Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

problema internet telekom

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
cerbunicusor

cerbunicusor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.03.2019
salut , de o saptamana am probleme cu internetul pe laptop , am un laptop ASUS A541U cumparat anul trecut , nu il folosesc la mare lucru , maxim sa vizionez un film/serial, dar este imposibil sa mai fac asta , internetul functioneaza incredibil de prost , ramane fara semnal odata la 2 minute , imi pica si pur si simplu nu isi revine daca nu dau un restart laptop-ului. Am internet de la telekom , prin router , pe telefon functioneaza , mai am un laptop mai vechi toshiba , la fel nu are probleme , tin sa precizez ca am refacut windows-ul pe laptop si am schimbat si router-ul de la telekom , iar placa de retea este cu update-ul la zi . Are cineva vreo idee ce este de facut?

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Pe fir merge ?

Ce versiune de 10 ai ?

#3
cerbunicusor

cerbunicusor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.03.2019

 eiffel, on 29 martie 2019 - 12:32, said:

Pe fir merge ?

Ce versiune de 10 ai ?
pe fir merge dar nu il am destul de lung pentru a fi folosit , versiunea windows-ului este 10 PRO

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Nu. Versiunea Windows-ului nu e Pro - ci acea insiruire de cifre care apare in Settings - > Systems - > About.
Ai odata versiunea care poate fi de ex: 1709, 1803, 1809 - asta ma interesa, daca ai cumva 1809 in special.
Si mai jos ai si buildul. de ex: la 1803 este 17134.1 - ce e dupa zecimala creste cu fiecare update.

Pro este Editia.

#5
cerbunicusor

cerbunicusor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.03.2019

 eiffel, on 29 martie 2019 - 12:52, said:

Nu. Versiunea Windows-ului nu e Pro - ci acea insiruire de cifre care apare in Settings - > Systems - > About.
Ai odata versiunea care poate fi de ex: 1709, 1803, 1809 - asta ma interesa, daca ai cumva 1809 in special.
Si mai jos ai si buildul. de ex: la 1803 este 17134.1 - ce e dupa zecimala creste cu fiecare update.

Pro este Editia.

device id = 873B3E7F-F6B9-4D21-B9C2-789594736B54
product id = 00330-80000-00000-AA502

#6
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,403
  • Înscris: 08.02.2011
Schimba placa wireless interna sau montezi una pe USB, problema rezolvata.

#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Scroll stii sa dai ?
Ce am zis eu si ce ai pus tu...

Sincer nu cred ca te vom putea ajuta cumva. Daca nici chestiuni elementare nu le stii mai bine apeleaza la un prieten care stie ce face.

#8
cerbunicusor

cerbunicusor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.03.2019

 eiffel, on 29 martie 2019 - 13:00, said:

Scroll stii sa dai ?
Ce am zis eu si ce ai pus tu...

Sincer nu cred ca te vom putea ajuta cumva. Daca nici chestiuni elementare nu le stii mai bine apeleaza la un prieten care stie ce face.
greseala mea , versiunea este 1809 , os build 17763,379

#9
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
E ultima. :(
As avea un sfat - nu stiu daca va functiona, dar merita incercat.

1. Sa incerci sa dezinstalezi ultimul update. Posibil sa fie un conflict cu el daca zici ca problema e de o saptamana.

Sau:

2. Sa pui penultima versiune - 1803 si sa amani feature update - vezi aici cum - https://forum.softpe...-in-windows-10/

E foarte posibil a ultima versiune sa aiba o problema cu driverul de retea - au fost reporturi legate de asta.

Daca nu merge nici asa mai poti incerca un live linux. dar nu cred ca te vei descurca.

Daca nici asa - probabil placa de retea e dusa - service daca mai e in garantie sau un stick USB Wi-Fi - preferabil cu antena externa ca solutie de backup daca nu mai ai garantie.

#10
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Cumpara un cablu mai lung si ai rezolvat 2 probleme: nu se mai intrerupe, merge si mai bine, iesi mai ieftin decit alte achizitii.
Sau, si mai bine, trimite-l la garantie.
Daca vrei sa testezi mai bine inainte de garantie, fa un stick USB bootabil cu aproape orice lInux vrei tu - vezi daca se intrerupe si in Linux.
Sau alta solutie: schimba canalul wireless, din router. Pune diverse valori (1, 2, 3... 10..11)

Edited by buyonevideo, 29 March 2019 - 13:28.


#11
cerbunicusor

cerbunicusor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.03.2019

 eiffel, on 29 martie 2019 - 13:19, said:

E ultima. Posted Image
As avea un sfat - nu stiu daca va functiona, dar merita incercat.

1. Sa incerci sa dezinstalezi ultimul update. Posibil sa fie un conflict cu el daca zici ca problema e de o saptamana.

Sau:

2. Sa pui penultima versiune - 1803 si sa amani feature update - vezi aici cum - https://forum.softpe...-in-windows-10/

E foarte posibil a ultima versiune sa aiba o problema cu driverul de retea - au fost reporturi legate de asta.

Daca nu merge nici asa mai poti incerca un live linux. dar nu cred ca te vei descurca.

Daca nici asa - probabil placa de retea e dusa - service daca mai e in garantie sau un stick USB Wi-Fi - preferabil cu antena externa ca solutie de backup daca nu mai ai garantie.
multumesc , am sa cumpar o antena externa .

#12
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Cu antena externa nu faci nimic - la ce o conectezi ?
Ai nevoie de adaptorul Wi-Fi - ala sub forma de stick, care e bine sa aiba antena externa.

#13
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Muhahaha eu abia acum am observat ca a zis "antena externa".
Hai sa fim ingaduitori si sa presupun ca s-a referit la USB Wifi ;) :) :) :)
Pe de alta parte, hai sa NU fim ingaduitori, e al nu stiu citelea care are o problema si cum rezolva ?!
Cumpara ceva !!!
Asta in sutiatia in care putea sa mai faca vreo 2-3 probe si/sau sa cumpere ceva mai IEFTIN - un cablu, de exemplu

#14
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
cred ca windows 10 pro e de vina si filmul..nu sunt compatibile cu laptopul care e cumparat bine mersi

#15
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,710
  • Înscris: 27.11.2007
Dã un reset la router face minuni.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate