Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Firme de recrutare, ferme si sfaturi

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Francesco22

Francesco22

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.03.2019
Buna ziua. Am 22 de ani si as vrea ca de pe acum si pana in Septembrie sa merg la cules de capsuni si tot felul de fructe in Marea Britanie, pentru a strange ceva banuti.
Nu am mai fost niciodata si as dori sfaturile celor cu experienta in 'meseria' asta.
Mentionez ca nu doresc sa nu dau niciun comision niciunei firme de recrutari, fie ma duc direct la ferma, fie un interviu si recrutare printr-o agentie, dar fara niciun fel de comision. Si spun ca nu vreau sa dau pentru ca vorbesc limba engleza, deci nu vad rostul serviciului oferit de vreo agentie de recrutare romaneasca.

Din cate am citit pe aici, pe colo, Concordia ar fi una dintre cele mai serioase firme de recrutare, Skype interview fara vreun comision, dar in prezent au doar 2 oferte de job, niciuna nu coincide cu perioada in care vreau eu sa lucrez.

So, daca va lasa sufletul, lasati-mi va rog cateva exemple de ferme pe unde ati fost, unde s-a meritat sa fiti, sau firme de recrutari: romanesti, britanice, japoneze, numai sa fie fara costuri.

Multumesc!



#2
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Daca stai dupa capsuni,aia se culeg in iunie iulie.Io in locul tau as lucra ca zilier necalificat undeva in UK.Vezi ca daca mai stai mult, va trebui dupa Brexit sa mai inveti italiana,spaniola si germana.

#3
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Contacteaza direct pe mail o agentie de plasare zilieri din UK sau direct o ferma de pe acolo si intreaba ce te intereseaza, inclusiv de cazare, cat costa etc.

Direct cu cei de acolo, fara romani, fara agentii din RO, fara sa te complici. Sa ai totusi niste bani la tine cand pleci, asa de siguranta.

#4
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
http://hops-romania.blogspot.com/

#5
StefanSzabo

StefanSzabo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.04.2019
Salutare ...oare stie cineva o firmã de recrutare serioasã pentru munca in norvegia ?  
Oare ce stiti despre firma de recrutare din sibiu officer recruitment de pe strada alba iulia nr.85?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate