Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

prostia, ce este ?

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
167 replies to this topic

#73
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
prietene, nu stii nimic, doar lasi impresia ca stii ceva..omenirea nu s-a schimbat, sunt aceleasi tentatii de cand exista...voi paganii existati de la facerea lumii

daca imi vand sufletul pot ajunge presedintele americii, fara sa am o legatura cu ea

#74
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Dragă prostule, este o carte pe piață, Tom Nichols - Sfârșitul competenței, Polirom.
Știu că fiind prost, dar prost, nene! este inutil să-ți spun despre ea. Dar tot ți-o recomand. (email-catre-prostul-care-esti)

continuarea aici: https://www.hotnews....competentei.htm

#75
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
alt idiot care nu stie nimic, inghiti pe nemestecate gunoi cu titlul de cultura

prietene iti vand cel mai tare pont, pretul succesului este sufletul tau, ca multi incearca o reteta de succes

#76
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Baiete, eu ti-am raspuns civilizat la doua din intrebarile tale (pagina 4 sus), iar tu ai replicat ca un primitiv violent.
Nivelul tau e prea jos pt. a discuta cu mine.

#77
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
o sa cazi de la nivelul tau pretty hard

8. Diavolul L-a dus apoi pe un munte foarte inalt, I-a aratat toate imparatiile lumii si stralucirea lor si I-a zis:
9. "Toate aceste lucruri Ti le voi da Tie, daca Te vei arunca cu fata la pamant si Te vei inchina mie."
10. "Pleaca, Satano", i-a raspuns Isus. "Caci este scris: "Domnului Dumnezeului tau sa te inchini si numai Lui sa-I slujesti."



Si ce foloseste unui om sa castige toata lumea, daca isi pierde sufletul? (Marc.8:36)

#78
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postlegit10, on 09 martie 2019 - 19:53, said:

spuneti-mi un lucru sigur pe care il stiti ? din fizica , chimie, orice stiinta, mai putin matematica (si matematica din fizica , formule), despre viata, despre moarte, despre univers, despre sex, despre psihologie, despre psihiatrie, despre corpul uman...ce stiti de fapt ? ce va face superiori fata de alti oameni ? ce inseamna ca un om este prost ? sigur sunt alte aspecte la care prostul te intrece, de exemplu , sa mature

superioritatea vine din aspect pentru unii si pentru altii din cunostinte

despre cunostinte, fiecare om are o meserie, Dumnezeu ne-o da, avem nevoie de frizeri, gunoieri, mineri dar si de academicieni, profesori...totul are o utilitate...ca sa fii bun in meseria ta trebuie sa o faci fara pacate, sa nu curvesti, sa nu bei. etc...incercati ce spun eu si veti vedea cat de buni deveniti in specializarea pe care o aveti...

superioritatea prin aspect, este o alegere a unora, vor femei, respectiv barbati...si sexul opus este etalonul la care se raporteaza..unii au zeci de femei, altii niciuna...personal vreau nici sa atrag dar nici sa provoc greata, vreau sa fiu pe zero...daca vrei sex esti un om pierdut pentru Dumnezeu , esti un curvar, niciodata nu poti sa te opresti la una si la un moment dat deviezi, vrei mai mult...sexul este cea mai mare pacoste

Fugiti de curvie! Orice alt pacat, pe care-l face omul, este un pacat savarsit afara din trup; dar cine curveste pacatuieste impotriva trupului sau. (1Cor.6:18)

veti da socoteala pentru fiecare data cand ati facut un om prost

Poate voi da socoteala, de fiecare data cand voi face un om prost, dar voi face un pacat care imi va fi iertat. Dar, a nu-i spune prostului pe nume, este un pacat impotriva adevarului, iar orice pacat impotriva adevarului este un pacat impotriva Duhului Sfant. Iar despre pacatul impotriva Duhului Sfant stii ca nu va fi iertat in veci!

Si mai este o problema cand nu-i spui prostului pe nume: ajungi sa te insotesti cu el! Pentru ca, daca nu-i spui ca-i prost si sa te lase in pace, el crede ca-i fratele tau si incepe sa se comporte ca atare! Ori, Hristos, pana si mamei si fratilor lui trupesti le-a zis ca, daca nu-I urmeaza invatatura, nu sunt fratii si mama Lui!

#79
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
toti suntem prosti, pur si simplu "prostul" are o alta zona de interes...tu te pregatesti o viata sa stii ceva si astepti ca prostul sa stie imediat, nu poate

pacatele te fac un om delasator, in aspect, limba vorbita, atitudine...nu poti decat sa ii arati calea spre Isus

Edited by legit10, 12 March 2019 - 19:11.


#80
Kriss77

Kriss77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 928
  • Înscris: 01.08.2018
Pentru mine prostul e opusul inteleptului, nu al celui ce are un IQ mai mare.
Prostul este cineva care se crede intelept, fara sa fie. Care incearca sa domine viata altora dupa masura lui fara a se indoi de sine, face rau fara remuscari si cade mereu in picioare.
Cel care nu reactioneaza la critici si e incapabil sa-si dea seama cand greseste. Cel care e nepasator fata de legea lui Dumnezeu, nu vrea sa o cunoasca si nu isi pune problema ca ar exista ceva mai presus de el. Prostul e cel multumit de el, care traieste fara regrete, intrebari si indoieli. Cam toate astea vin din trufie, care e sora buna a prostiei.
In rest, nu conteaza cat de prost sau destept te crezi sau te vad altii, ci ce alegi, vrei si ceri.. Fiindca toata priceperea vine de la Dumnezeu.

View Postlegit10, on 12 martie 2019 - 19:10, said:

toti suntem prosti, pur si simplu "prostul" are o alta zona de interes...
Toti suntem prosti in diferite domenii si din diferite puncte de vedere dar prostii adevarati sunt cei multumiti de ei care traiesc fara tresariri, fara mustrari de constiinta (cand e cazul sa le aiba, normal).

Edited by Kriss77, 12 March 2019 - 20:10.


#81
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Daca dau exemple, ma sanctioneaza. Si initiatorul se afla printre exemple.

#82
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostPuferiu_, on 12 martie 2019 - 22:57, said:

Daca dau exemple, ma sanctioneaza. Si initiatorul se afla printre exemple.

ce mai face Ganta? :))

#83
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
Caci intelepciunea lumii acesteia este o nebunie inaintea lui Dumnezeu. De aceea este scris: "El prinde pe cei intelepti in viclenia lor." (1Cor.3:19)

uite puferiu, Dumnezeu spune ce sunt "inteleptii"

#84
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 29.10.2017

View Postlegit10, on 13 martie 2019 - 07:05, said:

uite puferiu, Dumnezeu spune ce sunt "inteleptii"
Asa credem unii dintre noi, ca dumnezeu vorbeste cu noi. A scris unul ceva si ai luat-o de buna. Tot prostie se numeste sa crezi ca altcineva a spus.

#85
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
fara evolutie nu exista decat Dumnezeu

evolutia este o gluma morbida...Isus si-a anticipat propriul succes, cum putea face asta ?

nu cunosc oamenii, nu stiu exact ce va mana in lupta, rautatea pura sau curvia...voi vreti oameni pentru sex sau sa faceti rau...NU SE POATE..oricum ar fi sunteti pacatosi...succesul in sex sau rautate nu ti-l poate da decat satan

#86
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 29.10.2017

View Postlegit10, on 13 martie 2019 - 10:21, said:

fara evolutie nu exista decat Dumnezeu

evolutia este o gluma morbida...Isus si-a anticipat propriul succes, cum putea face asta ?
Si eu mi-am anticipat propriul succes, invatand.
Fii convins ca milioane si milioane de oameni fac asta.

#87
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
e plin cimitirul de oameni destepti, Isus nu e acolo

#88
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 29.10.2017

View Postlegit10, on 13 martie 2019 - 10:30, said:

fara evolutie nu exista decat Dumnezeu

evolutia este o gluma morbida...Isus si-a anticipat propriul succes, cum putea face asta ?

nu cunosc oamenii, nu stiu exact ce va mana in lupta, rautatea pura sau curvia...voi vreti oameni pentru sex sau sa faceti rau...NU SE POATE..oricum ar fi sunteti pacatosi...succesul in sex sau rautate nu ti-l poate da decat satan
Dupa cum vezi, interpretezi aiurea realitatea. Scrierile din care dai citate au fost opera oamenilor si nu a lui dumnezeu.
Daca acest adevar il consideri a fi rautate, eu consider ca si colegul @Quantum ....

#89
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
cultura este dorinta omului de a face sex cu cineva inteligent, este un fetis sexual, toate formele de cultura

#90
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 29.10.2017

View Postlegit10, on 13 martie 2019 - 10:39, said:

e plin cimitirul de oameni destepti, Isus nu e acolo

Da, a fugit cu tot cu piatra. Prostia ti-a lasat-o mostenire.

View Postlegit10, on 13 martie 2019 - 10:41, said:

cultura este dorinta omului de a face sex cu cineva inteligent, este un fetis sexual, toate formele de cultura

Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate