Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Call Of Duty : Mobile

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
In sfarsit vine si ziua in care vom avea Call of duty si pe mobil.Puteti sa va inregistrati deja pe Google Play Store.Grafica apare a fi buna pt mobil.Ce sa mai,abia astept sa se lanseze.Invit fanii seriei sa isi puna parerea.
www.callofduty.com

Edited by Crbl2001, 08 May 2019 - 19:29.


#2
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
http://www.callofduty.com

#3
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
Cateva imagini

#4
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007

View PostGoosecat, on 08 mai 2019 - 19:52, said:

Cand vine si ziua cand seria asta va face pauza macar un an?


15 jocuri  Call of Duty din 2003 incoace.....inteleg ca au vanzari, dar sa mai aduca si altceva nou, alt joc, alt gen.
pai activision au mai facut si o gramada de alte jocuri https://www.activisi...rt=release-date

#5
Dorin1996

Dorin1996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 13.03.2014

View Postslai, on 08 mai 2019 - 22:37, said:

pai activision au mai facut si o gramada de alte jocuri https://www.activisi...rt=release-date
Activision e doar publisher-ul. Developer-ul jocului poate fi diferit de publisher.

#6
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View PostGoosecat, on 08 mai 2019 - 20:29, said:

Dupa cum observi , nu e cam nimeni extaziat ca apare pe  telefon, ca si la Diablo Immortal .  

Ca idee, jocul a fost anuntat inca din martie, deci faptul ca afli abia zi de el denota ca seria si-a pierdut popularitatea de altadata cand la fiecare lansare scotea miliardul la incasari. Majoritatea asteapta varianta pe console, ca pe PC nu-l mai vrea nimeni.  


Seria asta trebuia sa moara demult!
M-am jucat Black Ops 4 modul  ala Blackout de battle-royale  cat a fost gratuit si l-am sters dupa numai 5 minute de joaca (si 2 -3 ore in care am asteptat sa se descarce pe Battle.net) pentru ca e PRAF in comparatie cu PUBG, Apex Legends si Fortnite. Nici nu suport genul de battle-royale, sa stai sa fugi ca idiotu  cu alti 60-100 de idioti  pe o harta mare sa-i vanezi pe altii, sa nu exista un pic de colaborare, iar dupa ce un cheater iti da headshot, stai 20-30 minute pana se incheie partida.

View PostGoosecat, on 08 mai 2019 - 20:29, said:

Dupa cum observi , nu e cam nimeni extaziat ca apare pe  telefon, ca si la Diablo Immortal .  

Ca idee, jocul a fost anuntat inca din martie, deci faptul ca afli abia zi de el denota ca seria si-a pierdut popularitatea de altadata cand la fiecare lansare scotea miliardul la incasari. Majoritatea asteapta varianta pe console, ca pe PC nu-l mai vrea nimeni.  


Seria asta trebuia sa moara demult!
M-am jucat Black Ops 4 modul  ala Blackout de battle-royale  cat a fost gratuit si l-am sters dupa numai 5 minute de joaca (si 2 -3 ore in care am asteptat sa se descarce pe Battle.net) pentru ca e PRAF in comparatie cu PUBG, Apex Legends si Fortnite. Nici nu suport genul de battle-royale, sa stai sa fugi ca idiotu  cu alti 60-100 de idioti  pe o harta mare sa-i vanezi pe altii, sa nu exista un pic de colaborare, iar dupa ce un cheater iti da headshot, stai 20-30 minute pana se incheie partida.
Stiam de el din martie.Cat despre Battle Royale nici mie nu-mi place asa de mult.Am crezut ca o sa apara cativa fani ai seriei ca ciupercile dupa ploaie,dar pana acum nimeni nu a zis ceva de bine.Se vede ca nimeni nu mai vrea Call of duty,si nu doar aici ci si pe forumurile straineze.Asta e.Ar cam trebui inchis topicul.

Edited by Crbl2001, 11 May 2019 - 12:36.


#7
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
Ma tot uit pe Google Play....nimic.Tot zice ca in curand.Cand?
Nu exista nicio data,nimic,nimic.

#8
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 18.07.2018
E deja acolo, chiar am jucat in multiplayer si vs Ai. E mai bun decat CS GO si decat Fornite.

#9
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
A fost, dupa aia a fost geo-locked (ca in NA inca era valabil de anul trecut) apoi recent a revenit si pentru restul.

#10
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011
De ce dupa ce reinstalez android pierd tot in joc si mi-l da de la inceput,cu contul de mail?Am si cumparat battle pas si dupa reinstalare android mi-a dat de la inceput jocul.Mi s-a intamplat de vreo 3 ori.M-am saturat sa-l iau de la inceput.

Edited by SUPERMEGARAPTOR, 19 September 2021 - 15:06.


#11
ionu34

ionu34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 17.03.2014
Da, nene, foarte tare.. am instalat si e chiar marfa.

#12
DoarEu099

DoarEu099

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 30.07.2021
Eu fac parte dintre veteranii acestui joc, l-am jucat începând din ziua în care s-a lansat pana în ianuarie 2023 inclusiv. Bine, cu pauze nu chiar nu stop. Jocul e bun, însă in mare parte este o pierdere de timp si este plin de bug-uri, erori ( chiar si după 3 ani de la lansare). Probleme cu conectarea la server, sunt scos afara din meci, probleme cu caracterul care rămâne blocat pe harta, iar in harta Crossfire din multiplayer atunci când te uiți prin 8x scope, la inamici vezi numai capul din întregul caracter.

Pe lângă asta, este o problemă considerabila cu trișorii. Mulți care joacă cu hack ( wallhack, speed hack) sau in harta Crossfire vad inamicii trăgând în mine de sus, de pe clădiri unde nici nu ai avea cum sa ajungi. Emulatorul si controlerul este din nou o alta trișare majora a acestui joc. Ca cei de pe pc vor juca doar cu cei de pe pc - nu este adevărat! Am jucat împreună cu cineva si el era de pe emulator eu mobil.

E plin de boți. În Battle Royale din 100 de jucători, 50 cred ca sunt boți. Asta pana ajungi in rankul Grand Master III. Cum încerci sa treci de acest rank dai numai peste hackeri, jucători de pe controler sau PC, Youtuberi cu cod. In multiplayer în schimb, dacă alegi sa joci la MP normal si nu ranked, se întâmplă ca tu sa fii singurul jucător real din echipa ta, iar echipa adversa jucători reali. Ce înseamnă asta? Joc pierdut! În multiplayer ranked nici nu merita sa te agiți sa joci indiferent de rank. Sunt jucători care stau ascunși la toate colțurile și te așteaptă. Acum ceva timp era si tournament unde, după 165 de meciuri jucate, m-am clasat abia pe locul 145.

Achizițiile în joc, o prostie. Am făcut ceva achiziții, dar numai pentru battle pass. În rest sunt arme legendare sau caractere care ajung sa coste și 700 lei. Prin diferite grupuri pe Facebook erau jucători care ziceau ca au investit si câte 4500 lei. Pentru ce? O arma legendara sau un caracter? Niciodată nu am investit atât de mult, doar pus "skin" gold sau diamond pe arma, in rest ce mai câștigam la evenimente sau battle pass. Când mai nimeream in multiplayer cu astfel de jucător ( cu legendare) mai adunam de pe jos aceste arme doar sa vad cum sunt. În mare parte ca are efect interesant după ce omori inamicul, in rest tot mai mulțumit eram de arma mea Fennec sau CBR-4. Îmi plăcea sa joc mult cu astea doua pe harta mica ca shipment sau nuketown ( hardpoint).  Recomand acest arme dacă jucați pe hărți unde sa ucizi inamicul de aproape.  Cel puțin 45/50 ucideri per meci făceam cu ele. Chiar si 150 dacă nimeream numai cu boți. Asta e partea urata, ca are boți. Când nimerești numai cu boți jocul este al naibii de plictisitor , ca atunci când nimerești cu jucători prea buni sau care joaca cu hack si te face sa ieși meci.


Am 5 conturi șterse in acest joc, doua dintre ele conturi în care am băgat bani ( 5 sau 10 euro). Dacă nu știți, pentru battle pass plătești o singura data pentru CP, apoi după ce cumperi Battle Pass, CP-ul se întoarce la tine cu condiția sa joci.  Si sa nu ii cheltuiești mai încolo, sa păstrezi pentru celalalt battle pass. Însă jocul în sine frecție la picior de lemn. Ajungeam sa nu mai am viata din cauza acestui joc, dormeam ziua si jucam noaptea. Un joc toxic pentru simplul fapt ca e tentant si in plus ca e plin de hackeri. Numai nervi, înjurături. Azi nu mai joc, am șters toate conturile si ma ocup de viata mea personala, hobby-uri. Joc jocuri simple ca Real Racing 3 ( pe care il jucam încă din anul 2018, dar na...)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate