Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Comunitati on-line de grafica din Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
Vladinho

Vladinho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 19.07.2005

 cornelyu, on Mar 11 2006, 14:53, said:

nu pot fi civilizate atata vreme cat tinuta forumului lasa de dorit, ca sa fiu bland.
cata vreme se vor vehicula termeni ca varza, kko, aberatii, nashpa, etc...pentru oameni care fac ceva ca ro sa fie cunoscuta in lume, discutiile nu vor putea sa fie civilizate.
se vb mult si prost, se vrea ca parerile unuia si altuia sa fie absolute, ca si in politica, nu se da o replica inteligenta, ci se doreste distrugerea adversarului.


Nu e nevoie sa plangi
Resprira adaanc si relaxeazate....

#20
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
de unde mai aparusi si tu, mai baiete, cu idei inteligente.
nu e de mirare, asa zisul site nu-ti intra, info personale, nema, asta spune mult unui psiholog despre personalitatea ta, as spune eu cu ce rimeaza asta, dar nu vreau sa fiu banat.sunt satul de genul tau, care se
ascund in spatele unui comp, avatar, etc..., ca sa arunce replici pline de miez in stg si dr.canta la alta masa, iti miroase gura...

#21
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
cam pe toti ii iei tu peste picior cu "tu de unde ai mai aparut". ia mai termina si stai jos ca nu avem nevoie de troli pe forum. vei primi o diploma ca recunostiinta insa pana atunci taci, devii stresant!

#22
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
vrei sa re intreb si pe tine de unde ai aparut, si cu ce te poti lauda?scuteste-ma

#23
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
@Cornelyu, ai 50 de ani si totusi te porti ca un copil de 6 ani caruia i s-a luat jucaria. Eu nu inteleg cum s-a ajuns de la "aberezi, daca aia sunt cei mai activi....." pana la tot ce ai spus mai sus. Tchocksoo are dreptate, chiar aberezi.

Incearca sa o iei mai moale, pe foumul asta toti suntem egali, numai tu te crezi mai egal ca ceilalti. De ce nu te poti purta ca in lumea reala, de zi cu zi?

#24
tchocksoo

tchocksoo

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 20.01.2004
@ cornelyu

la urmatoarea iti iei ban

dar intre timp te rog sa imi explici urmatoarele chestii

in postul la care ti-am dat reply vorbeam despre CEI MAI ACTIVI DESIGNERI si prin designeri aici se intelege nu pictor, nu designer vestimentar sau de interior, sculptor sau compozitor etc ci mai degraba un grafician digital care, in cazul topicului de  fata vorbeam DESPRE WEB DESIGNERI

1. eu nu ma pot compara si niciodata nu voi incerca sa ma compar cu un pictor, de fapt comparatia ta in sine nu releva altceva decat inocenta, sa trecem peste asta (oricum ca sa clarificam pot face un SITE mai bun decat ala cu o mana legata la spate, dar nu voi putea picta nicodata ca el pentru ca nu asta e drumul ales de mine)

intrebarea mea este , sunt mai greu de cap, ce treaba au brancusi si enescu in ecuatia asta

2. a doua intrebare: ce treaba au worksample-urile mele in ecuatie ?

3. tu poti sa iti duci o idee la capat vreodata ?

4. tu poti fi vreodata on topic?

5. tu chiar crezi ca reusesti prin atitudinea ta sa fii privit altfel decat un clovn batran cu gura mare ?

te org mediteaza la ce ti-am spus si te rog sa imi raspunzi cat mai la subiect posibil, ca sa clarificam pe cat posibil argumentele pe care le-ai adus cand m-ai atacat

dupam parerea mea nu ai facut decat sa te mai faci odata de ras.









apropo

pt fiecare post de tipul asta o sa iti iei warn si ca sa fie clar site-ul de portfoliu...........iti va spune toata lumea care e sincera ...... e o gluma proasta........facuta prost.

#25
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
"Stiti adrese ale comunitatilor on-line de grafica din Romania"

s-a pomenit pe undeva de webdesign sau grafica digitala?

majoritatea zdrobitoare a  celor listati pe coroflot, se ocupa cu grafica digitala, chiar daca au absolvit un institut de arta, oricum nu am vazut de vreo 3ani nici un pictor pe acolo, cei mari care au fost listati s-au retras atunci cand orientarea sitului s-a indreptat spre digital.

grafica inseamna orice, de la creatie vestimentara, ambalaje, ilustratie de carte, coperti cd, logo, manga, benzi desenate, jocuri video, clipuri publicitare pana la gravura de sevalet, chestii de care nici nu s-a pomenit vreodata pe acest forum, nu stim, dar dam verdicte, asta e obiceiul
in orice caz webdesignul nu reprezinta nici 1% din grafica, se poate vedea asta si pe VA, si nici macar 0,1%din grafica care se face in ro, si de multe ori, asa cum se vede pe aici, nici nu are de-a face cu grafica.
grafica adevarata se face in primul rand in studiourile de televiziune, marile firme de publicitate, studiouri profesionale de grafica, in nici un caz acasa, la firma eu si fratele meu, eu, art director, el uebdizainar

poate ca m-am enervat putin, imi cer scuze, dar cand mi se spune ca aberez, reactionez, dar nu cred ca ai parcurs nici 1% din profile, sa vezi ce lucrari prezinta, fata de ce a fost prezentat pe SF, nici nu incape comparatie, multi sunt art directori la firme serioase, au luat premii internationale, si mai toti se ocupa cu grafica digitala, adevarata, nu jocuri in Photoshop. oricum, ai dat imediat verdictul, si asta m-a enervat.
in plus, multi sunt si foarte buni webdesigneri, care nici n-au auzit de SF.
am vrut sa pun pariu cu cel ce a facut clipul pt  auto jaguar in flash, dat pe mai toate posturile tv,  sa ceara review pe SF, si sa vada cum va fi tratat.

nu crezi ca in continuare se dau prea usor verdicte fara nici o baza reala, se folosesc in continuare termeni ca varza, kko, aberatii, aiureli, abureala, etc...?
asta nu face decat sa contribuie la o anumita stare de agresivitate permanenta pe forum.

"avortoni de VA, plini de adolescenti frustrati"

cum crezi ca ar trebui sa reactioneze un astfel de avorton, la astfel de caracterizari ?
in fond, situl la care s-a cerut review avea multe probleme, si eu le-am mentionat clar, dar fara sa folosesc astfel de termeni.

ce treaba au enescu si brancusi, au, n-ai decat sa vezi paragraful anterior, si lor li s-au aplicat in principiu aceleasi epitete, de aiureli, aberatii, la vremea respectiva

nu discutam aici ultimul subiect atacat de tine, nu am cerut review pt asa ceva, cand o sa cer, n-ai decat sa-ti spui parerea, nu am timp sa ma ocup de situl personal, sa stii ca am destule de pus acolo, vad ca te preocupa problema, o sa pun totusi o lista cu clientii din ultimele 6 luni

n-ai decat sa-mi pui warn, in fond nu e decat o problema de constiinta si, in primul rand de probitate profesionala, sintagma rara pe SF, eu cred ca ti-am raspuns la toate intrebarile

Edited by cornelyu, 13 March 2006 - 20:45.


#26
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
si pt ca vad ca tot ai adus-o din condei cu webdesignul, desi era vorba de grafica, uite cateva link-uri de pe coroflot, ca sa vezi ca daca insisti, e vorba si de webdesign, si nu sunt nici 10% din link-urile de acolo

http://www.noper.ro
http://www.dragos.org
http://www.media9.ro/
http://www.arsmedia.ro/
http://www.epix.ro/en
http://www.colorsalley.com/
http://www.latentstrength.com/

e drept, asa ceva nu  se vede pe SF, si pe oamenii aia ii doare undeva de review pe SF
membrii forumului n-au decat sa se uite si sa aprecieze cine are mai multa dreptate

cu ceva ani in urma, cand am incercat sa intru intr-un grup activ pe net, si nu la dat cu gura pe forumuri, am fost primit cu "hi man, welcome in this family", n-am auzit niciodata asa ceva pe SF, dar varza, cat cuprinde.
Nu vrei sa vezi ca in spatele multora din aceste caracterizari se ascunde neputinta si invidia.

in conformitate cu legea dreptului la replica, cer sa nu fie sterse aceste replici

Edited by cornelyu, 13 March 2006 - 21:39.


#27
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
cred ca se poate inchide acest topic...

#28
tchocksoo

tchocksoo

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 20.01.2004
cornelyu esti inconfundabil, te rog pe viitor ataca ideea nu omul.

esti ofuscat de SF, te rog nu mai posta...revolta-te, dar inainte de a judeca pe altii incearca sa te judeci pe tine si ai sa vezi ca procedezi exact la fel cu cei al caror comportament il dezaprobi.

bafta in cucerirea inaltelor sfere ale designului si graficii

o sa fiu cu ochii pe tine ca pe butelie

erwin te rog inchide

#29
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
nu ai dat nici un raspuns valabil. ironii ieftine care nu servesc nimanui.
numai lozinci fara continut
un minim respect, iti impunea o replica pe masura.eu ti-am raspuns cu argumente la toate intrebarile.
am fost ani de zile moderator, si stiu ce inseamna asta, se pare ca n-ai invatat nimic din ce ti-am spus
daca pe SF se intampla ce se intampla, adica furaciuni zilnice, limbaj de mahala, care, evident obliga la o replica asijderea, pt ca nimeni nu lasa de la el, numai moartea si boala sunt moka, vorba lui tenye parazitu, e numai din vina moderatorilor. iti reamintesc inca o data ca ne aflam in professional zone, si ca tot ce se discuta trebuie sa reflecte profesionalism, din pacate SF e departe de asa ceva.cine citeste posturile, cu mare greutate poate face delimitarea de un forum de pusti teribilisti.cu argumente gen varza & co n-o sa ajungeti nicaieri, n-ai decat sa-mi pui warn, romanii sunt mult prea destepti, oricand se va gasi cineva sa-mi ia locul. erwin imi vorbea de comunitate, se pare ca multi trebuie sa ia dex-ul, sa vada ce e aia "comunitate", inainte sa dea o replica.nu mai vorbesc de "scripta manent", care in continuare ramane o vorba goala, dar nu mai e mult, nici 300 zile, am mai spus-o, si intram in UE, atunci o sa vedeti ca orice vorba aruncata la intamplare poate costa foarte scump.numai bine, n-am nimic cu tine, m-am enervat doar, si eu am limba ascutita, dar daca esti moderator, fa-ti datoria, eu cred ca te avanti prea repede cu replicile, inainte de a face o minima verificare, si asta nu e decat un exemplu prost pt alti pescuitori in ape tulburi. ce poate sa creada un pusti atunci cand se uita pe un topic si vede de trei ori la rand varza, chiar daca asa este, nici nu va mai deschide situl respectiv, desi chiar dintr-n site prost se pot invata foarte multe.daca tu numesti asta professional zone, n-ai decat.
inca o data, numai bine

Edited by cornelyu, 14 March 2006 - 13:18.


#30
tchocksoo

tchocksoo

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 20.01.2004
raspuns la ce?

#31
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
hai s-o lasam balta, te rog.
cred ca am inteles amandoi despre ce este vorba, nu cred ca forumul e locul potrivit.
daca vrei sa mai discutam pe aceasta tema, avem ym.

Edited by cornelyu, 14 March 2006 - 14:28.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate