Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Michael Jackson și pedofilia - HBO - Leaving Neverland

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#73
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009

 daymion, on 09 martie 2019 - 23:16, said:

Pentru ca MJ dispunea de manageri santajisti cu multa putere si influenta, mai ales ca unii aveau  legaturi cu  lumea interlopa, cum avea orice artist american ?
Cu ceva bani, puteai sa mituiesti si sa reduci la tacere pe oricine.
Procurorii care interogheaza victima sunt profesionisti si stiu ce intrebari sa puna ca sa ii prinda cu minciuna. Cand ai declarat prima data ca MJ te-a molestat si ai fost pus la interogatoriu, din acele raspunsuri la intrebarile procurorilor trebuia sa iasa adevarul.

Edited by PlatonX, 10 March 2019 - 08:21.


#74
Trexman

Trexman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 11.11.2017

 PlatonX, on 10 martie 2019 - 08:20, said:

Procurorii care interogheaza victima sunt profesionisti si stiu ce intrebari sa puna ca sa ii prinda cu minciuna. Cand ai declarat prima data ca MJ te-a molestat si ai fost pus la interogatoriu, din acele raspunsuri la intrebarile procurorilor trebuia sa iasa adevarul.

Ai câteva exemple din articolele/poveștile pe care le-ai citit ce fel de întrebări?

#75
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
Ar putea un pedofil sa scoata un asemenea cantec oare?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XAi3VTSdTxU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#76
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008
Și totuși daca a fost asa de ce abia dupa 25 de ani apar noi marturii? Nu ma luati iar cu inexistenta internetului si cu mituirea televiziunilor. Alt motiv...

#77
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,524
  • Înscris: 30.10.2003
Posted Image Posted Image Posted Image

#78
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Hai frate omul era atât de out there incat oricine își dorea să creadă orice despre el. Se zvonea că doarme in camera hiperbarica, numai ciudățenii demontate la emisiunea lui Oprah daca țin minte bine.

La banii lui ce il oprea sa cumpere câteva sute de copii din Asia sau Africa .și să-i călărească fara sa afle nimeni, se încurca el cu Macaulay culkin sau alti copii de albi americani?? Nu, ăștia veneau la el pt joacă și muzica, e la fel de pedofil că Peter Pan..


#79
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Atunci când nu ajungi la struguri, zici că sunt acri.
Ei bine, acreala strugurilor la Michael Jackson s-a numit pedofilie.

Totuşi... fără fum nu iese foc.
Starul a avut o copilărie destul de tristă, cu părinţi exigenţi; doar jugul îi lipsea. Cu toate astea, îmi vine greu să cred că s-a "răzbunat" pe copii prin pedofilie.

Concertul cu care el a intrat în istorie a fost cel de la Bucureşti, din 1992. Încă înainte de a începe să cânte, medicii băgau în ambulanţe minore leşinate.

#80
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
„Problema cu povestea lui Safechuck este următoarea: construcția gării din Neverland a început în ultima parte a anului 1993 și nu a fost deschisă până în prima parte din 1994, atunci când Safechuck avea 16 ani. Așa că abuzul din gara nu a avut cum să se întâmple dacă totul s-a terminat în 1992”, a spus biograful.

https://www.digi24.r...biograf-1108226

#81
gabriel baldovin

gabriel baldovin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 03.03.2007
Din pacate sunteti multi care va lasati asa de usor dusi de nas...
N-ati putut vedea cate erori sint in acest documentar. Din pacate asa faceti si cu politica si din cauza asta ajung la putere numai escroci. O sa fac 4 video-raspunsuri la aceasta fictiune. Deocamdata asta e prima parte, vedeti ca are subtitrare in romaneste:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QgED_j5Fp00?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#82
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Am văzut documentarul aseară.
Din punctul meu de vedere este foarte clar și limpede.  MJ a fost un gay care prefera băiețeii.

Dacă ați remarcat,  cu fetițele nu avea treabă.   Apoi,  constrâns de amploarea scandalului a încercat să dreagă imaginea cu o căsătorie de formă.
Am citit că nu s-a consumat nicio relație intimă între el și acea femeie,  că totul a fost un aranjament, să liniștească spiritele.

Multe dintre melodiile lui au fost menite să-i mascheze preferința sexuală pe care o avea dintotdeauna.   Chestia cu ”iubește copiii pentru că nu a avut o copilărie”  mi s-a părut încă de atunci o dudă de marketing.   Presupun că o să se afle mai devreme sau mai târziu,  dar familia lui a știut tot timpul,  presupun.   De aceea l-a tot oprimat ta-su,  probabil că încerca disperat să-l oprească, după ce, probabil, l-a prins în fapt cu vreun alt băiețel.

Impulsul sexual este în mintea omului, în primul rând.  
Nu cred că există vreo genă responsabilă de dorința nestăpânită să-i faci o felația unui puști prepuber.  
Posibil,  cândva, să fi avut vreo experință marcantă care să-i fi orientat preferințele sexuale.  Nu avem de un să știm sigur.
Apoi, atunci când a avut bani fără număr,  și-a pus în practică fanteziile.

Înțeleg impulsurile sexuale pentru tineri care în pofida vârstei sunt foarte dezvoltați.   Băieți și fete care arată la 15 ani ca la 20.  
Dar dincolo de impulsul animalic există rațiunea care te împiedică să treci la fapte.    Și nu pentru că legea interzice,  ci din conștiința faptului că faci rău unui copil.
Chiar dacă are caracterele sexuale dezvoltate,  chiar dacă hormonii împing tânărul spre un comportament sexual,  adultul trebuie să conștientizeze faptul că face rău.   Scuza cu ”dar ea/el m-a provocat, eram beat și s-a dat la mine”  este de neacceptat,  chiar și atunci când este reală.  

Pentru mine este uimitor să descopăr faptul că familiile acelor copii au fost părtașe,  au acceptat.   Nu cred că nu și-au închipuit ce se petrece acolo,  să fim serioși.
Care mamă sau tată acceptă ca fiul lor de 10-12 ani să doarmă în pat cu un hăndrălău de 35-40-45 de ani? Să fim serioși!

Cel mai probabil au știut și au acceptat,  gândind că le-a pus Dumnezeu mâna în cap și se vor îmbogăți de pe urma starului.

Fenomenul acesta de decuplare de realitate îl vedem mai des decât aș vrea să văd la mamele care își apără soții incestuoși cu fiica din dotare.  
”Ea l-a provocat, dă-o dracului de curvă,  se fâțâia prin fața lui ta-su doar în chiloți, fără rușine” - cu referire la fata lor de 10-12 ani.   Sau și mai sinistru,  văzută drept un fel de rivală.
Soția își apără soțul de frică să nu rămână singură, fără bărbat,  sau cu onoarea pătată față de vecinii din bloc.  

MJ a fost o mare vedetă.   Mie nu mi-a plăcut muzica lui, nu era genul meu.   Dar talent a avut, nu-i neg asta.
Păcat de el că a fost măcinat de o patimă atât de înrobitoare.   Cred că moartea i s-a datorat stresului și lipsei de inteligență.
Cred că a fost mai prostuț de felul lui.

#83
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,490
  • Înscris: 21.04.2014

 tomaso, on 13 aprilie 2019 - 11:49, said:


Dacă ați remarcat,  cu fetițele nu avea treabă.  


Ei, cum nu ?! A avut o fetita, Paris Jackson, care implinise deja 11 ani la moartea lui. Daca ar fi fost adevarate acuzatiile din documentar, atunci Prince Michael I si Blanket s-ar fi numarat si ei printre victime, iar sora lor ar fi putut depune marturie. Ori acest lucru nu se intimpla la ora actuala. Din contra, Paris isi apara tatal, a carui memorie ii este intinata.

E pacat sa acuzi un om, cind nu se mai poate apara. Posted Image

#84
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,061
  • Înscris: 30.07.2006
As recomanda tuturor celor care isi dau cu parerea sa vada intai documentarul.
Merita.

#85
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,490
  • Înscris: 21.04.2014
Am urmarit documentarul si nu mi-e clar: cum au reusit cei doi sa treaca atit de usor peste trauma "abuzurilor" sexuale ? Niciunul dintre ei nu pomeneste ca ar fi urmat vreun program de reabilitare psihologica, cum ar fi fost normal pentru o victima. Si nu pot sa nu ma intreb: o data abuzat, ce mai cauti in casa abuzatorului atitia ani la rind si te plimbi cu el prin turnee ?  Posted Image  

Wade Robson mi se pare ca are o memorie scurta si isi schimba parerile despre Michael, dupa cum ii bate vintul prin buzunare.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kCOiY0r0hRs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/m4trDbeFWTY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by honeybee, 15 April 2019 - 08:30.


#86
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,524
  • Înscris: 30.10.2003

 tomaso, on 13 aprilie 2019 - 11:49, said:

Cred că a fost mai prostuț de felul lui.
A fost o vaca de muls la care au poftit toti. Pana si parintii lui au profitat de el.

#87
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Se zice că MJ ar fi deranjat pe băieții din piramida și de acolo toată tarasenia inclusiv moartea lui...

#88
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

 ArthurMorgan, on 07 martie 2019 - 14:49, said:

Tocmai am terminat de vizionat documentarul HBO, Leaving Neverland (durează patru ore și are două părți). Sincer rămâi marcat de o stare de revoltă și dezamăgire.

Un individ fără scrupule, care profitând de poziția socială și avere, și-a bătut joc Ă®n cel mai josnic mod de niște copii și familiile acestora. Folosea metode extrem de cinice, prima oară Ă®i „cucerea” pe părinți, după care urmau copiii.

E trist să vezi Ă®ncă un mit spulberat.

Deja Ă®nțeleg că BBC Radio și multe posturi de radio din America de Nord i-au scos muzica definitiv din playlist-uri.

The Telegraph: The parent trap: Leaving Neverland highlights how paedophiles can groom the grown-ups first

https://www.telegrap...rown-ups-first/

https://www.vanityfa...aving-neverland
Dacă tu ești atât de ușor influențabil și te mai dai și fost mare fan MJ, nu pot să-ți spun decât că oameni ca tine caută PSD-ul ca să rămână la haleală gratis.
Michael a fost un fenomen, cel mai mare cântăreț pop din toate timpurile, nu văd vreun bășinos din lumea pop să îl întreacă zilele astea. Nici măcar nu sunt mare fan MJ, doar mai bag un playlist cu câteva piese de la el din când în când, când vreau să mă relaxez.
Chiar și dacă nu-l ascultai sau nu-l suportai, din diferite motive, nu poți să zici nasoale de el, merită respect pentru ce facea, nu ai cum să dai într-un artist ca MJ pentru creațiile sale doar dacă ești un gunoi sau hater jegos de serviciu care nu recunoaște un artist fenomenal.
Păi dacă a fost anchetat în SUA, unde te caută ăia cu FBI și în anus, nu ca la noi, și nu au găsit nimic, îmi rezerv dreptul să zic că era nevinovat.
Prima dată a fost acuzat de câțiva cârnați pentru cașcaval, apoi după ce i-a supărat pe masoni/illuminati, au bătut și ei moneda pe treaba asta cu pedofilia, știind că proștii o să pună botul. Uită-te la clipurile lui, se vede din ele că au mesaje subliminale contra masonilor și noii ordini mondiale pe care ei vor să o pună în aplicare, sau crezi că toți artiștii din SUA fac semnul piramidei, ochiul lui Horus și alte semne masonice doar de fun? Vor să-și arate supunerea ca să nu fie denigrați, mierliți.
Când nu le mai propagi ideologiile, ești scos din scenă, aleg ei din listă, ori ești violator, ori pedofil, ori nebun.
MJ era prea mare "influencer" și se cam opunea, doar să asculți o piesă ca "they don't really care about us" și îți dai seama că le stătea în coaste, nu spun că era sfânt dar sunt înregistrări cu el când vorbea cu sor'sa parcă și spunea că se teme pentru viața lui și o să vină după el, la cine crezi că se referea?
Plus că doctorul care i-a dat boaba este un mason împuțit, coincidență?
Doar uită-te la Kanye West cum a clacat pe scena acu vreo doi și a început în loc să cânte să spună că Google, Facebook ne minte, plus multe alte lucruri, i-a spus fostului prieten Jay-Z să vorbească cu el, etc. și că știe că are asasini plătiți și i-a spus, ce o sa faci, o să îi trimiți după mine? Ce crezi că i-au făcut? Da, au dat-o că a avut o cădere mentală și mi l-au băgat câteva zile pe doctorii până a revenit la doctrina lor.
Cât despre tine că tu vezi in HBO și BBC posturi serioase care nu ar arunca gogoși fara probe, amice, esti foarte naiv, tot masonilor servesc și ele, vor profit, cu numele MJ acest documentar face milioane de coco și cică vor să facă și partea a doua, deci nu sunt mulțumiți cu profitul făcut, deși se cam încurcă ăia doi cârnați în declarații, plătiți să mintă în "documentar" Dacă acum câțiva ani CNN a plătit câțiva fraieri să se prefacă că sunt traficanți de arme în România, mai vrei altceva, și bai frate, cnn-ul, te-ai aștepta să fie serioși, și dacă tu nu ai face așa ceva, crede-mă că ei ar face o, cașcavalul să iasă, mai ales că MJ e mort și nu mai ciripește nimic contra.
Și ăia doi de ce nu au mai așteptat vreo 10-15 și să spună atunci? Săracii traumatizați bogați.

Edited by AMV, 20 April 2019 - 19:09.


#89
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011
Foarte bine că l-au scos din playlisturi pe pedofil. E plină piața de cântăreți geniali care nu fac scârboșenii dar care nu au norocul să fie băgați în față. Să se învețe minte vedetele astea mondiale că nu sunt mai presus ca orice om de rând.

Edited by sandel1, 20 April 2019 - 22:25.


#90
BasedBoy2017

BasedBoy2017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 11.04.2018

 AMV, on 20 aprilie 2019 - 19:07, said:

Michael a fost un fenomen, cel mai mare cântăreț pop din toate timpurile, nu văd vreun bășinos din lumea pop să îl întreacă zilele astea.
Intr-adevar MJ a fost un mare artist pentru vremea sa, foarte talentat de mic.
Au fost atunci si alte vremuri, Epic Records a investit serios in imaginea lui, in clipuri etc. de aici si vanzarile sale mari (pe deplin meritate).
O sa-ti spun eu un artist din prezent care mi se pare aproape de nivelul lui MJ - Chris Brown.
Luna viitoare (pe 5 mai) implineste 30 de ani. Are pana acum lansate 9 albume de studio (toate avand succes) si se pregateste acum sa lanseze un nou album - Indigo.
Are peste 100 de single-uri lansate (aproape toate discuri de platina sau multi-platina). Are o gramada de colaborari cu alti artisti, poate canta multe genuri de muzica, este un super textier, super dansator. Se aseamana in multe privinte cu MJ.
Chris Brown mi se pare foarte talentat pentru vremurile astea. Uita-te peste discografia lui sa te convingi: https://en.wikipedia...own_discography
Brown has sold over 100 million records worldwide, making him one of the world's best-selling music artists.
According to Billboard, Brown has the seventh most Hot 100 entries on the chart with 90. As of August 2017, he has achieved 42 top 40 entries on the Hot 100. Brown is the singer with the fifth-most consecutive weeks on the Hot 100 chart (161 weeks). According to the Recording Industry Association of America (RIAA), he is the tenth-best-selling digital single artist in the United States with sales of 50 million - Wikipedia.

Edited by BasedBoy2017, 23 April 2019 - 09:00.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate