Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Referendum in aceeasi zi cu europarlamentarele

* * * * - 6 voturi
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
440 răspunsuri în acest subiect

#91
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.722
  • Înscris: 11.12.2014

View PostHunor_66, on 17 martie 2019 - 16:03, said:

Repet, ca poate n-ai inteles: UDMR sustine votul majoritar al alegatorilor români.
Asa or votat majoritar, românii.
UDMR este un partid terorist politic.
El este in parlamentul Romaniei doar pentru a incuraja falimentarea tarii, slabirea tarii si ca in final sa duca spre dezmembrarea ei.

UDMR este in parlament ca atunci cand puterea se arunca cu gatul in fantana , el sa o urmeze. As putea spune ca este si un partid kamikazee-politic doar pentru a-si atinge scopurile.

Editat de Benderbut, 17 martie 2019 - 16:09.


#92
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 50.071
  • Înscris: 20.10.2015

View PostHunor_66, on 17 martie 2019 - 16:03, said:

Repet, ca poate n-ai inteles: UDMR sustine votul majoritar al alegatorilor români.
Asa or votat majoritar, românii.

Cine suntem noi, sa-i contrazicem ?
O natiune minoritara tolerata, cetateni de gradul II, cu un procent de numai 6%.

Dar este simptomatologic sa acuzi UDMR pentru situatia actuala. Posted Image
Patognomonic chiar.

Nici cel putin, majoritatea romanilor au stat in casa.
Mai mult, udemeristii SUNT JAVRE pentru ca fac pact cu javrele care distrug democratia.

Nu-mi veni cu mizerii de explicatii. Ce udemeristii sunt limaxi? N-au coloana vertebrala? N-au o linie a partidului? Ei nu vor libertate?
N-am nimic cu ungurii, insa cei cu care au mers la pactul catre dictatura, va vor manca de vii, nu doar udemereul ci pe toti ungurii, pentru atata pot, sunt prea prosti sa gandeasca.
Dragnea e Vadim re-format. Sau poate udemeristii sunt atat de idioti incat nu pot traduce din romana in maghiara discursul lui Dragnea in care se vorbeste NUMAI de romani adevarati.
Deci udemeristii sunt si prosti si javre.

Udemereul insa isi apara jigodiile lor care fura exact ca si pesedistii si merg cu pesedeul ca poate mai reusesc sa puna o clasa de maghiara sa fie votati de prostii lor.

Editat de Tsunnnami, 17 martie 2019 - 16:13.


#93
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.530
  • Înscris: 22.08.2016

View PostBenderbut, on 17 martie 2019 - 16:07, said:

UDMR este un partid terorist politic.
El este in parlamentul Romaniei doar pentru a incuraja falimentarea tarii, slabirea tarii si ca in final sa duca spre dezmembrarea ei.
Draghe, UDMR sustine ceea ce or exprimat majoritar românii, prin votul lor.
Daca asta vor cei ce or votat, iar ai de n-or votat, i-o durut la bashketzi de ce urmeaza sa se intample, cu ce este vinovat UDMR ??? Posted Image
UDMr doar ii sustine pe români sa doarma asa cum si-or asternut.
Cine suntem noi sa-i contrazicem pe români ???

Quote

UDMR este in parlament ca atunci cand puterea se arunca cu gatul in fantana , el sa o urmeze.
In nici un caz n-o urmeaza.
Sta alaturi pe margine, sustinandu-i vointa.
Poti sa-l acuzi ?

#94
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 50.071
  • Înscris: 20.10.2015

View PostHunor_66, on 17 martie 2019 - 16:17, said:

Sta alaturi pe margine, sustinandu-i vointa.
Poti sa-l acuzi ?

Bineinteles, sunt un amestec de javre si prosti pentru acelasi motiv pe care-l invoci tu

#95
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.530
  • Înscris: 22.08.2016

View PostTsunnnami, on 17 martie 2019 - 16:12, said:

Nici cel putin, majoritatea romanilor au stat in casa.
Repet, ca iar n-ai putut intelege o propozitie din 7 cuvinte.
Ia-o usurel, ca pana la urma devine clar.

"UDMR sustine votul majoritar al alegatorilor români."

Deci, "votul", nu "absenta la vot".

Atunci cand absentezi la vot, inseamna ca nu te deranjeaza ce se intampla daca nu votezi.

Quote

Mai mult, udemeristii SUNT JAVRE pentru ca fac pact cu javrele care distrug democratia.
Nu, nu sunt javre.
Sunt oameni de principiu.

Repet, pana pricepi: UDMR sustine votul majoritar al alegatorilor români.
Ca alegatorii români or ales majoritar sa voteze niste "javre" (dupa aprecierea dumitale), inseamna ca asa le-o placut, si probabil nu au aceeasi perceptie ca dumneata.

Asadar, ce relevanta are opinia dumitale, fata de votul majoritar al alegatorilor români ???
Zero, virgula zero zero.

Quote

Ce udemeristii sunt limaxi? N-au coloana vertebrala? N-au o linie a partidului?
Iarasi o iei prin trifoi.
UDMR NU e partid.
Este doar o asociatie etnica.
.

Quote

Ei nu vor libertate?
Ba da, insa aceasta libertate o putem obtine NUMAI de la partidul majoritar in parlament.
C-asa-i in tenis. :)

Quote

Dragnea e Vadim re-format.
Nu, nu e.
Mai anti-maghiari sunt unii de la PNL sau de la PMP.
Ce o obtinut UDM de la PSD, n-ar fi obtinut de la PMP, de ex. :)

Quote

Sau poate udemeristii sunt atat de idioti incat nu pot traduce din romana in maghiara discursul lui Dragnea in care se vorbeste NUMAI de romani adevarati.
Dumneata iti dai seama ca te umpli de ridicol, incercand sa ne dai lectii, si pretinzand ca stii mai multe despre politica româneasca, decat noi ??? :)
Pe bune, cat de rupt de realitate sa fii (ca sa fiu bland in exprimare), sa ai impresia ca stii mai bine decat UDMR (care are destule minti luminate), cum trebuie sa-si orienteze politica ???

#96
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 50.071
  • Înscris: 20.10.2015

View PostHunor_66, on 17 martie 2019 - 16:31, said:

Dumneata iti dai seama ca te umpli de ridicol, incercand sa ne dai lectii, si pretinzand ca stii mai multe despre politica româneasca, decat noi ??? Posted Image
Pe bune, cat de rupt de realitate sa fii (ca sa fiu bland in exprimare), sa ai impresia ca stii mai bine decat UDMR (care are destule minti luminate), cum trebuie sa-si orienteze politica ???

Cand zici "noi" te referi la "noi, javrele udemeriste"?
Pentru ca nu vreau sa jignesc maghiarii de bun simt.

Trebuie sa fiu in Romania sa arat unuia ca e jigodie si voteaza pentru dictatura?

Trebuie sa imi tii prelegeri ca ati votat "ca prostii" pentru ca "prostii" sunt cei mai multi?
Si atunci cum vii si-mi zici ca sunt minti luminate, dar javre?

Chiar n-ai auzit discursul lui Dragnea care se referea la romanii adevarati?
Cel care voteaza impotriva democratiei, care voteaza pentru distrugerea Romaniei premeditat, care zice ca e minte luminata, e cea mai mare jigodie.
Ce sa spun ati venit cu raspunsul pentru prosti: "noi votam cu majoritatea romanilor".
Nu ma, jigodiile voteaza cu marlanii care au nevoie de ei si le cumpara voturile pe bani.
Ca d-aia-s javre, pentru ca aplica coruptia pe fata, ca la piata: "Imi dai, votez"

View PostHunor_66, on 17 martie 2019 - 16:31, said:

Nu, nu e.
Mai anti-maghiari sunt unii de la PNL sau de la PMP.
Ce o obtinut UDM de la PSD, n-ar fi obtinut de la PMP, de ex. Posted Image

:lol:
Ziceai ca-s minti luminata, dar parese ca-s prosti de put!
:lol:
"Nu e" pentru ca au nevoie de aia 6%
Daca n-ar avea nevoie v-ar umple botu de sange si ar mai castiga si votul nationalistilor din Transilvania.
Atat de prosti sa fie mintile luminate sa nu-si dea seama de lucrul asta?

#97
tipareth

tipareth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.628
  • Înscris: 20.05.2008
Nu inteleg de ce sa faca Iohannis referendumul pt ca ar fi doar consultativ?

Petitia "fara penali" a fost initiativa USR si e intiativa cetateneassca, prin lege astea intra in parlament de unde se duc la referendum legislativ.

Daca merge pe cale ocolita, referendum cerut de presedinte, asta e doar un referendum consultativ ce are nevoie de aviz CCR si aviz Parlament.

Ar fi culmea ca CCR sa dea unda verde pt un referendum consultativ si dupa rezultat sa dea raspuns negativ. Daca se va intampla asta, ceva profund gresit e cu CCR-ul.

Oricum deja vad ce ceva nu e ok, initiativele cetatenesti trebuind sa treaca prin Parlament si NU pe la presedinte.
Referendumul pt familie, tot o initiativa cetateneasca, asa a trecut prin parlament, la referendum.

Nu stiu de ce USR o da cotita si invartita si zvarle mâţa peste gard la presedinte cand ar trebui sa o zvarle in Parlament si de acolo la referendum direct.
Am semnat petitia asta si vad ca degeaba, a fost de florile marului mai mult....

Petitia pt penali, anuleaza si necesitatea referendumului cerut de presedinte pt ca cumva se suprapun. In plus un referendum legislativ e mai tare decat unu consultativ. Deci logica ar fi ca referendumul fara penali sa fie un referendum legislativ, altfel am semnat petitia aia DEGEABA.

Editat de tipareth, 17 martie 2019 - 16:48.


#98
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.530
  • Înscris: 22.08.2016

View PostTsunnnami, on 17 martie 2019 - 16:42, said:

Cand zici "noi" te referi la "noi, javrele udemeriste"?
Cand zic noi, ma refer la "noi, votantii UDMR"

Quote

Pentru ca nu vreau sa jignesc maghiarii de bun simt.
Dumneata ii asimilezi alora care n-or votat UDMR sau n-or votat deloc.

Quote

Trebuie sa fiu in Romania sa arat unuia ca e jigodie si voteaza pentru dictatura?
Trebuie sa te documentezi mult mai intens si sa intelegi si ceva psihologie sociala, sa poti analiza fenomenul de vot intr-un stat, pe regiuni si categorii sociale.
A utiliza termenii "jigodie" si "dictatura" arata prea putina ratiune, si prea multa visceralitate.
Mai simplu spus, prea putina minte pusa la contributie.

Quote

Trebuie sa imi tii prelegeri ca ati votat "ca prostii" pentru ca "prostii" sunt cei mai multi?
Noi n-am votat ca prostii, fiindca nu votam partide românesti.
Acestea nu ne reprezinta interesele.

Quote

Chiar n-ai auzit discursul lui Dragnea care se referea la romanii adevarati?
Ma lasa rece discursul lui Dragnea. Nici nu ma intereseaza ce spune.
Important e ceea ce poate obtine natiunea maghiara din Romania de la Dragnea, nu ce le spune el votantilor lui.
E irelevant pentru noi.

Quote

Cel care voteaza impotriva democratiei, care voteaza pentru distrugerea Romaniei premeditat, care zice ca e minte luminata, e cea mai mare jigodie.
Repet, poate intra pana la urma: UDMR sustine votul majoritar al alegatorilor români.
Dar cred ca tre' sa reformulez, ca observ este totusi greu de inteles.
Mi-e greu insa, s-o spun mai simplu decat atat.
Nu cred ca problema e la mine... :)

Quote

Ziceai ca-s minti luminata, dar parese ca-s prosti de put!
Pai ar trebui sa te incante asta, nu ?
Ai putea sa ne mangai pe crestet, cum facem noi cu ailalti... :)

Quote

"Nu e" pentru ca au nevoie de aia 6%
Daca n-ar avea nevoie v-ar umple botu de sange si ar mai castiga si votul nationalistilor din Transilvania.
Atat de prosti sa fie mintile luminate sa nu-si dea seama de lucrul asta?
La fel fac toate partidele românesti, cand n-au nevoie de voturile maghiarilor din parlament.
Toate partidele românesti.
Fac la fel.
Toate.
In ceea ce ne priveste.

View PostTsunnnami, on 17 martie 2019 - 16:42, said:

Ca d-aia-s javre, pentru ca aplica coruptia pe fata, ca la piata: "Imi dai, votez"
Asa ne-or invatat românii, de-o suta de ani incoace.
Drepturile maghiarilor n-or fost niciodata oferite gratis si de buna-voie.

#99
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 50.071
  • Înscris: 20.10.2015

View PostHunor_66, on 17 martie 2019 - 17:00, said:

Asa ne-or invatat românii, de-o suta de ani incoace.
Drepturile maghiarilor n-or fost niciodata oferite gratis si de buna-voie.

Deci sa inteleg ca romanii va vor interzisi si PSD va apara
:lol:

Eram dispas sa te trec cu vederea pentru ca ai sistinut ca nu este udemerist si ca doar ai votat cu ei.
Inainte de 2016 nu aveam nimc cu ei, sunt javre de cand au participat la cedarea jistitiei pe tava lui Dragnea
Daca tu continui sa sustii dictatura Dragnea impotriva democratiei romanesti, da, ai putea fi numit javra.

Restul sunt vrajezi de ametit prostii. Vrei tu sa-mi zici mie ca daca Vadim avea votul majoritar UDMR sustinea Romania Mare.
Asta se numeste ipocrizie, cel putin sustineti-va linia nationalista

View PostHunor_66, on 17 martie 2019 - 17:00, said:

Pai ar trebui sa te incante asta, nu ?
Ai putea sa ne mangai pe crestet, cum facem noi cu ailalti... Posted Image

Nu stiu cum "faceti voi" cu ceilalti, dar da, este un motiv de lauda, mai ales ca e nevoie de asa ceva in politica, nu insa si de a folosi mintile luminate pentru a da cale libera ceausimului dictatorial sa distruga tara aia in care traiti si voi

#100
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostTsunnnami, on 17 martie 2019 - 17:10, said:


Hai sa fim seriosi cu nationalismul unguresc,ii doare-n cur de Harcov si de secui.Singura miza pentru pesedistii unguresti sunt banii,daca li s-ar promite cate 10.000 de euro pentru fiecare secui batut cu parul,ar trece la fapte imediat,cu Hunorel in frunte.

#101
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.530
  • Înscris: 22.08.2016

View PostTsunnnami, on 17 martie 2019 - 17:08, said:


Deci sa inteleg ca romanii va vor interzisi si PSD va apara
Posted Image
Intelegi prost, ca de obicei.
Si hlizeala nu te avantajeaza.
Sa intelegi ca partidele românesti n-or recunoscut niciodata drepturile natiunii maghiare din principiu, ci numai ca obiect de schimb in negocieri sau ca urmare a santajului.

Quote

Eram dispas sa te trec cu vederea pentru ca ai sistinut ca nu este udemerist si ca doar ai votat cu ei.
Hai nu zau... Si ai impresia ca ma incalzeste cu ceva ?
Ai impresia ca opinia ta despre mine valoreaza ceva pentru mine ?
Din contra, voi considera ca am decazut cand vei incepe sa ma apreciezi.

Repet: UDMR este o asociatie etnica.
Orice membru al unui partid maghiar (PCM, PPMT), poate fi membru si al asociatiei etnice UDMR.

Quote

Inainte de 2016 nu aveam nimc cu ei, sunt javre de cand au participat la cedarea jistitiei pe tava lui Dragnea
Nu sunt javre deloc, UDMR sustine votul majoritar al alegatorilor români.

Quote

Daca tu continui sa sustii dictatura Dragnea impotriva democratiei romanesti, da, ai putea fi numit javra.
Ete fleoshk.
Nu stiu unde vezi tu dictatura lui Dragnea, nu stiu unde vezi tu democratie româneasca.
România nu e decat un stat fanariot condus de un sistem securist.

Quote

Vrei tu sa-mi zici mie ca daca Vadim avea votul majoritar UDMR sustinea Romania Mare.
Cand o avut Vadim votul majoritar al alegatorilor români ???
Pui intrebari ilogice ?

#102
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 31.939
  • Înscris: 31.03.2003

View PostHunor_66, on 17 martie 2019 - 14:59, said:


Pai asa si functioneaza. Observa obiectivele urmarite de UDMR si negocierile pentru obtinerea lor.
Eu vorbeam de principii, nu de obiective. Sau credeai ca insemneaza acelasi lucru?
Posted Image

#103
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.705
  • Înscris: 14.02.2019
UDMR  are obiective, nu principii.
Nu e partid ci organizație etnică.
Pragul parlamentar ar trebui sa fie de 10% și s ar rezolva cu UDMR.


#104
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 31.939
  • Înscris: 31.03.2003
Bine, nu UDMR, ci membrii UDMR.

#105
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.352
  • Înscris: 23.02.2018
Cea mai cool propunere.
Ce fac votantii hardcore ai PSD-ului daca trebuie sa voteze, dau cu da, suntem de acord cu penalii :D

#106
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 50.071
  • Înscris: 20.10.2015

View PostHunor_66, on 17 martie 2019 - 17:18, said:

Ete fleoshk.
Nu stiu unde vezi tu dictatura lui Dragnea,

:lol:
D-aia sunteti javre ipocrite, pentru ca desi se vede, faceti pe prostii

#107
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.670
  • Înscris: 28.07.2008
suntem cam offopic dar

Sa presupunem ca 80 % din Parlamentul Romaniei vrea sa puna in Constitutie obligativitatea folosirii exclusive a limbii romane in orice conjunctura, interzicerea participarii la orice alegeri a oricarei asociatii etnice ci permiterea doar partidelor politice, invatamant exclusiv in limba romana, etc etc
Atunci sa vad daca mai e valabila treaba cu

Quote

Repet, poate intra pana la urma: UDMR sustine votul majoritar al alegatorilor români.


#108
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.530
  • Înscris: 22.08.2016

View Postoaspetele, on 17 martie 2019 - 19:14, said:

Eu vorbeam de principii, nu de obiective. Sau credeai ca insemneaza acelasi lucru?
Posted Image
Obiectivele au la baza principii.

View PostAtreides7, on 18 martie 2019 - 09:19, said:

suntem cam offopic dar

Sa presupunem ca 80 % din Parlamentul Romaniei vrea sa puna in Constitutie obligativitatea folosirii exclusive a limbii romane in orice conjunctura, interzicerea participarii la orice alegeri a oricarei asociatii etnice ci permiterea doar partidelor politice, invatamant exclusiv in limba romana, etc etc
Incalca drepturile omului recunoscute la nivel european.
Dar pot sa incerce.
Le uram succesuri.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate