Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Obligativitatea pentru masuratorile impamintatilor (Verificare Pram)

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
lupuflorinro

lupuflorinro

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.11.2017
Acum cativa ani am lucrat la o firma de Electrice , pe vremea aceea nu exista Anre , si erau obligatorii Pram -urile din doi in doi ani .  Acum se cer la agentii economici din 6 in 6 luni, sau anual . De buletinele Pram intreaba acum si ITM si Pompierii ,cabinetele medicale , in ce categorie intra, la 6 luni sau la un an?

#2
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
Eu chiar nu inteleg de ce  impamantarea e pusa pe seama consumatorului si nu a distribuitorului care ar trebui sa livreze  in mod corect si sigur energia

Edited by ciine, 20 May 2019 - 20:31.


#3
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 19.12.2012

View Postciine, on 20 mai 2019 - 20:31, said:

Eu chiar nu inteleg de ce  impamantarea e pusa pe seama consumatorului si nu a distribuitorului care ar trebui sa livreze  in mod corect si sigur energia
Pai e logic...motiv de luat bani de la populatie. ITP ul de ce crezi ca l au facut la un an in loc de 2 ? daca voiau sa scoata rablele de pe drumuri, nu le mai treceau din start la RAR sau impuneau reguli stricte cu ce trece si ce nu, norme de poluare etc. It/s all about money

#4
Sicosan

Sicosan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 13.06.2010
Cine sa intre, in ce categorie? Te exprimi cam incalcit.

#5
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002

View Postciine, on 20 mai 2019 - 20:31, said:

Eu chiar nu inteleg de ce  impamantarea e pusa pe seama consumatorului si nu a distribuitorului care ar trebui sa livreze  in mod corect si sigur energia
impamantarea poate sa fie a ta facuta la tine in curte (sau curtea firmei), in cazul asta nu cred ca vine furnizorul de electricitate sa ti-o masoare si daca nu iese masuratoarea sa puna mana pe harletz sa lungeasca platbanda.

#6
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Postciine, on 20 mai 2019 - 20:31, said:

Eu chiar nu inteleg de ce  impamantarea e pusa pe seama consumatorului si nu a distribuitorului care ar trebui sa livreze  in mod corect si sigur energia
pentru că împământarea de protecție face parte din rețeaua abonatului.

#7
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,627
  • Înscris: 07.02.2003

View Postciine, on 20 mai 2019 - 20:31, said:

Eu chiar nu inteleg de ce  impamantarea e pusa pe seama consumatorului si nu a distribuitorului care ar trebui sa livreze  in mod corect si sigur energia
Pentru ca e vorba de protectia ta nu a distribuitorului in plus e instalatie in proprietatea ta.

#8
GeorgeTrisina

GeorgeTrisina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 19.12.2011

View Postlupuflorinro, on 20 mai 2019 - 20:10, said:

Acum cativa ani am lucrat la o firma de Electrice , pe vremea aceea nu exista Anre , si erau obligatorii Pram -urile din doi in doi ani .  Acum se cer la agentii economici din 6 in 6 luni, sau anual . De buletinele Pram intreaba acum si ITM si Pompierii ,cabinetele medicale , in ce categorie intra, la 6 luni sau la un an?
la 6 luni se fac verificarile doar pt instalatiile miniere, restul, la 1 an

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate