Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Aleph News HD

* * * - - 9 votes
  • Please log in to reply
1492 replies to this topic

#91
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

View Postibyr, on 11 iunie 2020 - 10:00, said:

Din cate stiu este in CO de crestere a copilului.
Pai ori e in CO(concediu odihna) ori in CIC(concediu ingrijire copil)...Termenul tau nu exista...

View PostFANCHELSEA-BVB-MILAN, on 11 iunie 2020 - 11:19, said:

din ce știu legislația nu permite după ce ai revenit la muncă să te mai întorci la concediul de maternitate


Nup mai ales ca ea a nascut prin octombrie parca...Poate insa sa-si ia CM(concediu medical) combinat cu CMC(concediu medical cand ai copilul bolnav).Se descurca angajatii cu astea chiar daca n-au probleme de sanatate :)...De asemenea beneficiza de program redus pana cand face copilul 2 ani...

#92
ibyr

ibyr

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 27.05.2020

View Postmarius664, on 11 iunie 2020 - 13:49, said:


Pai ori e in CO(concediu odihna) ori in CIC(concediu ingrijire copil)...Termenul tau nu exista...


Ai dreptate, am scris CO ca si prescurtare de la “concediu” dar ca si termen e corect cum spui tu ;). Tx

#93
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
Aleph News se pare ca nu incepe emisia in iunie, probabil de la 1 iulie sau in iulie daca nu incep săptămâna asta sa emită sau cealaltă (29 luni, 30 marți)

#94
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Sunt curios daca au incheiat vreun acord de retransmisie cu vreun provider...Ca daca tot amana asa o sa emita doar in eter...si atat

#95
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

View PostIceCoolExtreme, on 22 iunie 2020 - 11:28, said:

Aleph News se pare ca nu incepe emisia in iunie, probabil de la 1 iulie sau in iulie daca nu incep săptămâna asta sa emită sau cealaltă (29 luni, 30 marți)
Dacă nu iunie atunci iulie, august și așa mai departe.

#96
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Totusi sa fie marti sau vineri cand e marea scanare la Digi...

#97
Lucian M

Lucian M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 12.04.2005
Marius Tucă Show e pe Youtube cu sigla Aleph News. Nu observasem pană acum.

#98
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.07.2018
da încă din februarie martie de când au început edițiile speciale se folosește acea siglă,
Eu sincer aștept să văd pachetul grafic al Televiziunii și ale emisiunilor

#99
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.07.2018
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WdTFXOnaZDM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

vocea de pe material este noua achiziție Mădălina Bucur corespondent Brașov fost Pro TV

#100
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,409
  • Înscris: 06.11.2014
Urata sigla. Emite deja pe serverele Ines.

Attached Files


Edited by iZet, 07 July 2020 - 17:59.


#101
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,230
  • Înscris: 22.01.2004
Grafica e facuta in Paint-ul din Win95?

Ca am uitat sa intreb: Harfe News asta are site?

#102
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 27.08.2007

View PostiZet, on 07 iulie 2020 - 17:53, said:

Urata sigla. Emite deja pe serverele Ines.

Cum ai dat de ei ? Vreun stream ceva ?

#103
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.07.2018

View Postjeolis, on 07 iulie 2020 - 21:10, said:

Cum ai dat de ei ? Vreun stream ceva ?
nu ai de ce să vrei stream poți vedea pe mediafax.ro pentru că singurul conținut pe care îl au în momentul de față sunt câteva știri postate la o oră o știre și emisiunea lui Marius Tucă care este pe mediafax.ro

Se postează în general la anumite ore fixe o știre din anume domeniu și activitate Care este premieră pe Facebook și emisiunea lui Marius Tucă atât

#104
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.07.2018
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/88LtxpBXUDk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#105
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.07.2018
https://www.mediafax...a-show-19411273

mediafax.ro Mediafax YouTube Mediafax Facebook!  am postat pentru că am văzut că există un oarecare interes Și curiozitate și unii nu știu unde pot vedea

MariusTucăShow

#106
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,230
  • Înscris: 22.01.2004
Eu intrebam daca exista un site pentru Harfele astea, News, si care mai sunt. Dar e ok si asa, m-am uitat la Marius Tuca, doar vreo 5 minute fiindca incepusem sa fac un atac de panica atunci cand mi-am dat seama ca timpul asta pierdut cu vizionarea emisiunii nu se va mai intoarce niciodata.

Ce am vazut in astea 5 minute:

1. cum ziceam, grafica facuta in Paint probabil de vanzatorul de la chioscul de tigari de peste drum
2. un decor magistral care insa nu exista. In cazul asta bagam negru si zicem ca asa a vrut artistul.
3. cameramanul si regizorul nu au auzit decat de un singura incadratura: prim-plan. Tac-tac, trecem de la prim-plan la prim-plan si gata. Ce sa ne incurcam cu un plan general, cu cadre de ascultare, cu ceva detalii. Merge si asa.
4. Tuca are rama de la ochelari de culoarea decorului. Cand isi pune ochelarii zici ca il decupeaza.
5. Se discuta subiecte extraordinare, nemaipomenite, n-am inteles nimic din discutia lor dar m-a plictisit ingrozitor.
6. Cred ca emisiunea asta e doar pentru cunoscatori avand in vedere audienta masiva de 200 de persoane care vizionau pe youtube din care o parte probabil ca sunt angajati iar cealalta parte sunt prietenii si rudele invitatilor. PRO TV si antena plang in hohote.
7. Le-as zice ca exista si safe area la imagine, dar cred ca ar avea senzatia ca i-as injura. Unii mai urmaresc youtube si pe televizor (alea smart tv ca postul de televiziune care nu se stie cand si daca se mai lanseaza) si nu au overscan.

Multumesc mult, a fost destul.

#107
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.07.2018

View PostAlexis, on 08 iulie 2020 - 20:19, said:

Eu intrebam daca exista un site pentru Harfele astea, News, si care mai sunt. Dar e ok si asa, m-am uitat la Marius Tuca, doar vreo 5 minute fiindca incepusem sa fac un atac de panica atunci cand mi-am dat seama ca timpul asta pierdut cu vizionarea emisiunii nu se va mai intoarce niciodata.

Ce am vazut in astea 5 minute:

1. cum ziceam, grafica facuta in Paint probabil de vanzatorul de la chioscul de tigari de peste drum
2. un decor magistral care insa nu exista. In cazul asta bagam negru si zicem ca asa a vrut artistul.
3. cameramanul si regizorul nu au auzit decat de un singura incadratura: prim-plan. Tac-tac, trecem de la prim-plan la prim-plan si gata. Ce sa ne incurcam cu un plan general, cu cadre de ascultare, cu ceva detalii. Merge si asa.
4. Tuca are rama de la ochelari de culoarea decorului. Cand isi pune ochelarii zici ca il decupeaza.
5. Se discuta subiecte extraordinare, nemaipomenite, n-am inteles nimic din discutia lor dar m-a plictisit ingrozitor.
6. Cred ca emisiunea asta e doar pentru cunoscatori avand in vedere audienta masiva de 200 de persoane care vizionau pe youtube din care o parte probabil ca sunt angajati iar cealalta parte sunt prietenii si rudele invitatilor. PRO TV si antena plang in hohote.
7. Le-as zice ca exista si safe area la imagine, dar cred ca ar avea senzatia ca i-as injura. Unii mai urmaresc youtube si pe televizor (alea smart tv ca postul de televiziune care nu se stie cand si daca se mai lanseaza) si nu au overscan.

Multumesc mult, a fost destul.
legat de grafică este aceeași de când Marius Tucă face emisiunea pentru Mediafax încă de anul trecut probabil este provizorie iar Apropo de decor și studio când eu spuneam asta că e oribil nimeni nu observa

#108
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,230
  • Înscris: 22.01.2004
Bine ca n-au facut grafica cu pixul pe o hartie si sa o filmeze dupa aia...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate