Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

prostia, ce este ?

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
167 replies to this topic

#37
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009
Prostul nu e prost destul...

View Postciine, on 09 martie 2019 - 20:09, said:

numai biserica  a facut lucrul asta pt ca nu-l intelege ,

D-aia il practica intens? :D

#38
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
prieteni, este usor sa zici ,esti prost....cum demonstrezi ?

#39
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009

View Postlegit10, on 09 martie 2019 - 20:41, said:

crezi ca stie cineva distanta in metri ? cum o poate demonstra ? noi ii credem pe cei care au calculat, nu stim

Hahahahahahaha. Ia zi-mi tu mie, domnule, cum poti demonstra ca o carte de acum 2000 de ani exprima in scris niste fapte reale? Nu cumva tot asta faci si tu? Ii crezi pe cei care au scris ca e pacat sa-ti saturezi nevoia fizica alaturi de-o domnisoara, respectiv domn? A venit careva inapoi si-a urlat "Ba, eu am dat la bubu inainte sa ma insor si acum ma cauta dracusorii pe la coaste cu carlige incinse" ?

Edited by Ann0nyym0us, 09 March 2019 - 21:09.


#40
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
am testat religia pe pielea mea, am hulit, am facut pact cu dracu, apoi m-am indreptat

#41
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009

View Postlegit10, on 09 martie 2019 - 21:09, said:

am testat religia pe pielea mea, am hulit, am facut pact cu dracu, apoi m-am indreptat

Si eu ar trebui sa te cred? Asa, fara vreo dovada?

Edited by Ann0nyym0us, 09 March 2019 - 21:10.


#42
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
nu iti recomand sa faci asta...fa pact cu dracu, te asezi in genunchi si te rogi lui satan...cere ce vrei...inainte sa primesti Dumnezeu te atentioneaza, opreste-te chiar atunci

Edited by legit10, 09 March 2019 - 21:14.


#43
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009
Deci, concret, tot nu ai vreo dovada. Doar vorbe, eventual ceva ghid despre cum sa descopar, insa fara vreo metoda care sa ateste ce-am simtit/experimentat.

Nu pot sa ma rog la ceva/cineva de a carui existenta nu-s convins, pare rau. Cat despre mersul in iad (alt loc de care nu-s convins) pentru ca am facut ceva natural, omule, e treaba ta daca ai o credinta. Dar e absurd sa incerci sa impui asta altora, fara dovezi.

#44
escher

escher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 17.05.2014
Religiopatia e sora cu prostia.

#45
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
chiar daca Dumnezeu ar aparea, nimic nu te poate convinge decat credinta, stai cu frica

#46
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostAnn0nyym0us, on 09 martie 2019 - 21:21, said:

Deci, concret, tot nu ai vreo dovada. Doar vorbe, eventual ceva ghid despre cum sa descopar, insa fara vreo metoda care sa ateste ce-am simtit/experimentat.

Nu pot sa ma rog la ceva/cineva de a carui existenta nu-s convins, pare rau. Cat despre mersul in iad (alt loc de care nu-s convins) pentru ca am facut ceva natural, omule, e treaba ta daca ai o credinta. Dar e absurd sa incerci sa impui asta altora, fara dovezi.

ciudat e ca, ateii vor sa le impuna asta :)

#47
rodica1978

rodica1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 23.09.2018

View Postlegit10, on 09 martie 2019 - 19:53, said:

spuneti-mi un lucru sigur pe care il stiti ? din fizica , chimie, orice stiinta, mai putin matematica (si matematica din fizica , formule), despre viata, despre moarte, despre univers, despre sex, despre psihologie, despre psihiatrie, despre corpul uman...ce stiti de fapt ? ce va face superiori fata de alti oameni ? ce inseamna ca un om este prost ? sigur sunt alte aspecte la care prostul te intrece, de exemplu , sa mature

superioritatea vine din aspect pentru unii si pentru altii din cunostinte

despre cunostinte, fiecare om are o meserie, Dumnezeu ne-o da, avem nevoie de frizeri, gunoieri, mineri dar si de academicieni, profesori...totul are o utilitate...ca sa fii bun in meseria ta trebuie sa o faci fara pacate, sa nu curvesti, sa nu bei. etc...incercati ce spun eu si veti vedea cat de buni deveniti in specializarea pe care o aveti...

superioritatea prin aspect, este o alegere a unora, vor femei, respectiv barbati...si sexul opus este etalonul la care se raporteaza..unii au zeci de femei, altii niciuna...personal vreau nici sa atrag dar nici sa provoc greata, vreau sa fiu pe zero...daca vrei sex esti un om pierdut pentru Dumnezeu , esti un curvar, niciodata nu poti sa te opresti la una si la un moment dat deviezi, vrei mai mult...sexul este cea mai mare pacoste

Fugiti de curvie! Orice alt pacat, pe care-l face omul, este un pacat savarsit afara din trup; dar cine curveste pacatuieste impotriva trupului sau. (1Cor.6:18)

veti da socoteala pentru fiecare data cand ati facut un om prost
esti plictisit?Posted Image

#48
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
Multi destepti au incercat sa dea o definitie, dar e uimitor cum initiatorul incearca sa se scuze ca e banuit de ea, diseminand ideea ca toti suntem prosti.

Intr-un fel asa e, dar unii sunt mult mai prosti ca altii.
Depinde de termenul de comparatie.

Noi avem o arie dedicata.


Exista destui care isi ascund prostia in religie si fac un mare deserviciul tuturor.

#49
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005

View PostAdm, on 09 martie 2019 - 22:06, said:

(...) Exista destui care isi ascund prostia in religie si fac un mare deserviciul tuturor.
De ce? Crimele cele mai multe au in spate un fond religios. E ceva neaparat rau? Suntem deja prea multi! Posted Image
Scuzati cinismul.

#50
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
nu asta este problema, am un target si nu ajung acolo daca exista un om prost..vreau imparatia lui Dumnezeu

Edited by legit10, 09 March 2019 - 22:24.


#51
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
Pai traiesti in ea, doar ca nu iti place!

#52
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 28.11.2017
Uite un exemplu de om prost: femeia care vorbeste in acest clip.  

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Gz2C3_RWte8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#53
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,494
  • Înscris: 29.10.2017
Funeriu mi se pare mult sub. Ar fi bun videoclipul in care i sesufla ce sa spuna.
Asta macar e pe cont propriu. Ala era atat de prost, incat mai avea nevoie de un altul sa spuna o prostie.

Vorbea fara gura lui.

#54
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005
Mai era un exemplu fain:
"Cand esti prost e ca atunci cand esti mort. Nu-ti dai seama de situatie, dar toti in jurul tau sufera!"

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate