Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Michael Jackson și pedofilia - HBO - Leaving Neverland

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#37
daymion

daymion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 04.03.2019
Vezi ca MJ era acuzat  si investigat pentru pedofilie   inca din anii 90'.  
Si nu la 10 ani dupa comiterea faptei respective au inceput acuzatiile,  ci la  cateva luni.

1993 child sexual abuse accusations against Michael Jackson - Wikipedia



Asta nu e ca proastele oportuniste  de la Hollywood  care se plang dupa 10-20 de ani ca au fost hartuite cu  Weinstein sau cu Trump  (adica s-au culcat de bunavoie pentru un rol in film sau bani).Este chiar agresiune sexuala dovedita si recunoscuta chiar si de MJ.Nici nu putem concepe prin ce trece un copil molestat sexual, el care la varsta lui nici nu stie ce este sexul, si ramane traumatizat si de rusine nu poate sa povesteasca imediat la parinti. Parintii poate au fost si ei santajati/amenintati de managerii lui MJ, ori poate au asteptat momentul potrivit.  In momentul cand ala il pipaia si il santaja cu jucarii si dulciuri, nu stia ce sa faca, doar e un copil fara discernamant, insa amintirile rusinoase si depresia se manifesta dupa mult timp.Sa lasam femeile, alea sunt adulti, au discernamant, stiu ce fac cu vietile lor, mai ales ca majoritatea s-au culcat de bunavoie pentru roluri si bani, n-am auzit una sa fie agresata fizic sau constransa la modul serios.Ca idee, scandalul mediatizat nu e de ieri, s-a mai mediatizat si prin 2000' si in momentul mortii sale acum 10 ani.  
In mod normal, ar trebui uitat acest personaj. Ascultat melodiile  in casca la modul discret si aia e daca va place ce  lalaie.Cam toti cantaretii au scandaluri de pedofilie, viol, alcool, droguri, violenta....de aia nu ar trebui venerati ca megastaturi  la concerte si mediatizati de presa  .Pentru ca mi-e greu sa ascult melodia unui om care canta despre iubire, dreptate si pace, dar in viata reala e cel mai agresor si depravat om.
Eu personal prefer sa ascult melodii ale unor trupe de nisa  de heavy metal care n-au trecut prin scandaluri din astea gretoase.
Poate  si rap, dar din ala de calitate cu versuri despre cat de depravata a ajuns societatea de azi.
Ori muzica clasica sau concerte cu orchestra cu compozitori si cantareti care traiesc sanatos, fara scandaluri.


Mi-e sila de ce a ajuns industria muzicii pop si MTV.
A fost frumos prin anii 80-90' cand se compuneau melodii cu mesaje emotionale , activism social, sentimente, mesaje anti-razboi........acum sunt numai melodii depravante, cu tenta sexuala lasciva, pitiponegeala.

Edited by daymion, 07 March 2019 - 17:13.


#38
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.06.2011
[ https://static2.bigstockphoto.com/9/8/1/large1500/189678631.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Because I'm bad, I'm bad come on
You know I'm bad, I'm bad come on, you know
You know I'm bad, I'm bad come on, you know
And the whole world has to
Answer right now
Just to tell you once again
Who's bad

#39
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

 ArthurMorgan, on 07 martie 2019 - 14:49, said:

Tocmai am terminat de vizionat documentarul HBO, Leaving Neverland (durează patru ore și are două părți). Sincer rămâi marcat de o stare de revoltă și dezamăgire.

Un individ fără scrupule, care profitând de poziția socială și avere, și-a bătut joc în cel mai josnic mod de niște copii și familiile acestora. Folosea metode extrem de cinice, prima oară îi „cucerea” pe părinți, după care urmau copiii.

E trist să vezi încă un mit spulberat.

Deja înțeleg că BBC Radio și multe posturi de radio din America de Nord i-au scos muzica definitiv din playlist-uri.

The Telegraph: The parent trap: Leaving Neverland highlights how paedophiles can groom the grown-ups first

https://www.telegrap...rown-ups-first/

https://www.vanityfa...aving-neverland
Tu chiar crezi ca Michael Jackson a fost pedofil? Eu nu cred in aceste minciuni. Prea multe mizerii s-au scris despre el ca sa-i pateze imaginea buna creata de el si muncita prin cariera sa. Stiu ca si Eminem a lovit in imaginea lui Michael, si se pare ca toate aceste mizerii aduse in mass media l-au imbolnavit, l-au imbatranit si l-au stins de pe pamant. Fa un calcul si citeste cate mizerii se spun despre artistii valorosi! Toate aceste mizerii nu fac altceva decat sa distruga imaginea buna castigata in timp de acestia. Minciuni sunt multe...dovezi nu exista.

 Bursul, on 07 martie 2019 - 15:07, said:

Parca unu cand a implinit 18 ani a marturisit ca a fost constrans de parinti sa minta la tribunal.
This says everything...

Un om ca Michael Jackson, care castiga foarte multi bani dupa fiecare concert, era normal sa fie atacat la buzunare prin inventii ale unor hiene care aveau ca scop banii multi ai acestuia. Michael Jackson a fost un artist incontestabil si un suflet de inger. Dupa '90 facut donatii chiar si in Romania pentru copiii orfani si abandonati in camine. Ce spuneti de treaba asta???

Edited by IcecreamAlex, 07 March 2019 - 18:21.


#40
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017
Va mai amintiti articolele din presa romaneasca dupa concertul lui Michael din 1992?
Eu mi le amintesc, ziceau ca organizatorii i-ar fi adus ceva baietei din gara de nord...copii ai strazii sa-i molesteze in schimbul unor sume de bani, cadouri

Chiar la mintea de copil de atunci ma gandeam ca e posibil sa fie scrise de fosta securitate, de Iliescu ..ca sa il discrediteze, Michael fiind ambasadorul lumii occidentale

#41
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
MJ ca MJ ca e mort! Dar cu astia, oameni publici din Românela nu ştiţi să fie şi ei nişte iubitori de minori? Doar au fost atatea cazuri televizate...

#42
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

 zyppster, on 07 martie 2019 - 18:11, said:

MJ ca MJ ca e mort! Dar cu astia, oameni publici din Românela nu ştiţi să fie şi ei nişte iubitori de minori? Doar au fost atatea cazuri televizate...
Te referi la parintele-cantaret Pomohaci? Preotul incepuse sa capeta o imaginea frumoasa ca si cantaret si rromii l-au atras intro cursa, tot pentru a da in imaginea lui de cantaret dar si de preot. Omul nu a dat banul dupa ce rromii au cersit si a avut de suferit. Chiar si astazi... Nu e singurul. Si gloata striga: "Hooo!"

Edited by IcecreamAlex, 07 March 2019 - 18:25.


#43
JustARandomGuy

JustARandomGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.02.2018

 Alireza, on 07 martie 2019 - 15:49, said:

Acum esti un nimeni, probabil. Daca asta vrei sa sustii.
Dar poate intr-o zi vei deveni cineva suficient de important incat sa-i pese a defini normalitatea.
Poate chiar tatal unor copii care vor fi agresati de un pedofil.

Pana atunci ti-o definesc eu: nimeni nu are dreptul sa agreseze sexual un copil.
E anormal si trebuie pedepsit repede si pe masura.

Nu sunt convins ca MJ a fost pedofil.
Dar fie ca a fost fie ca nu, o atitudine laxa vizavi de pedofilie este nociva.

Imi pare rau daca din mesajul meu anterior s-a dedus ca am o atitudine "laxa" vis-a-vis de pedofilie. Ce am scris a fost:
"Daca a facut ce se spune ca a facut, urat." Mi-a fost sincer si rusine/jena sa pronunt/scriu cuvantul "pedofil"...
Lucrezi in presa scrisa de rastalmacesti in halul asta cele scrise?!

Edited by JustARandomGuy, 07 March 2019 - 18:19.


#44
iuzera

iuzera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 11.01.2004

 Bursul, on 07 martie 2019 - 15:07, said:

Parca unu cand a implinit 18 ani a marturisit ca a fost constrans de parinti sa minta la tribunal.

Da. Si taica-so s-a sinucis, marturisind ca a facut totul pentru bani si il mustra constiinta atat de mult incat singura solutie e sa isi ia viata.
Asta e procesul din 1993.

 daymion, on 07 martie 2019 - 16:34, said:

Traia in palate de lux  si isi dedica statui gigantice si nu ridica niciun deget sa ajute copii saraci

Huh?
E trecut in cartea recordurilor, la Most Charities Supported by a Star.
Milioane de dolari. Sute de milioane de dolari in donatii.
Exista si acum fundatia lui. Exista locuri si burse la universitati inca sponsorizate de el.
Despre ce vorbim?

 daymion, on 07 martie 2019 - 17:08, said:

Este chiar agresiune sexuala dovedita si recunoscuta chiar si de MJ.

Ce?
Sunt uluita de cum pot vorbi unii pur si simplu din burta...

#45
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,512
  • Înscris: 30.10.2003

 stalker2142, on 07 martie 2019 - 18:00, said:

Va mai amintiti articolele din presa romaneasca dupa concertul lui Michael din 1992?
MJ era obsedat de igiena, dar cica i-or adus niste baietei de prin canale.

#46
ArthurMorgan

ArthurMorgan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 07.03.2019
Ridicați-vă voalul de pe ochi. Să dormi cu copii străni în pat, e nasol rău de tot, din orice punct de vedere privești problema. Ok, te culci cu ei, dar care e motivul? Ce urmărești?

De data asta dovezile sunt clare, documentarul e elocvent. Adevărul trebuie spus cu voce tare, nu băgat sub preș. Michael a fost un pedofil. Sad, but true.

Nu se apucă instituții de prestigiu precum The Telegraph, HBO, sau BBC Radio să strice imaginea cuiva fără să aibă dovezi.

PS: Să fim serioși, vorbim totuși despre HBO, Telegraph sau BBC, nu de lăturile cu care suntem noi obișnuiți.

Edited by ArthurMorgan, 07 March 2019 - 19:11.


#47
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010

 PlatonX, on 07 martie 2019 - 15:39, said:


Am si 2 intrebari obiective - incercati sa judecati la rece, ca s-ar putea sa va inflamati la prima citire:

Ai un copil - infiat sau biologic - dormi cu el, imbratisari, sarutari, magaieri.

1. Ceea ce deranjeaza este gestul sau persoana care face gestul ?
2. Care este diferenta ca aceleasi gesturi le face un parinte adoptiv sau biolgic sau le face Michael Jackson ?
Atunci nu ai nici o problema sa mângâie cineva de pe strada copilul tău, nu ?

#48
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
arthure, fugi bai inapoi la guță si prietenii ca au scos un album 2019 proaspat si numai bun de pus la boxe in timp ce spargi seminte si ragai bere.

 daymion, on 07 martie 2019 - 16:34, said:

Ma mira ca lumea inca ii mai asculta melodiile despre cum el predica pentru pace, armonie si dreptate, dar el in sine era un IPOCRIT, un specimen toxic, un pervers cu obiceiuri sexuale si tabuuri  ciudate.
Traia in palate de lux  si isi dedica statui gigantice si nu ridica niciun deget sa ajute copii saraci  , dar canta despre saracia din Africa.
Ma lesi?
La fel si Elvis, un alt ipochimen care canta despre dragoste si fidelitate, dar in viata reala isi agresa nevasta si se purta ca ultimul marlan.
Mi-e sila de toti cantaretii astia, vorba aia, americanii cu ai lor, noi romanii cu manelistii nostri.

valabil si pentru tine. daca esti afon si manelist iti dai seama ce valabila e parerea ta despre muzica?

Edited by andreim77, 07 March 2019 - 19:06.


#49
ArthurMorgan

ArthurMorgan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 07.03.2019

 andreim77, on 07 martie 2019 - 19:06, said:

arthure, fugi bai inapoi la guță si prietenii ca au scos un album
Când ascultam eu Off the wall, Thriller sau Bad, tu încă nu învățaseși ce înseamnă manelist. Între timp nu numai c-ai învățat, dar ai și devenit un manelist de succes. Pentru că judecând după limbaj, nu văd în ce altă categorie selectă de cocalar te-ai putea încadra.

#50
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
Michael iubea copiii, nu avea cum sa ii molesteze, daca chiar ar fi fost vinovat, nu veneau la el parintii si il omorau, credeti ca scapa?

#51
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009

 crursu, on 07 martie 2019 - 19:05, said:

Atunci nu ai nici o problema sa mângâie cineva de pe strada copilul tău, nu ?
Din punctul meu de vedere conteaza 2 lucruri:

In primul rand el sa faca diferenta intre molestare si afectiune - daca ii pune mana pe organele sexuale e molestare.
In al doilea rand nimeni nu trebuie sa treaca peste vointa lui, nici parintii, nici strainii. Daca el accepta sa fie imbratisat, magaiat de cineva e OK dar sa faca diferenta dintre molestare si afectiune. Si parintii pot abuza cel putin emotional, nu e OK. Care e problema daca sta in bratele lui X, in fond si la urma urmei la fel sta si in bratele praintilor. Ideea este sa vrea el, sa nu fie un abuz emotional. Poate copilul se simte bine in prezenta unei anumite persoane, daca nu umbla la organele sexuale si nu trece peste vointa lui in nici un fel, care e problema ?

Edited by PlatonX, 07 March 2019 - 20:37.


#52
daymion

daymion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 04.03.2019

 andreim77, on 07 martie 2019 - 19:06, said:

arthure, fugi bai inapoi la guță si prietenii ca au scos un album 2019 proaspat si numai bun de pus la boxe in timp ce spargi seminte si ragai bere.
valabil si pentru tine. daca esti afon si manelist iti dai seama ce valabila e parerea ta despre muzica?
Eu zic sa-ti faci control la OCHI!

Mi-am bolduit, colorat si marit fontul  la comentariul meu   special pentru tine sa vezi clar!

Quote


Eu personal prefer sa ascult melodii ale unor trupe de nisa  de heavy metal care n-au trecut prin scandaluri din astea gretoase.
Poate  si rap, dar din ala de calitate cu versuri despre cat de depravata a ajuns societatea de azi.
Ori muzica clasica sau concerte cu orchestra cu compozitori si cantareti care traiesc sanatos, fara scandaluri.
Mi-e sila de ce a ajuns industria muzicii pop si MTV.
A fost frumos prin anii 80-90' cand se compuneau melodii cu mesaje emotionale , activism social, sentimente, mesaje anti-razboi........acum sunt numai melodii depravante, cu tenta sexuala lasciva, pitiponegeala.




Edited by daymion, 07 March 2019 - 20:43.


#53
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015
MJ a fost un cantaret,dansator,artist,fenomenal,cel mai mare din toate timpurile,doar Elvis si Beatles ce se apropie de el.Acuzatiile de abuzuri au aparut in urma prostiei,naivitatii,inocentei lui.
A spus in mai multe interviuri ca el a fost lipsit de copilarie ca a trebuit sa mearga prin turnee de mic,ca nu s-a jucat,distrat cu copii de varsta lui si etc.La batranete s-a gandit ca vrea sa recupereze perioada aia si sa copilareasca,a construit un parc de distractii si-a cumparat maimuta Posted Image jocuri video,a chemat la el copii sa se joace si uite asa a lasat loc de interpretari.
Sunt convins ca toate acuzatiile sunt inventi sau fel si fel de rastalmaciri,declaratii rupte din context de tip tabloid pentru a castiga ceva bani de pe urma familiei

Edited by maxxmedia1999, 08 March 2019 - 00:06.


#54
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Ce face omu' in dormitor tre' sa ramana acolo.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate