Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Învierea, noile trupuri de slavă și subconștientul!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
426 replies to this topic

#415
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Mi-am amintit datorita monedei, cand le spunea Heart of Ice... lui Richelieu si Mario... Fratii Petrus sau Torquemada Cibernetic.
Ce vremuri frumoase, Inima. :D Adio !

Edited by Cr1spy, 13 June 2019 - 18:32.


#416
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

View Postheart_of_ice, on 13 iunie 2019 - 18:00, said:

Sper că ți cont de faptul că ea a început de fiecare dată, ea atacă, jignește, provoacă, agită, dar de fiecare dată scapă basma curată, fără nici o sancțiune, "alții" plătesc pentru păcatele ei!
1. De unde știi tu ce sancțiuni își ia ea? I-ai văzut tu profilul sa știi ce avertizări are?
2. Nu-mi place ce acuzații îmi aduci.
3. Nu te interesează pe tine ce fac alții. Nu trebuie sa răspunzi la provocări. Când vei ajunge in fata lui Dumnezeu, crezi ca poți sa te justifici pentru păcatele tale cu “cutare m-a provocat”?

#417
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postrichelieu, on 13 iunie 2019 - 21:59, said:

1. De unde știi tu ce sancțiuni își ia ea? I-ai văzut tu profilul sa știi ce avertizări are?
2. Nu-mi place ce acuzații îmi aduci.
3. Nu te interesează pe tine ce fac alții. Nu trebuie sa răspunzi la provocări. Când vei ajunge in fata lui Dumnezeu, crezi ca poți sa te justifici pentru păcatele tale cu “cutare m-a provocat”?

1. Păi tu ce părere ți-ai face, dacă ai fi provocat de cineva, ți-ai lua 3 zile pauză din cauza ei și când ai reveni te-ar lua iar la mișto?!

2. Nu sunt acuzații, ci constatări!
Cu ce te-am acuzat?!

3. Și atunci ce să fac, să tac ca melcul în fața uneia ca asta, de frică că dacă zic ceva îmi iau iarăși ban, în condițiile în care ea nu pățește nimic și mai și continua să mă ia la mișto când revin!
Phuah! :)


ps: a trebuit să-mi încalc principiile și să-i dau ignore!

Edited by heart_of_ice, 13 June 2019 - 23:19.


#418
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
1.Când ai sa înțelegi ca tot ce ti se întâmpla e din vina ta....vei face un mare salt dpdv spiritual. :)

2.M-ai acuzat ca o favorizez...și ai fost destul de clar in sensul asta. Pentru chestiunea respectiva, aștept niște scuze. Public, pentru ca tot public m-ai acuzat.

3. E treaba ta ce faci. Regulamentul se aplica fiecărui utilizator in parte. Dacă a trebuit sa îți încalci anumite principii, ori acestea sunt greșite, ori nu sunt adaptate nivelului tău de acceptare și înțelegere, caz in care chiar îți recomand o introspectie serioasă in privința modului de socializare și a nivelului de orgoliu expus.

Eu am spus tot ce am avut de spus in privința asta.

#419
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postrichelieu, on 14 iunie 2019 - 00:05, said:

Când ai sa înțelegi ca tot ce ti se întâmpla e din vina ta....vei face un mare salt dpdv spiritual. Posted Image
Așa este, dar când? Ceasul merge, tic-tac...

Edited by mario_bril, 14 June 2019 - 00:37.


#420
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postrichelieu, on 14 iunie 2019 - 00:05, said:

1.Când ai sa înțelegi ca tot ce ti se întâmpla e din vina ta....vei face un mare salt dpdv spiritual. :)

2.M-ai acuzat ca o favorizez...și ai fost destul de clar in sensul asta. Pentru chestiunea respectiva, aștept niște scuze. Public, pentru ca tot public m-ai acuzat.

3. E treaba ta ce faci. Regulamentul se aplica fiecărui utilizator in parte. Dacă a trebuit sa îți încalci anumite principii, ori acestea sunt greșite, ori nu sunt adaptate nivelului tău de acceptare și înțelegere, caz in care chiar îți recomand o introspectie serioasă in privința modului de socializare și a nivelului de orgoliu expus.

Eu am spus tot ce am avut de spus in privința asta.

Ceea ce am vrut să transmit este faptul că ea a fost cauza (în formă continuată) a ceea ce s-a întâmplat! Eu am făcut greșeala că i-am dat apă la moară în loc să-i dau ignore din prima... nu te-am acuzat de nimic, poate că m-am exprimat eu greșit și așa s-a înțeles, caz în care îmi cer scuze!
De acum știu ce să fac cu userii care mă provoacă, le dau ignore din prima! E mai bine așa! :)


ps: faptul că m-am referit la anumite "favorizări", are o "infinitate" de cauze, nu ai fost vizat tu într-un mod direct (chiar dacă ți-am răspuns ție), decât dacă m-am exprimat eu greșit, caz în care ți-am cerut scuze (public)! :)

#421
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010
Stai liniștit că te va ierta Cardinalul, mai ales că ai renunțat la celebrul No offence... :icecream:

#422
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Scuze acceptate.
Haideți sa ne oprim aici...

#423
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,665
  • Înscris: 24.10.2015
Am citit ultimele pagini, despre ce doresti se scrie numai la subiect nu. Nu am inteles, cand o sa invii o sa am memoria ? O sa stiu ca sunt eu? O sa fiu mai destept? "Capul" o sa lucrezeze mai bine?

#424
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postvinciun, on 16 iunie 2019 - 00:32, said:

Am citit ultimele pagini, despre ce doresti se scrie numai la subiect nu. Nu am inteles, cand o sa invii o sa am memoria ? O sa stiu ca sunt eu? O sa fiu mai destept? "Capul" o sa lucrezeze mai bine?

Da!

#425
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,665
  • Înscris: 24.10.2015
Cool!

Inca ceva, poate s-a spus dar mi-a scapat. O sa avem avem alt corp? Daca da, va semana cu actualul?

#426
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postvinciun, on 16 iunie 2019 - 21:33, said:

Cool!

Inca ceva, poate s-a spus dar mi-a scapat. O sa avem avem alt corp? Daca da, va semana cu actualul?

Aproximativ! Trupurile de slavă vor fi mult mai performante decât cele actuale, având viață în sine!
Probabil vom putea zbura cu ele în lumea nouă paradisiacă care ne așteaptă! :)

#427
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Da....veți avea racheta in popou

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate