nu doriți să o salvați.

2. Asta cu imaginile e de ceva timp. Pentru respectarea drepturilor de autor, cand cauti imagini pe Google, nu mai poti deschide direct imaginea, fara a accesa pagina pe care se afla. Dar poti accesa site-ul pe care este, si o gasesti acolo.

 spraytag, on 25 iunie 2019 - 14:59, said:

merg si sugestiile de cautare(de exemplu daca vrea sa scriu 'pro evolution soccer 2020 trailer''  imi apar sugestiile).
Acum zici de sugestii de cautare. Mai inainte spuneai de altceva.

spraytag said:

nu imi apar ultimele cautari.

Oricum, si astea se pot activa:

Quote

Go to the Settings menu, which can be found by clicking the three vertical dots in the menu bar. You'll be directed to a new tab in Chrome. Select “Advanced” at the bottom. In the Privacy section, select the “Use a prediction service to help complete searches and URLs typed in the address bar” option


#6
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
@initiator
Conform regulamentului ariei titlul unui topic trebuie sa descrie pe scurt tema topicului (nu dorim sute de subiecte cu titlul generic "problema chrome"). De aceasta data l-am redenumit eu.
Istoricul cautarilor (daca la aceasta te referi) tine de un serviciu oferit de Google si este independent de web browser. Doar daca din motive de "Privacy" ai dezactivat retinerea istoricului (in setarile contului) sau afisarea istoricului (in seterile web browserului, daca exista o asemenea setare) nu iti este afisat istoricul. Este posibil sa existe si alte cauza daca am in vedere cea de-a doua problema (care pare a fi o problema a browserului), dar nu cred.

LE:
Am observat ca mai jos te-ai referit la afisarea sugestiilor de cautare care este altceva (dupa cum a sesizat si OneTransistor). Ar trebuit sa te hotarasti care sunt problemele si care dintre ele s-au/ nu s-au rezolvat.

Edited by _-_, 25 June 2019 - 17:00.


#7
spraytag

spraytag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 07.02.2018
si-a revenit dupa ce am dat ''scan full system cu avira'' , dar culmea ca nu a gasit nimic Avira.
acum apar sugestiile, adica,  daca ieri am cautat  sa zicem ''pro evolution soccer 2020 trailer'' , acum nu mai trebuie sa scriu litera cu litera Posted Image , fac clic pe casuta de search si apoi fac clic pe 'pro evolution soccer 2020 trailer'

Edited by spraytag, 25 June 2019 - 17:44.


#8
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
N-are treabă Avira cu history-ul de la search.
Și eu nu înțeleg de ce cauți în fiecare zi "pro evolution soccer 2020 trailer" ?
Crezi că se modifică sau cum ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate