Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

pisicuta abandonata

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#37
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Păcat ca nu avem secțiune cu topul topicelor, ca asta întra direct in topul lunii pe locul 1, cu șanse sa câștige si la topul topicului anului.

#38
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
sa vorbesc cu astia de la Netflix poate fac un documentar ceva despre voi, ca tare interesanta este povestea.

"care mi-a dus pisicuta cu care dormeam deseori, intr-un alt sat"

citesc cu voce tare aceste cuvinte si de fiecare data mor de ras.

Sa iti dau si eu un mesaj on-topic, in general pisiciile au un simt al orientarii foarte foarte dezvoltat. In comparatie cu cainii care in general se pierd odata dusi in alta parte, pisicile stiu sa ajunga inapoi acasa in general. Cum si de ce nu se stie, dar miros si aud foarte bine si isi aduc aminte de sunete, mirosuri si asa mai departe.

Nu stiu cati ani, dar dai si tu una peste ceafa prietenului tau.

#39
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Credeți ce vreți, așa fac pisicile mele, așa am văzut și ale altora.
Sunt niște animale extraordinare, cui nu îi plac, nu știe ce pierde.

#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postwaterman, on 17 mai 2019 - 09:28, said:

Ești pisicolog ?
Se poate spune şi aşa. :)
Mai mult educă pisica omul, decât omul educă pisica.

#41
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostMihai_3, on 17 mai 2019 - 09:30, said:

waterman: eu doarm cu motanul...
defapt dormim.

se suie in pat la picioarele noastre cand ii este racoare.
probleme gogule ?
Nu gogule nu probleme.

Una e să zici că motanul urcă-n pat cu tine și nevasta când e frig în casă.

Alta e să zici

Îmi place să dorm cu pisicuța. Și să-l faci pe tactu retardat.

Capisci, gogule ?

View Postbusiness11, on 17 mai 2019 - 09:45, said:

Nu stiu cati ani, dar dai si tu una peste ceafa prietenului tau.
E tacsu.

View Postslai, on 17 mai 2019 - 09:44, said:

Păcat ca nu avem secțiune cu topul topicelor, ca asta întra direct in topul lunii pe locul 1, cu șanse sa câștige si la topul topicului anului.
Zici tu da omu nu mai are pisicuță să doarmă cu ea.

View PostMembruAnonim93, on 17 mai 2019 - 09:17, said:

Cunosc un caz când pisica i se urca în cap femeii când stătea în pat, iar soțul o alunga; a murit de tumoare la creier.

Asta e din aia auzită la rând la bancomat ?

Eu cunosc un caz când un om respira. A murit de tromboembolie pulmonară.

#42
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
stiu ca e tacsu, tocmai dasta si zic. Sa prinda niste respect sa nu ii mai duca pisiciile in alte saturi. Si tasu' asta nebun sa plece de fiecare data cu pisiciile prin alte locuri.
Pana la urma se satura sa se intoarca pisiciile de nu le duce peste granita sa vezi tu.

Edited by business11, 17 May 2019 - 09:56.


#43
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Și pentru curiozitatea ta, să nu pleci neștiutor: a avut mama de făcut statistică unei femei și a văzut pisica cum se gudura pe lângă ea și a întrebat-o dacă e bolnavă și i-a povestit totul.
Zilele astea, motanul Garfield s-a încolăcit de piciorul inginerului de la firma de apă și când l-am întrebat dacă îl doare piciorul, a confirmat.

#44
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostMembruAnonim93, on 17 mai 2019 - 10:05, said:

Și pentru curiozitatea ta, să nu pleci neștiutor: a avut mama de făcut statistică unei femei și a văzut pisica cum se gudura pe lângă ea și a întrebat-o dacă e bolnavă și i-a povestit totul.
Zilele astea, motanul Garfield s-a încolăcit de piciorul inginerului de la firma de apă și când l-am întrebat dacă îl doare piciorul, a confirmat.
Incredibil așa ceva.

O să renunțe spitalele la tomografe la aparate la analize o să ia niște mâțe.

#45
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Tu scrii teste ca și cum trece pisica cu labele pe tastatură.

View Postwaterman, on 17 mai 2019 - 10:18, said:


Incredibil așa ceva.

O să renunțe spitalele la tomografe la aparate la analize o să ia niște mâțe.
Hai că deja ești sub orice critică.
Nu mai are rost nici o discuție cu tine.

#46
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Hai să nu ne lăsăm învrăjbiţi de nişte pisici. Au şi ele rostul lor pe lume, nu doar acela de a vâna şoareci şi vrăbii.
Este aiurea să pretinzi că pot înlocui dispozitive medicale de diagnosticare.
Cu toate astea, proful meu de rezistenţă (în facultate) spunea: pisica este cel mai bun instrument de măsurare a rezistenţei tuturor materialelor.
De ce? Fiindcă pisica nu calcă pe zonele care ar putea ceda sub greutatea ei.
Asta nu înseamnă că certificăm pisicile la INML.
În unele zone ale ţării, pisicile vânează vipere.

Edited by PSC, 17 May 2019 - 10:48.


#47
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019

View Postlely, on 17 mai 2019 - 10:02, said:


Citindu-ți postarea, m-a bufnit râsul amintindu-mi de unul dintre cele mai amuzante si trăznite romane ale Rodicăi Ojog-Brașoveanu, 320 de pisici negre.

Haha, il stiu, se citeste greu, mai citesti 3 randuri, te oprești pt ca te umfli de râs :)

#48
searchedis

searchedis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 14.07.2011

View Postslai, on 17 mai 2019 - 05:11, said:

Deci pisică era mai importanta decât părinții? Omule, ai probleme....
Ai fost vreodata atasat de un animal? Se pare ca nu.. Ar trebui sa accept de fiecare data sa fiu calcat in picioare doar pentru ca e tatal meu, nu? Posted Image) Si sa trec mereu cu vederea orice ar face. NU! Hai daca esti parinte faci ce vrei, doar parerea lui conteaza, a ta nu. Se pare ca gandesti la fel ca si prietenul meu Posted Image
Adica eu ma atasez de animal, el stie asta, vede asta, dar dupa mi-o duce de acasa pe motiv ca se aduna alti motani prin curte s-o "curteze".
Pare mai mult ca tu esti ala cu probleme deoarece pare ca nu prea intelegi situatia Posted Image Posted Image

View PostAmaryl, on 17 mai 2019 - 07:48, said:

Auzi, dar tu cate pisici ai ? Ti a dus atunci doua, acum încă una, tu ai crescatorie acolo ?
maxim 2 erau, ba le ducea, ba apareau, ba mai nastea alta care venea din vecini etc

View Postwaterman, on 17 mai 2019 - 08:00, said:

Da câți ani ai de dormi cu pisicuță ?
Exista o limita de varsta pana la care poti dormi cu o pisica? Pot sa am si 5 si 15 si 45, ce importanta are varsta in toata treaba asta cu atasatul fata de animale?
Daca ai 15 ani si dormi cu o pisica e ok, dar daca si la 45 de ani mai imparti patul cu o pisicuta esti considerat bolnav, nu?

View Postslai, on 17 mai 2019 - 10:08, said:

Nu-i asa ca o pisicuta se cam gudura pe lângă capul tău?
Da da da, numai pe langa cap sta, ai ghicit nebunule care esti.........

Edited by searchedis, 17 May 2019 - 12:57.


#49
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010
Cred ca astia care nu inteleg dorința omului de a tine un animalut pe langa el, au o problema. Pisicile stau cu oamenii de mii de ani si s-au trezit acum, dupa o generație mutată la bloc ca nu le mai suporta. Asa era si maica-mea: orice pisicuta aduceam, ma trimitea  inapoi cu ea desi parintii ei aveau si pisica si caine. Eram copil, nu puteam comenta. Acum, am patru pisici si 5 caini ca sa compensez. Si da, una din pisici doarme in pat, la fel, si unul din catei care e de talie mai mica decat pisica, care e problema daca imi asigura confort psihic?
https://www.edumedic...aduce-o-pisica/
https://psychologies...u-blana-1749637

Edited by Freddy12, 17 May 2019 - 14:06.


#50
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Am avut si eu un motan, mi-a murit anul asta calcat de masina :|. Nu stiu daca e adevarat ce sustin colegii, dar, cand traia motanul meu, mai mult ma enerrva, era usor distant fata de mine, la fel si eu, ma enerveam ca vedeam ca vine doar cand ii dau de mancare :|. Asta pana intr-o zi, cand l-am inspectat putin si am vazut ca are capuse (nu vazusem niciodata asemenea gandaci :)) si i-am scos.A stat, de regula ma mai zgaria...dar de atunci, nu m-a mai zgariat odata. Eu aveam si obiceiul sa o mai tachinez, probabil din cauza asta.

Ultima data i-am scos puroiul din cap (avea o umflatura), si atunci a stat, chiar daca il durea...cred ca avea incredere in mine :)...Ce-i drept, pisicile apreciaza cand le ajuti :)

#51
miha90

miha90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 05.10.2010
e troll toata ziua... parintii sunt parinti si animalutele sunt super ok..

Edited by miha90, 17 May 2019 - 16:55.


#52
Disstrack

Disstrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 29.04.2018

View Postmariovrs, on 17 mai 2019 - 04:46, said:

Eu consider ''oamenii'' care nu iubesc pisicile si cateii niste...idioti tristi fara suflet..

Bai..n-ai cum ma, sa lovesti sau sa parasesti un animalut d-asta. Ce sa mai zic de handicapatii care leaga catelul toata viata.
Daca imi facea tata asa ceva, sigur o lua in freza .
Si tu cum esti? Vazand ca ai fi in stare sa-ti bati proprii parinti...

#53
miha90

miha90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 05.10.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3dED9nGGePA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#54
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019

View PostFreddy12, on 17 mai 2019 - 14:02, said:

Cred ca astia care nu inteleg dorința omului de a tine un animalut pe langa el, au o problema. Pisicile stau cu oamenii de mii de ani si s-au trezit acum, dupa o generație mutată la bloc ca nu le mai suporta. Asa era si maica-mea: orice pisicuta aduceam, ma trimitea  inapoi cu ea desi parintii ei aveau si pisica si caine. Eram copil, nu puteam comenta. Acum, am patru pisici si 5 caini ca sa compensez. Si da, una din pisici doarme in pat, la fel, si unul din catei care e de talie mai mica decat pisica, care e problema daca imi asigura confort psihic?
https://www.edumedic...aduce-o-pisica/
https://psychologies...u-blana-1749637

Daca tu consideri normalitate să ai 9 lighioane prin casă...
E si sinistru, ce dracului, să fii in dormitor si sa colcăie toate nouă prin jurul tău. Voi ati auzit de termenul moderație ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate