Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Rakuten TV

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#19
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005
ce gluma :)))

#20
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,830
  • Înscris: 07.07.2009

View Postdanyel61, on 15 martie 2019 - 10:52, said:

Nu-i prevad mare viitor.
Apropo de cumparat, am gasit la penny dvd-uri cu filme vechi, de Oscar, la 1,34 lei.
La noi nu vor avea succes dar în alte țări o duc bine. Serviciul a fost lansat în 2010.

#21
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Sincer, nu prea vad logica la preturile care le practica. Mai ales ca principala concurenta (Netflix, Hbo Go) are preturi mult mai bune, plus ca pot vedea filmele/seriale de cate ori vreau.
Poate daca nu exista alte servicii de genul asta ar fi posibil sa aiba ceva succes.

#22
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Imi place tipul asta de platforma; desigur continutul si preturile sunt discutabile. Una lume nu poate vede mai mult de un film pe saptamana.

#23
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005
A aparut aplicatia si pe LG sau poate era si pana acum dar nu am vazut-o eu. Nu discut preturile, dar este bine ca incep si la noi sa sa lanseze toate aceste servicii. Sa vedem Apple TV+ in toamna daca intra si la noi, Disney etc....Este bine ca intram si noi in randul lumii. How to train your dragon 2 sa il inchiriezi cu 10 lei mi se pare un pret bun.

Edited by papichullooo, 31 March 2019 - 08:00.


#24
johnflorin

johnflorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 919
  • Înscris: 07.10.2009
Aproape toata lumea zice doar de filme de inchiriat...pt. cine vrea sa-si intretina cat de cat o colectie, 35 RON pt. cumparat un film UHD nu mi se pare exagerat, e mai ieftin decat majoritatea discurilor BluRay si calitatea ar trebui sa fie comparabila cu BluRay normal (20Mbps video, din pacate cu sunet doar Dolby Digital Plus).

Apropo, mi se pare mie sau asta e de fapt primul serviciu international VOD lansat si in RO? Google, Apple, Microsoft, etc. nu te lasa sa cumperi niciun film sau serial in RO. Pana la urma toti trebuie sa inceapa de undeva, mai nasol ar fi faptul ca nu sunt si seriale disponibile si lista totala de filme pare cam subtirica momentan.

#25
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Colecție de filme? Câtă lume are timp pt așa ceva?! Câtă lume are spatiu in casă pentru așa ceva. Eu am îndepărtat din casă toate vinilurile și casetele precum și o parte din cărți. Mă sufocam. Am trecut pe digital. Dacă aș colecționa filme aș colecționa doar filme vechi care practic că au dispărut de pe platformele astea. Bănuiala mea că nu din lipsa de vizualizări ci datorită faptului că nu respectă religia corectitudinii politice.

#26
johnflorin

johnflorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 919
  • Înscris: 07.10.2009
Pai nu inteleg cat loc iti ocupa in casa un film cumparat digital :D

De ex. in lista Rakuten sunt destule filme pe care le am deja in colectie pe BluRay sau as vrea sa mi le iau, tocmai pt. ca imi place sa le vizionez in mod repetat - seria Alien, seria Die Hard, seria 28 x Later, seria Jurassic Park, seria Back to the Future, ca sa nu mai zic de filme de Wes Anderson, Mike Judge, fratii Coen, Scorsese, Gilliam. Astea sunt filme care oricand mi-ar face o seara mai placuta, deci le-as cumpara.  

Cat despre filme vechi, suna un prieten care traieste intr-un mare oras civilizat al lumii si zi-i sa-ti faca cont gratuit la Kanopy in baza cardului de la biblioteca publica de acolo, ai pe Kanopy lipsa de political correctness cat cuprinde, de la filmele lui Riefenstahl sau Eisenstein la giallo si alte bunatati :)

#27
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Ești cinefil probabil, eu nu.  Eu am puține filme pe care as putea sa le vad de două ori. De câțiva ani mă uit mai mult la seriale. Ziare, bloguri, Seriale, filme, vloguri, YouTube, poadcasturi, muzica, radio, e-books, forumuri; prea puține ore are o zi!

View Postjohnflorin, on 04 aprilie 2019 - 10:59, said:

de la filmele lui Riefenstahl sau Eisenstein la giallo si alte bunatati :)
Nu ma interesează așa ceva dar nu cred in cenzură. Practic asta e când trebuie sa faci demersuri speciale pentru o carte sau un film.

Edited by PostacheNegrutzi, 04 April 2019 - 11:31.


#28
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
Preturile Rakuten nu sunt deplasate. 10 lei pentru a inchiria un film la care te uti 48 de ore de cate ori vrei nu e deplasat. Pretul unei beri la o iesire in oras. Serviciul nu este concurenta pentru Netflix sau HBO GO, serviciul tinteste alte tipuri de servicii pe care nu le avem in Romania: XBox Movies, Apple TV Movies sau Google Play Movies. Ideea ar fi ca in momentul in care apare un film pe blu-ray apare si pe digital ca sa te uiti. Din pacate insa pentru Romania nu au contract pentru mai multe studiouri. Am vazut pe pagina principala de ex ca se poate inchiria deja Dumbo sau Captain Marvel insa cand am facut cont si am intrat cu utilizator din Romania acestea au disparut. Deci oferta pentru Romania este slabuta, o sa gasesc la fiecare 2-3 luni un film pe care as inchiria. Este un serviciu PPV digital, ceva ce nu a prins niciodata in Romania insa are success in alte zone. Pana cand nu avem lege puternica anti-piraterie n-o sa prinda niciodata la publicul de la noi un serviciu ca acesta.

#29
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,182
  • Înscris: 15.07.2005

View PostMrMxyzptlk, on 26 iulie 2019 - 17:47, said:

Preturile Rakuten nu sunt deplasate. 10 lei pentru a inchiria un film la care te uti 48 de ore de cate ori vrei nu e deplasat. Pretul unei beri la o iesire in oras. Serviciul nu este concurenta pentru Netflix sau HBO GO, serviciul tinteste alte tipuri de servicii pe care nu le avem in Romania: XBox Movies, Apple TV Movies sau Google Play Movies. Ideea ar fi ca in momentul in care apare un film pe blu-ray apare si pe digital ca sa te uiti. Din pacate insa pentru Romania nu au contract pentru mai multe studiouri. Am vazut pe pagina principala de ex ca se poate inchiria deja Dumbo sau Captain Marvel insa cand am facut cont si am intrat cu utilizator din Romania acestea au disparut. Deci oferta pentru Romania este slabuta, o sa gasesc la fiecare 2-3 luni un film pe care as inchiria. Este un serviciu PPV digital, ceva ce nu a prins niciodata in Romania insa are success in alte zone. Pana cand nu avem lege puternica anti-piraterie n-o sa prinda niciodata la publicul de la noi un serviciu ca acesta.


te contrazic oferta este deplasata in sensul ca este foarte scumpa pentru aceasta tara !!! un pret corect per film ar fi de maxim 3lei

#30
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
Nu avem preturi preferentiale nici la Netflix, nici la Amazon, nici la filme blu-ray, nici la jocuri, nici la muzica la absolut nimic cand vine vorba despre continut media cu distributie internationala. De ce am avea tocmai aici? La cinema te costa 20-30 de lei depinde de cinema. Unde vrei tu filme la 3 lei? Sigur, mi-ar placea insa realitatea imi spune ca nu prea este asa. Si cand pentru un film nou pe blu-ray platesti 80 de lei, aceeasi film pe inchirie digitala este okay pentru 10 lei spun eu ... Dar na, pana cand nu dispare mentalitatea de ce sa platesc cand gasesc pe torrent este absolut indiferent daca e 1 leu, 3 lei, 10 lei sau 100 de lei. 90% dintre cei care vor sa vada filmul tot n-o sa plateasca. De aceea serviciile de calitate ne evita.

#31
johnflorin

johnflorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 919
  • Înscris: 07.10.2009
Usor-usor incepe sa se schimbe si evitatul, tocmai pt. ca vad si serviciile internationale ca a prins Netflix, a prins HBO GO. E drept ca mai e cale lunga de la 30 RON pe luna la 30 RON pe film, dar deja pare ca doar cu PPVul, Xbox Live si cateva servicii de streaming de nisa gen Shudder am ramas neacoperiti oficial...progres :)

#32
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Din 15 Nov Rakuten TV Free. Vor baga reclame.

#33
johnflorin

johnflorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 919
  • Înscris: 07.10.2009
Interesant, chiar sunt curios ce continut vor oferi si daca reclamele vor fi si in timpul filmului sau doar inainte/dupa/in interfata.

De asemenea, ar fi misto daca ar pastra calitatea filmelor pe care deja le vand...free HD/4K cu surround sound suna bine.

#34
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Sunt și ceva titluri cu ro.sub. Are și suport pentru google chromecast și merge bine. Am trecut prin câteva titluri sa vad dacă au sunet DD/Dts/Atmos dar nu am văzut decât 2.0. Dacă vor schimba ceva la partea de sunet sunt de luat în considerare în comparație cu costul unui bluray.

#35
johnflorin

johnflorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 919
  • Înscris: 07.10.2009
Au si sunet 5.1, pe platformele astea: https://help.rakuten...es/360000035129

#36
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Da, asa este m-am documentat între timp. Am încercat sa instalez aplicația pe un mp cu android, fără succes. În Play store nu mi-o arata. Instalata sideloaded, nu merge, zice ca serviciul nu este disponibil în România!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate