Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Problema canale digitale tv RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
joe_laurentiu

joe_laurentiu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 14.04.2017
Salut!
Ajutati-ma, va rog sa depasesc urmatoarea problema.
Abonament TV de la Digi. Achizitionat ieri Televizor LED Smart Horizon 43HL7330F. Nu am "decodor/receiverul" Digi si nici vreo cartela. Am bagat cablu direct in TV si pentru instalare canale aleg cautare automata, digital, imi gaseste cele 150 si ceva de canale, inclusiv variantele HD dar ordonarea lor este absolut random.
Inainte, pe televizorul Samsung (non-Smart) exista o logica in ordonarea canalelor ("romanesti" ,  stiri, Sport, Arta/natura, desene animate, muzica, etc).
Ce am de facut a.i. sa pot beneficia de acea ordonare si pe acest TV Horizon?
Precizez ca in meniul TV ului exista 2 variante de ordonare, respectiv numaric si alfabetic dar ambele sunt forme ale "random"-ului , sa spun asa...
Multumesc!!!

#20
RFL

RFL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 10.12.2018

View Postjoe_laurentiu, on 13 iunie 2019 - 11:45, said:

Salut!
Ajutati-ma, va rog sa depasesc urmatoarea problema.
Abonament TV de la Digi. Achizitionat ieri Televizor LED Smart Horizon 43HL7330F. Nu am "decodor/receiverul" Digi si nici vreo cartela. Am bagat cablu direct in TV si pentru instalare canale aleg cautare automata, digital, imi gaseste cele 150 si ceva de canale, inclusiv variantele HD dar ordonarea lor este absolut random.
Inainte, pe televizorul Samsung (non-Smart) exista o logica in ordonarea canalelor ("romanesti" ,  stiri, Sport, Arta/natura, desene animate, muzica, etc).
Ce am de facut a.i. sa pot beneficia de acea ordonare si pe acest TV Horizon?
Precizez ca in meniul TV ului exista 2 variante de ordonare, respectiv numaric si alfabetic dar ambele sunt forme ale "random"-ului , sa spun asa...
Multumesc!!!
ai obtiune de a alege operator? Daca da, bifeaza Digi

#21
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
Nu ai ce face. Asta este singura posibilitate   Numeric sau in ordinea alfabetica. Asta este televizorul.

#22
vardikkk

vardikkk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 05.04.2009
Mai poti incerca sa schimbi tara....Franta, Italia, Elvetia.... anumite televizoare accepta formatul LCN doar pe anumite tari.
Samsung`ul citeste tabela LCN (logical channel number), din cauza asta le ai in ordine.

#23
buRn4media

buRn4media

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 09.06.2014
Salut,daca nu postez unde trebuie scuze.am un tv samsung smart si azi mi au disparut unele programe din grila.prima data la programele lipsa aveam un D taiat in fata programului lipsa.am dat rescanare si acum imi incepe de la 5 grila cu pro tv hd pe digi.daca apas pe butonul 5 imi da pe alt program nu pe pro tv.dau de sageata telecomenzii inapoi si imi schimba pe pro tv.am receptionate si digitale si analog

#24
buRn4media

buRn4media

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 09.06.2014

 buRn4media, on 18 aprilie 2020 - 19:11, said:

Salut,daca nu postez unde trebuie scuze.am un tv samsung smart si azi mi au disparut unele programe din grila.prima data la programele lipsa aveam un D taiat in fata programului lipsa.am dat rescanare si acum imi incepe de la 5 grila cu pro tv hd pe digi.daca apas pe butonul 5 imi da pe alt program nu pe pro tv.dau de sageata telecomenzii inapoi si imi schimba pe pro tv.am receptionate si digitale si analog
rezolvat scuze de spam

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate