Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Rakuten TV

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#37
florinn76

florinn76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 01.11.2007
Eu nu am reușit să găsesc niciun film subtitrat în română.
Chiar exista?
Calitatea imaginii și sunetului e net superioara oricărei alte aplicații dar și prețul filmelor.

#38
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Am găsit eu 2. Se pare ca doar la filmele recente au început sa bage romana, bulgara s.a.
L.E. Hai sa facem o lista cu filmele cu ro.sub găsite.
1.Escape Room

Edited by AxelRo, 06 November 2019 - 22:37.


#39
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Au început sa bage câte ceva la Free with ads. E un documentar despre Messi, "Messi Cirque" fără ro.sub și fără posibilitatea de a face cast👎. Tot la sectiunea free mai apare un documentar din 8 episoade despre fotbalul din Spania"Matchday". Asta are ro.sub dar apare pe 29 Nov.

Filme cu subtitrare în romana:
1.Escape Room
2.Matchday-serial docusport(29.11)

#40
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
M-am uitat un pic la documentarul despre Messi, și se vede foarte bine. E UHD, pe aplicația tv.

#41
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Filme cu subtitrare în romana:
1.Escape Room
2.Matchday-serial docusport(29.11)
3.Holmes&Watson

#42
Leytto

Leytto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 30.10.2007
Haideți să nu mai fim români pomanagii. (faza cu 3 lei filmul mi se pare cea mai proastă glumă)
Dacă te uiți ocazional la un film și ai și altceva de făcut în viața asta decât să te uiți la filme și seriale toată ziua, merită să dai 10 lei pe un film și să nu faci abonament, merită și 30 de lei.

Să sperăm că vor apărea subtitrări și la restul filmelor, dar dacă vor face ca Amazon, după atâta timp de prezență în România să aibă câteva subtitrări în română, nu prevăd un viitor strălucit.
Comparație:
Escape Room
Rakuten TV - 49 lei
Prime Video - 12,99 $
Prime Video Rent - 4,99 $

De asta nici nu se complică Apple, Amazon, Google și alții să vină cu conținut de închiriat în România, că suntem niște bananieri pomanagii și credem că un film se face cu 100 000 coco să merite închiriat cu 3 lei.

PS: Telecomenzile Samsung din gama 2019 au buton și pentru Rakuten TV pe lângă Netflix și Prime Video.

Edited by Leytto, 16 November 2019 - 12:08.


#43
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 03.01.2019
În România nu rezistă așa ceva.
A încercat DIGI cu mai mulți ani în urmă când și-a făcut propriile canale de televiziune și nu a mers la noi...
Când au deschis DIGI Film au deschis și un alt canal de filme numit DIGI Premium.
DIGI Premium s-a vrut cu adevărat un canal premium, dar noi suntem români și vrem totul moca...trebuia să suni la DIGI și spuneai ce film vrei să vezi pe DIGI Premium și îl aveai imediat,dar la factură te taxa cu 3 lei/filmul.


#44
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Cum nu există? Orange și Telekom oferă așa ceva. La Orange de exemplu Dumbo din 2019 era la numai 1 euro.

#45
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,128
  • Înscris: 21.05.2019

View PostBogdanI33, on 16 noiembrie 2019 - 12:14, said:

În România nu rezistă așa ceva.
A încercat DIGI cu mai mulți ani în urmă când şi-a făcut propriile canale de televiziune şi nu a mers la noi...
Când au deschis DIGI Film au deschis şi un alt canal de filme numit DIGI Premium.
DIGI Premium s-a vrut cu adevărat un canal premium, dar noi suntem români şi vrem totul moca...trebuia să suni la DIGI şi spuneai ce film vrei să vezi pe DIGI Premium şi îl aveai imediat,dar la factură te taxa cu 3 lei/filmul.

Digi premium nu a functionat vreodata. A fost doar in teste! Una peste alta, pe masura ce va creste nivelul de trai, asa vor creste si clientii platitori. Pirateria exista oriunde, nu doar in Ro. Vedeti cate site-uri de streaming exista, si alea nu sunt in Ro. La fel, vedeti pe torrenti cam cati sunt din afara...Full! :))

#46
StefanCelMare

StefanCelMare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 14.02.2006
Nu pot sa înțeleg ce păreri se vehiculează pe aici. Oameni buni, strategia de vânzări pentru filme este asta: 1. Cinema - cca 4-6 luni (max). 2. Digital store (ex. Google Play Movies, Apple Movies, Rakuten, etc) - lunile 4/6-10/12. 3. HBO /Netflix/Amazon prime (cam după minim 10-12 luni de la lansare). Altfel spus, noi toți câștigăm din existența magazinelor digitale gen Rakuten. Până acum ele lipseau în România. Dacă ratai un film la cinema, îl mai puteai vedea legal abia după cam 1 an pe streaming. Platformele de vânzări se bazează mult pe cei care, din diverse motive, nu merg des la cinema. Prinzi pe ele filme super noi, la prețuri mai mici ca la cinema - țineți cont că la o închiriere se pot uita 2,3,4 oameni sau chiar mai mult. Eu zic că ar trebui să ne bucurăm că apar opțiuni în România. Chiar e aiurea că nu avem Google Play Movies.

Apropo, cei care spun că noi avem torenti, păi pe logica asta, nici de Netflix, HBO Go nu aveți nevoie...

Avem televizoare 4k, diagonale mari... poate ne dăm seama că merită să aștepți 4-6 luni, nu vezi filmul la cinema, și il vezi din confortul casei tale la un preț super (deja daca sunteti 2, e cel puțin jumătate de preț raportat la cinema). De acord, unele filme merită văzute la cinema, dar nu chiar toate.

Mie îmi place să am opțiuni... am și cont pe google plau store SUA și am închiriat filme de mai multe ori. Avantajul față de torent este accesibilitatea... dai search cu aproape orice film, dai click si gata.

#47
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,409
  • Înscris: 06.11.2014
10..15 lei pentru închirierea unui film nu e mult. Daca mai exista si-un sistem audio bun(icel), care sa completexe experienta vizuala, nici ca mai trebuie sa mergi la cinema sa ii suporti pe toti cei care stau la taclale, stau cu ochii in telefon sau molfaie de zor popcorn.

#48
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
Parcă era vorba că o introducă filme free. Momentan nu sunt decât ceva documentare.

#49
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Ce porcărie, Rakuten free nu are buton pentru cast!

#50
StefanCelMare

StefanCelMare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 14.02.2006
A apărut Hobbs & Shaw pe platformă.
Închiriere în UHD la 13 RON (!).
Mie mi se par prețuri foarte decente.
Filmul a apărut în 2 august 2019 în cinematograf în România, adică acum cca. 4 luni (!).
Azi îl poți vedea 4k acasă din confortul canapelei tale la jumătate din costul unui bilet de cinema (dacă mergi în 2 la cinema, e chiar spre 25%!)
Inclusiv în orașe mai mici, fără cinema.
Hai că nu e rău, sincer sper să prindă, să avem cât mai mult conținut la astfel de oferte!

Edited by StefanCelMare, 05 December 2019 - 16:35.


#51
MihaiVoicuD

MihaiVoicuD

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.12.2019
Pentru mine, nu pretul e cea mai mare problema. Problema mea e ca la acelasi pret cu abonatii din alte parti, primesti mult mai putin. Inteleg ca nu e neaparat vina serviciului de streaming ca nu obtin drepturi de difuzare pentru Romania, dar nu e nici vina mea. Cel mai bun exemplu mi se pare Amazon Prime. In Romania si Germania e acelasi pret. In Romania, poti sa te uiti la ceva filme si seriale. In Germania, ai livrare gratuita si rapida, filme, seriale, muzica, carti, poate mi-a mai scapat ceva. La banii pe care ii cer, in Germania merita abonamentul. In Romania, nu, in afara de cazul ca tii neaparat sa vezi ceva ce e disponibil exclusiv pe Amazon.

#52
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
Cum sta acum treaba cu Rakuten TV, pe România? Tot ca anul trecut?

#53
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
https://www.rakuten.tv/ro

#54
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 08.08.2018
Subtitrate in romana:

Cabin Fever 2 - 8 lei
Scream 4
Tests
Hannibal Rising
Sukiyaki Western Django
Rob-B-Hood
1911
Rules of Engagement
The Raid
Derailed
The 51st State
Las aventuras de Tadeo Jones
Astérix at The Olympic Games
The Hunting Party
Golden Door
The Runway
Nothing Too Good For A Cowboy
Kings & Queen
J.C.V.D.
Two Night Stand
Dunya & Desie
Extreme Movie
Diggers
Barnie Et Ses Petites
De Marathon
Minoes
Precious
Risen
Wrinkles
Forever Young

Si lista continua, dar tot asa, cu titluri nu foarte interesante.

Au marit contentul subtitrat in romana, preturile sunt bune, insa calitatea contentului e slaba. Sunt filme vechi sau slabe difuzate si redifuzate pe TV.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate