Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Receiver receptie satelit HD - 2019

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
medgidia1971

medgidia1971

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 10.02.2016

 isr2002, on 16 iunie 2019 - 21:52, said:

Iti trebuie si CAM de la Orange, nu merge doar cardul.
Am Cam si card de Orange.
Functioneaza foarte bine in slotul de la tv.
Daca ar merge direct in aparat ar fi super.
Nu mai trebuie sa trec de pe unul pe altul.
Si mai am si cablu de la Digi. Cam-ul lor merge in aparat?
Versiunea de DM are tuner de cablu.

#20
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 06.09.2004
CAM si card Orange  - merg in Dreambox. In VU+ nu merg. despre cablu - nu stiu.

#21
medgidia1971

medgidia1971

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 10.02.2016

 isr2002, on 18 iunie 2019 - 14:27, said:

CAM si card Orange  - merg in Dreambox. In VU+ nu merg. despre cablu - nu stiu.
Multumesc!
Am comandat DM-ul.

Edited by medgidia1971, 18 June 2019 - 14:35.


#22
GeorgeHasMail

GeorgeHasMail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 27.07.2007

 bowpack14, on 03 iunie 2019 - 18:59, said:

Asa cum foarte bine a fost mentionat si in postarea anterioara , multe programe romanesti ,
inclusiv cele transmise de televiziunea nationala TVR , se pot receptiona folosind un sistem
alcatuit dintr-un receptor DVB S2 din gama Amiko , cuplat la o antena de minimum 80cm  
echipata cu un LNB simplu si orientata corect pe pozitia satelitului Eutesat 16 Est


Receptorul Amiko Mira , chiar daca are un pret modest ,  este dotat de fabricant cu un indicator
acustic de prezenta a semnalului care permite instalarea si reglarea antenei in regim de amator,
fara alte demersuri si cheltuieli pentru chemarea unui instalator .


Impreuna cu acest receptor ar putea sa fie cumparata si o cartela TVR , care asigura decodarea
programelor posturilor TVR 1 , 2, 3,  TVR HD si TVR Moldova,  pe temen nelimitat , fara niciun fel
de alte costuri suplimentare -  se plateste doar costul initial al cartelei ,  de 45 lei .


Singura conditie pentru instalarea antenei este lipsa obstacolelor inalte ( ziduri , copaci ...)
pe directia semnalului ( zona Sud ) iar daca aceasta conditie este indeplinita antena
se poate instala chiar si in apropierea solului ( 50 cm - 1m inaltime ) ...fara probleme .


Sistemul reprezinta o modalitate economica  de asigurare a receptionarii posturilor
televiziunii nationale TVR precum si ale altor posturi romanesti private ( transmise la liber )
fara costuri suplimentare ( abonament )  iar antena se poate instala si in regim de amator .


Multe asemenea sisteme sunt instalate si folosite cu succes in zone muntoase izolate,
greu accesibile (in judetele Alba , Brasov  , Hunedoara ...)
nu stiu cum este amiko mira insa eu am amiko alien 2. il iubesc si il urasc in acelasi timp. are multe lucruri ciudate insa imaginea este foarte buna

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate