Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Recomandare ortoped bun Foisor/ Floreasca !

  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
GeorgicaPopescuIoan

GeorgicaPopescuIoan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 20.01.2019
Salutare !

Anul trecut prin aprilie am facut o nefacuta , si m-am ales cu o dubla fractura de tibie si peroneu , deschisa .
Am avut placuta . Scos placuta pus tija . Infectat , scos tija si pus fixator extern ( intre timp am mai avut 2 operatii de grefa si lambou )
Infectat iarasi cu carcalaci de spital ...scos fixator extern , scos o bucatica de os din focar ,sectionat peroneul care nu ar fi lasat tibia sa se apropie  si pus 2 fixatoare externe .  
Luna asta mi-au scos ambele fixatoare externe ...sa stau asa pana pe 10 mai ...insa piciorul flencane rau .

Sunt satul ...si vreau sa schimb doctorul .
Asa ca , daca aveti  din experienta proprie o recomandare de doctor bun de oase in unul din cele doua spitale : Foisor sau Floreasca , le astept cu drag .
O alta intrebare ...ce pot sa intampin la schimbarea doctorului ...de ce anume ma pot lovi  ?


Multumesc

#2
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
Valentin Stoian - spitalul Agrippa Ionescu

#3
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007
Dr Mihailide - Foisor. scump dar bun.

#4
GeorgicaPopescuIoan

GeorgicaPopescuIoan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 20.01.2019

 strongsss, on 28 aprilie 2019 - 10:44, said:

Dr Mihailide - Foisor. scump dar bun.
Din review-urile de pe net pare a fi de exceptie ....cum se poate ajunge la el  ?
Multumesc

#5
Luci4n

Luci4n

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.04.2019
Dr. Ioan Cristescu...Urgenta Floreasca

#6
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Nu e vorba de doctor bun sau mai putin bun. E vorba de cat de curat e mediul in care se fac operațiile. Cauta o clinica unde nu se produc infectii post operatorii. Si treaba e extrem de serioasă. Acum vreo 2 ani a murit medicul veterinar al cainilor mei dupa ce a fost sa-si scoata tijele puse pentru fractura. A facut infectie cu un germen spitalicesc rezistent la orice antibiotic. Avea vreo 45 de ani, nu-mi venea sa cred cand am auzit si tot in București s-a operat.

#7
GeorgicaPopescuIoan

GeorgicaPopescuIoan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 20.01.2019

 Freddy12, on 28 aprilie 2019 - 13:11, said:

Nu e vorba de doctor bun sau mai putin bun. ...
Ba fix de asta este vorba !!  
Si nu-ti doresc sa vezi cat poti trage pentru o interventie banala facuta de un macelar ....
Evident si infectiile intraspitalicesti sunt o problema ....am trecut de 2 ori prin ele .

#8
c_marius80

c_marius80

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 369
  • Înscris: 19.03.2019
Dr. Nitiu Octavian...Spitalul Universitar de Urgenta Bucuresti - l-a "reparat" pe fratele meu in urma unui accident de motocicleta ( fractura de tibie si peroneu + fractura de rotula + fractura de clavicula ).

#9
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010

 GeorgicaPopescuIoan, on 28 aprilie 2019 - 14:15, said:


Ba fix de asta este vorba !!  
Si nu-ti doresc sa vezi cat poti trage pentru o interventie banala facuta de un macelar ....
Evident si infectiile intraspitalicesti sunt o problema ....am trecut de 2 ori prin ele .
Sigur ca e vorba si despre asta dar intre a ramane șchiop in urma unei operații nereușite si a da coltul de septicemie, ghici care varianta o prefer? Iti urez multa sanatate si operatie reusita. Nu uita sa iei Ca+vit.D3 ca sa ti se refacă osul mai repede. Iar vara asta sa stai la soare mai mult ca de obicei

#10
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Fix acum un an am fost operat la Craiova.  Dupa 9 luni mergeam tot cu carje, si aveam dureri, desi medicul din Craiova imi zice ca sunt foarte ok, in loc sa-mi zica adevarul. Am mers apoi la Bucuresti sa cer alte pareri. Majoritatea au zis ca nu e ok operatia de la Craiova , dar ca nu ma pot ajuta. Dl Dr Mihailide mi s-a parut un medic extraordinar, explica cu rabdare si calm, insa a refuzat sa ma ajute, poate si pt ca nu a dorit sa repare ce au stricat altii, dar e de apreciat ca mi-a zis ca trebuie reintervenit. Dl Dr Marinca Lucian , tot de la Foisor, cred ca e un medic foarte bun, dar cu mine a fost respingator. Mai intai a zis ca nu e ok operatia, apoi a zis ca nu trebuia sa merg cu bicicleta prin oras( am cazut cu bicicleta si am avut fractura de femur), si sa continui sa fac recuperare fara a mai face alte operatii.Dar la 33 ani sa raman schiop era groznica numai ideea.
Sunt multi medici ok la Foisor, cei doi de mai sus, sunt ok. As mai adauga si pe Dr Dragosloveanu Serban, un medic tanar, dar foarte bun, sau Dr Tutuianu.
In final am fost operat din nou la Spitalul Gerota de Dr Casabalian Dicran si Dr Jalba.  Dr Casabalian probabil unul din cei mai buni ortopezi din Romania. De apreciat, este ca nu asteapta plicul cu bani precum majoritatea medicilor. Acum nu mai am dureri si am scapat de schiopatat.

#11
anda06

anda06

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.08.2019

 strongsss, on 28 aprilie 2019 - 10:44, said:

Dr Mihailide - Foisor. scump dar bun.
Buna,
Ce insemna "scump"? M-ai putea ajuta cu mai multe detalii? Eu sunt programata pentru o ligamentoplastie la domnul dr Mihailide. Multumesc!

#12
tintin201921

tintin201921

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.08.2019

View Postanda06, on 13 august 2019 - 13:16, said:


Buna,
Ce insemna "scump"? M-ai putea ajuta cu mai multe detalii? Eu sunt programata pentru o ligamentoplastie la domnul dr Mihailide. Multumesc!

nivelul 'platii informale'

#13
LucianaP

LucianaP

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.04.2022

 anda06, on 13 august 2019 - 13:16, said:

Buna,
Ce insemna "scump"? M-ai putea ajuta cu mai multe detalii? Eu sunt programata pentru o ligamentoplastie la domnul dr Mihailide. Multumesc!
Buna! Urmeaza sa ma programez pt o ligamentoplastie, insa nu sunt hotarata inca ce medic sa aleg. Am citit de spre domnul Mihailide. Cum a decurs operatia la tine? Mulțumesc!!!

#14
addamo13

addamo13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 29.10.2005
Si eu as dori un contact de la un medic de la Foisor. NU sunt din Bucurest si imi este greu sa vin sa pierd timpul , mai ales ca nu prea pot merge.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate