Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

(Xiaomi) Redmi 7

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,979
  • Înscris: 06.09.2004
Nu am pus folie. De fapt nu am pus folie la niciun telefon pe care l-am avut vreodata (desi am cumparat pentru vreo doua Posted Image

Edited by isr2002, 01 July 2019 - 11:32.


#20
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 10.10.2007

View PostDonGiulliano, on 01 iulie 2019 - 10:33, said:

pentru cine il are, ce folie protectie ecran folositi? care este cea mai ok? ca am inteles ca nu are folie aplicata

View PostDonGiulliano, on 01 iulie 2019 - 10:33, said:

pentru cine il are, ce folie protectie ecran folositi? care este cea mai ok? ca am inteles ca nu are folie aplicata
Eu am comandat de pe zipy.ro din China o husa 360 cu folie sticla inclusa. Comenzile vin insa greu, am asteptat aproape 4 luni pentru o husa insa vina este a postei romane, produsul intrand in tara in 30 zile cel mult, restul lunilor nu stiu pe unde stau coletele.
Nu fac reclama insa zipy are un singur cont pentru amazon, aliexpress si ebay!
Au buyer protection si daca nu primesti produsul in timpul estimat, deschizi disputa si in cel mult 7 zile ai banii inapoi.
Sunt curios cand va ajunge carcasa, mi-e teama ca fiica mea il va face praf pana atunci, e cam stangace...

Imi place la camera ca are manual mode!
Intuneric total setezi focus pe auto, expunere 32 sec si iso 3200... Super rezultat! Fara noise sau alte artefacte! Imaginea este tot intunecata insa e tare imaginea rezultata! Am instalat si gcam imsa pe night mode are lag, se cam nlocheaza, nu e chiar optizata pentru telefonul asta. Dar fata de camera stock gcam face o treaba mai buna la procesare si are o calitate mai buna a imaginii finale.
Am uitat sa mentionez ca pentru shoturile nocturne cu expunere maxima ai nevoie de trepied!

#21
mihaibzgica

mihaibzgica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 23.06.2007
Trebuie root at pt gcam?

#22
roman_roman

roman_roman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,997
  • Înscris: 27.07.2017
Xiaomi au inventat o strategie noua pentru a vinde telefoanele avute in stoc : au venit cu o varianta noua - xiaomi 7 ce arata a chinezaraie ieftina , pentru ca lumea sa se reorienteze catre variantele 5 si 6 ce sunt mult superioare la 7 . Si datorita acestui arftificiu au marit preturile variantelor vechi ce le aveau pe stoc :)) inginerie de chinezi.
Acum 2 ani am cumparat variantele 5 si 6 la pret mai ieftin 100-200 lei. Acum sunt mai vechi si mai scumpe :)) Doar chinezul mai poate inventa asa ceva. Nu degeaba americanii au inceput sa le dea cu flit.

#23
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009
Așa este, americanii cumpără Redmi 5/6/7! Și fix în loc de ăia 30$ stăteau în loc.
Bine că s-au trezit, că-i sărăceau chinezii!

#24
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 10.10.2007

View PostAlxdava, on 03 decembrie 2019 - 18:42, said:

Așa este, americanii cumpără Redmi 5/6/7! Și fix în loc de ăia 30$ stăteau în loc.
Bine că s-au trezit, că-i sărăceau chinezii!
Realitatea e ca un redmi note 5 are cadru si frame de aluminiu... Am un redmi note 8t din plastic... Au mai scos si ledul de notificari... Avans tehnologic, ce sa mai zici...
Cat despre redmi 7... Fiica mea a reusit sa ii crape display-ul, dupa 1 an si 1 luna de utilizare. In garantie ma pun pe drumuri sa trimit telefon la constatare si oricum platesc si reparatia, adaugat si plimbarea prin curier... Am zis pas. Inttebat la un service ce se ocupa si de Xiaomi, lcd cu tot cu frame, ca e mai usor de schimbat, desi la mine doar digitizer-ul e crapat ca lcd-ul e intact, 200 lei, plus manopera 89 lei, deci jumatate din pretul telefonului. Absurd.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate