Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

RDS Problema Internet

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015
Anul trecut, pe la sfarsitul toamnei, au venit baietii de la rds sa imi bage si mie fibra in casa ca tot omu. Zis si facut, doar ca de atunci, de pe unele servere imi descarca cu viteza melcului turbat. Ex: Appstore sau orice server apple-700-800kb/s maxim, serverele microsoft, github etc. A mai intampinat si altcineva probleme de genul de cand cu fibra? Mentionez faptul ca pe aceleasi dispozitive, cu hotspot de la telefon prin 4G, imi descarca cu viteze bune 10-11mb/s. Am incercat sa schimb DNS, nimic.

Edited by vince085, 10 April 2019 - 23:06.


#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
DNS n-are legătură cu viteza de download. Dacă dai un speedtest simplu pe pagina lor ce rezultate ai (pe fir)?

#3
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Baga o proba pe fir. Eu prin WiFi pot descarca cu aproximativ 33 Mbps (maxim). Nu am aparatura cea mai performanta si nici nu am cum sa verific daca se poate mai bine (si nici nu am calculator cu placa de retea gigabit sa verific sau ceva cu wireless pe 5GHz).

#4
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
la mine a mers si pe utpul direct din cutie si pe fibra cu viteza din pachet pe teste
desi aveam 900+ Mbps pe speedtest, pe download nu saream de 60MBps ( din cauza ragaliei, i3, win pe ssd, hdd pentru stocare )
recent am facut downgrade la 500Mbps , alaltaieri am scos vreo 460Mbps download si 260Mbps upload pe o cutiuta cu android
totul wired bineinteles
verifica sa ai toata cele 8 fire mufate corect intre ont si pc
daca te referi la wi-fi atunci nu ai decat sa iei un router cu AC si sa il tii in camera cu dispozitivul pe care il folosesti la browsing/download .

Edited by maistoru, 11 April 2019 - 09:00.


#5
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015
Problema e cu anumite servere. Pe unele merge cu cat trebuie, 10-11mb/s, nu e problema de la router/cablu, ci la conexiunea cu serverele respective.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
MebiBytes sau Megabits? KibiBytes sau Kilobits? 10 - 11 MebiBytes am eu pe FTTB ca am conexiune doar de 100 Megabits.

PS: Da e KibiBytes, MebiBytes, GibiBytes, etc. Nu e greseala de scriere.

#7
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015
Nu am placa gigabit

Edited by vince085, 13 April 2019 - 13:44.


#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De test am inceput un download itunes, cred ca asta e numele, descarca cu 9 MebiBytes pe secunda (MiB/s). Ideea este ca nu conteaza FTTB sau FTTH, reteaua este aceiasi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate