Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale
 Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 

Mihaela Bilic: scapati de burta cu doua ciorbe pe zi

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postpasilla, on 25 mai 2019 - 21:20, said:

Hai sa nu o dam in veganism.
Nu o dam,dar pe langa alimentele gatite mai trebuie mancate si legume si fructe crude
Si in plus de asta e cantitatea mica de ingrediente care o bagi in tine din care nu reusesti sa iei tot ce ai nevoie pentru o zi intreaga
Din partea mea fiecare e liber sa faca ce vrea,eu doar am prezentat varianta cea mai buna din toate punctele de vedere

Edited by I2O, 25 May 2019 - 21:45.


#20
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,044
  • Înscris: 31.07.2007

View Postpasilla, on 25 mai 2019 - 21:14, said:

Ce nu poate contine o ciorba ?

Sarmale.

#21
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postedy_wheazel, on 25 mai 2019 - 21:46, said:


Sarmale.
Surprinzator, dar exista ciorba de samale.:)

#22
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,044
  • Înscris: 31.07.2007

View Postpasilla, on 25 mai 2019 - 21:51, said:

Surprinzator, dar exista ciorba de samale.Posted Image

Shit! Si io care am incercat! :D Oricum, daca mananci doua ciorbe din alea de sarmale pe zi sigur o sa slabesti 5 kile pe luna! :D

#23
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
si eu as sta pe o dieta de ciorba de burta/urzici/salata/a la grec/de fasole cu costita..Posted Image dar la un castron mare..

Edited by 41ex, 25 May 2019 - 21:58.


#24
meteorologistul

meteorologistul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.05.2019
Ha ha....sigur.
Cine rezista cu doar doua ciorbe pe zi?
Fotomodelele anorexice probabil!

#25
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

View PostEdward1337, on 25 mai 2019 - 21:31, said:



Slabesti prin aliementatie :) Mananci mai putin, deficit caloric, prin asta se slabeste :). Te antrenezi ca sa-ti mentii masa musculara.
Tu realizezi ai dat cel mai impertinent sfat? Deficit caloric si antrenament pentru masa musculara, unuia care vrea sa slabeasca cu ciorbe, in 2 saptamani e mai gras decat in mod normal, cand o sa se duca la antrenament nemancat, si o sa faca un efort intens, o sa mearga pe strada si o sa manance tot ce prinde la primul supermarket.

Edited by alex14dlk, 25 May 2019 - 22:18.


#26
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,090
  • Înscris: 07.11.2006

View Postpasilla, on 25 mai 2019 - 20:57, said:

Mi mi se pare aiureala dieta asta.
Ce e aia ciorba ?
O zeama chioara de varza, sau o delicioasa ciorba de burta, ori una de fasole cu ciolan afumat  ?

"Zeama" aia chioara de varza poate fi excelenta si poate fi facuta la randul ei (si) cu ciolan afumat.

#27
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

View PostI2O, on 25 mai 2019 - 21:18, said:

Se distrug multi nutrienti prin fierbere
Atunci cand se tin cure de slabire e indicat sa se foloseasca si un supliment de vitamine si minerale
Atunci: la păscut - pătrunjel, salată, varză și câte o gură de pământ!Posted Image

View PostI2O, on 25 mai 2019 - 21:45, said:

Nu o dam,dar pe langa alimentele gatite mai trebuie mancate si legume si fructe crude
...
Faci o ciorbă cu legume/compot dar nu prepari termic.Posted Image

Edited by jobist, 25 May 2019 - 22:33.


#28
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 16.03.2007
ati vazut vre-un evreu gras prin lagarele de concentrare prin anii 40?

#29
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,049
  • Înscris: 25.06.2007
Recomand aplicația Lifesum, calculează caloriile ingerate si cele consumate, nutrienții etc

#30
soren73

soren73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 09.09.2007
Eu am ținut regim disociat în felul următor: 1 zi legume-fructe, 1 zi lactate și 1 zi carne. Fără pâine, dulciuri, sucuri carbogazoase, alcool. Am mâncat cât am vrut, corespunzător zilei de dietă. N-am făcut sport, doar mișcarea zilnică obișnuită. Am dat jos 35 kg în 7 luni. Problema mare e să nu revii la obișnuințele alimentare din trecut, adică să fii mult mai cumpătat, altfel iei din nou în greutate.

Edited by soren73, 25 May 2019 - 23:19.


#31
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016

View Postalex14dlk, on 25 mai 2019 - 22:17, said:

Tu realizezi ai dat cel mai impertinent sfat? Deficit caloric si antrenament pentru masa musculara, unuia care vrea sa slabeasca cu ciorbe, in 2 saptamani e mai gras decat in mod normal, cand o sa se duca la antrenament nemancat, si o sa faca un efort intens, o sa mearga pe strada si o sa manance tot ce prinde la primul supermarket.

Tu realizezi ca am spus-o la general? Nu i-am spus lui ca ar trebui sa faca asta.

#32
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,683
  • Înscris: 22.01.2015
Niciodata nu am tinut regim. Nu beau decat apa si ceva mult diferit. Mananc ce-mi cere papilla gustativa. Mananc incet(frica de sarma). 45/1,8/83Kg.  Nu ma doare nimic.Dulciuri spre deloc.Stres ciuciu.Cand aud diete mai bag o ,,sarmaluta,,.  Pint cu un dest de spuma.Cheers,mates!   duduidu,dudu!Hac!

Dar la cat am mers/muncit nici nu avea unde sa se puna.

#33
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014
Principala problema e cum "pacalesti" creierul sa nu se mai gandeasca la mancare, sa nu mai pofteasca la dulciurile sau la mancarurile pe care erai obisnuit sa le bagi in gura...daca scapi de gandurile astea, atunci poti tine orice dieta, cu vointa! Inevitabil, cand vei deschide frigiderul si vei vedea celalalte mancaruri, pt. ceilalti mebrii ai familiei (mancare normala, ca in orice casa), vei fi tentat sa gusti, uitand ceea ce ti-ai propus, sa slabesti. "Gust doar un pic, ca nu mai pot de pofta, si maine promit ca nu mai..."-e de ajuns o singura data ca sa cazi iar in pacatul mancarii...

#34
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

View Postlaffin, on 25 mai 2019 - 22:34, said:

ati vazut vre-un evreu gras prin lagarele de concentrare prin anii 40?

Lasa-i ba pe aia. Nu sufereau ''cu glanda'' ca grasii din ziua de azi :). La fel si aia de prin Africa. Stau bine cu glanda.

#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu știu despre voi, dar eu orice as manca nu reușesc sa ma ingras vreo 3 kg cât mi-aș dori. Acum vreo 6-7 ani ma ingrasam ușor. Acum, pot manca ORICE cât doresc, fără sa ma ingras deloc. Inclusiv grăsimi și dulciuri. De ce oare?

Edited by MembruAnonim, 26 May 2019 - 07:57.


#36
pepino88

pepino88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 26.12.2015

View PostMembruAnonim, on 26 mai 2019 - 07:56, said:

Nu știu despre voi, dar eu orice as manca nu reușesc sa ma ingras vreo 3 kg cât mi-aș dori. Acum vreo 6-7 ani ma ingrasam ușor. Acum, pot manca ORICE cât doresc, fără sa ma ingras deloc. Inclusiv grăsimi și dulciuri. De ce oare?
Pentru ca ești special. Norocosule!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate