Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Laptop-ul nu detecteaza camera integrata

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
Am de cateva zile un laptop luat la mana a doua si la prima utilizare camera era detectabila dar azi nu a mai vrut sa reactioneze. Sfaturi? Nu stiu de unde sa instalez drivere si la Device Manager am vazut ca PCI bus nu este instalat. Sa aiba vro legatura?

#2
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018
Pai spune si ce laptop.. modelul exact de Hp

Edited by CostyNn96, 24 April 2019 - 21:06.


#3
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,721
  • Înscris: 07.02.2011
Ai postat la HP (Compaq).
Alte detalii?

 iri_rim, on 24 aprilie 2019 - 20:59, said:

... Nu stiu de unde sa instalez drivere ....
Nu exista la HP  sa nu gasesti drivere!

Edited by costeld69, 24 April 2019 - 21:08.


#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Instaleaza asta si apoi driverele recomandate.

Edited by pasilla, 24 April 2019 - 21:08.


#5
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
laptopul e hp compaq presario cq57 si webcam-ul e sensibil la miscarea monitorului cred ca are o problema la balamale ca se intrerupe de cate ori misc de ecranul laptopului...am reusit sa detectez webcamul scrie hp webcam-101 dar imaginea e neagra cred ca e bulit.

#6
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018

 iri_rim, on 24 aprilie 2019 - 23:23, said:

laptopul e hp compaq presario cq57 si webcam-ul e sensibil la miscarea monitorului cred ca are o problema la balamale ca se intrerupe de cate ori misc de ecranul laptopului...am reusit sa detectez webcamul scrie hp webcam-101 dar imaginea e neagra cred ca e bulit.
Cablul LVDS (cel ce face legatura intre display,camera web si placa de baza) este intrerupt.
Service si milioane (piese + manopera) scrie pe el... obligatoriu! Asta inseamna "second hand" aplicat orbeste... "distractie de milioane... de lei (vechi) ".
Bafta la service si mana adanc in buzunar! Chilipir ai vrut... chilipir cu "distractie" ai!

P.S.- Acel laptop vechi este fabricat in 2012... sa nu te aud ca (in functie si cum l-a utilizat vechiul proprietar) este inadmisibil a se defecta acel cablu! M ai bine (si mai ieftin) cumperi un webcam extern pe USB si ai terminat "distractia" ce era 101% in defavoarea ta.
Persoanei de ti l-a vandut gata defect... i-as zice ceva de neam de la maimuta incoace!
Romanu' (NU toata lumea!!!) daca nu-i si tepar... nu-i roman!

Edited by Tehnicianul090370, 25 April 2019 - 01:07.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate