Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Tentativa de frauda din partea psd-ului?

* * * - - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
141 replies to this topic

#55
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018

 vanitty, on 25 mai 2019 - 20:16, said:

or fi mai intelijenti da , daca nu aflam de site-ul dat de colegul , stateam si cautam aiurea sectia de votare, in conditiile in care in vechea locatie nu e nici macar un afis care sa spuna unde s-a mutat sectia de votare?

Asta e reavointa si punere de bete in roate..


si ce faci tanti cand psd-ul iti schimba sectia de votare in care ai votat in ultimii 17 ani, fara sa lase un afis cat de mic la vechea sectie , cu locul unde s-a mutat sectia de votare?
te cauti in registrul electoral:

https://www.registrulelectoral.ro/

#56
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,593
  • Înscris: 05.11.2009

 Kres, on 25 mai 2019 - 20:06, said:

Nu e nicio frauda e doar lene romaneasca ca n-au mai pus placutele alea pe exterior
fix la alegerile astea i-au apucat lenea pe pesedei, in ultimii 17 ani, la fiecare alegeri, le montau de joi-vineri.. O fi o intamplare nu?

 EMotanuIO, on 25 mai 2019 - 20:17, said:

te cauti in registrul electoral:

https://www.registrulelectoral.ro/
sa transmiti la pesede ca , cu miscari de genul asta intarata si mai mult lumea si ii face sa puna stampila impotriva psd-ului cu si mai mare sete..

#57
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 vanitty, on 25 mai 2019 - 19:00, said:

Plambandu-ma astazi prin cartier, am observat intamplator o chestie care ma pune pe ganduri, pentru ca chestia asta pute a tentativa de frauda la vot.
Pana acum, la precedentele voturi, daca votul era duminica, incepeai sa vezi de joi/vineri semne in jurul sectiei de votare care te ghidau spre sectia de votare. Trecand astazi pe langa sectia de votare, nu am observat asemenea semne, desi maine e votul. Sunt curios daca si la voi e asa sau e doar o neglijenta locala. ca daca se intampla in mult mai multe locatii, cred ca psd-eaua pune la cale fraudarea votului, prin ingreunarea acccesului la sectiile de votare, in lipsa semnelor care ghideaza si arata oamenilor locul unde se voteaza..
Vorbesti de pesedeul ala care "a depasit tari" ? :)

#58
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,713
  • Înscris: 22.11.2007
la alegerile de maine se poate vota la orice sectie despre ce tentativa de frauda prin schimbarea sectiei la care esti arondat vorbiti?

#59
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,593
  • Înscris: 05.11.2009

 Paz, on 25 mai 2019 - 20:19, said:

Vorbesti de pesedeul ala care "a depasit tari" ? Posted Image
vorbesc de infractorii aia care mi-au mutat sectia de votare, fara sa lase un afis ceva , minimal ca s-a mutat sectia de votare.

Mwuie pesede..

#60
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018

 vanitty, on 25 mai 2019 - 20:18, said:

fix la alegerile astea i-au apucat lenea pe pesedei, in ultimii 17 ani, la fiecare alegeri, le montau de joi-vineri.. O fi o intamplare nu?


sa transmiti la pesede ca , cu miscari de genul asta intarata si mai mult lumea si ii face sa puna stampila impotriva psd-ului cu si mai mare sete..
pai lasa ca transmiteti voi :)

 vanitty, on 25 mai 2019 - 20:20, said:

vorbesc de infractorii aia care mi-au mutat sectia de votare, fara sa lase un afis ceva , minimal ca s-a mutat sectia de votare.

Mwuie pesede..
fa plangere la dna

#61
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,593
  • Înscris: 05.11.2009

 bossake, on 25 mai 2019 - 20:20, said:

la alegerile de maine se poate vota la orice sectie despre ce tentativa de frauda prin schimbarea sectiei la care esti arondat vorbiti?
cea prin care se incearca punerea de bete in roate celor ce vor sa voteze. In conditiile in care , sectia mea de votare o fost mutata, fara sa lase macar un anunt, ceva, cu locul unde s-a mutat sectia noua.

#62
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009

 bossake, on 25 mai 2019 - 20:20, said:

la alegerile de maine se poate vota la orice sectie despre ce tentativa de frauda prin schimbarea sectiei la care esti arondat vorbiti?
Doar dacă ești în afara localității de domiciliu!

#63
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,713
  • Înscris: 22.11.2007
refuz sa cred ca vreunul o sa rateze votul doar ca s-a mutat 3 strazi mai incolo sectia

Edited by bossake, 25 May 2019 - 20:22.


#64
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,593
  • Înscris: 05.11.2009

 bossake, on 25 mai 2019 - 20:21, said:

te duci la sectia veche si nu te da nimeni afara poti vota fara probleme Posted Image
care sectie veche in plm, ca nu mai exista nici o sectie veche. Sectia in care am votat in ultimii 17 ani (gazduita intr-o scoala), a fost mutata in alta scoala la vreun km distanta. fara sa fie nici un semn in vechea locatie ca s-a mutat sectia de votare si unde s-a mutat

#65
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018

 vanitty, on 25 mai 2019 - 20:23, said:

care sectie veche in plm, ca nu mai exista nici o sectie veche. Sectia in care am votat in ultimii 17 ani (gazduita intr-o scoala), a fost mutata in alta scoala la vreun km distanta. fara sa fie nici un semn in vechea locatie ca s-a mutat sectia de votare si unde s-a mutat
Ghinion.

#66
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009
Apropo, legat de fraudare

https://www.facebook.com/dacianciolos/

Quote

În această după-amiază, delegații USR PLUS nu au fost primiți la ședințele pregătitoare votului în mai multe secții de votare din București și din câteva județe, deși au fost îndeplinite toate procedurile legale prealabile.
Este un prim semnal de alarmă în ceea ce privește corectitudinea votului de mâine.
Vreau să fiu foarte clar: nu vom accepta tertipuri de niciun fel care să pună în pericol corecta desfășurare a alegerilor în toate secțiile de votare din țară. Cerem să fie respectate toate normele privitoare la dreptul la vot și la corectitudinea votului. Suntem gata să apelăm la orice mijloace legale pentru a proteja aceste valori.
Îndemn reprezentanții noștri în secțiile de votare să nu se lase intimidați atunci când știu că au legea de partea lor.


#67
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,593
  • Înscris: 05.11.2009

 EMotanuIO, on 25 mai 2019 - 20:26, said:

Ghinion.
o sa vezi tu ghinion luni dimineata cand o sa aflati ca psd-ul o luat mwuie la alegeri si ca referendumul o trecut.

Edited by Naoto, 25 May 2019 - 20:29.
eliminat înjurătură


#68
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 vanitty, on 25 mai 2019 - 20:20, said:

vorbesc de infractorii aia care mi-au mutat sectia de votare, fara sa lase un afis ceva , minimal ca s-a mutat sectia de votare.

Mwuie pesede..


Incearca si maine....cand ai fost ultima data ???
si incearca si cu mijloace moderne la indemana oricui

#69
inius

inius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 02.02.2011

 tavitu, on 25 mai 2019 - 19:10, said:

În cazul meu s-a schimbat secția de votare la care sunt arondat, m-au mutat 2.5 KM. Mă gândesc că nu sunt singurul caz. Verificați unde sunteți arondat:

https://www.registrulelectoral.ro/

Băi, nu-mi vine să cred, nenorociții ăștia de pesediști m-au schimbat și pe mine! Posted Image
M-au dus acum într-o secție la 1 km de vechea mea secție, unde votez de 20 de ani!

A, e adevărat că între timp mi-am schimbat și adresa din buletin, sper să nu fie asta cauza...

#70
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,593
  • Înscris: 05.11.2009

 vio69a, on 25 mai 2019 - 20:31, said:



Incearca si maine....cand ai fost ultima data ???
si incearca si cu mijloace moderne la indemana oricui
maine o sa votez cu sete impotriva psd-ului si sper sa fie ziua marii mwui impotriva psdelei..

#71
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,441
  • Înscris: 28.11.2017
Hopaaaaa, jigodiile chiarpar sa aiba intentii de ciordeala!


Quote

Dacian Cioloş
46 min ·

În această după-amiază, delegații USR PLUS nu au fost primiți la ședințele pregătitoare votului în mai multe secții de votare din București și din câteva județe, deși au fost îndeplinite toate procedurile legale prealabile.

Este un prim semnal de alarmă în ceea ce privește corectitudinea votului de mâine.

Vreau să fiu foarte clar: nu vom accepta tertipuri de niciun fel care să pună în pericol corecta desfășurare a alegerilor în toate secțiile de votare din țară. Cerem să fie respectate toate normele privitoare la dreptul la vot și la corectitudinea votului. Suntem gata să apelăm la orice mijloace legale pentru a proteja aceste valori.

Îndemn reprezentanții noștri în secțiile de votare să nu se lase intimidați atunci când știu că au legea de partea lor.

Edited by zartdato1-0, 25 May 2019 - 20:43.


#72
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,301
  • Înscris: 23.02.2017

 Anonymous1986, on 25 mai 2019 - 19:06, said:

Nu cred deșii e posibil, în cele mai multe cazuri se votează în același loc de ani de zile gen scoala
ce gandire...  dupa logica ta, ar trebui deci sa nu mai puna semne de acum, ca se voteaza in acelasi loc ca acum 3 ani? Tu vb serios sau glumesti?

Legile sint legi, nu exista "nu aplicam legea ca am mai aplicat-o acum 3 ani, e suficient"

Sint 3 ani, mii de oameni au emigrat, s-au intors in tara, au facut 18 ani, au murit etc

 edy_wheazel, on 25 mai 2019 - 19:08, said:

Chiar am cautat acum sectia, e aceeasi de ani de zile.
si ce legatura are asta cu topicul? daca e aceeasi si intamplator tu o stii, nu mai trebuie pus semn?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate