Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Cat mai costa renovatul unui apartament in 2019 ?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
110 replies to this topic

#91
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,485
  • Înscris: 29.10.2007
După ce am scos parchetul vechi a rămas o diferență de nivel față de holurile cu mozaic între 2 și 7 cm. De-asta au intrat 80 de saci de șapă în 2 camere și un hol. 2 tone! Șapa a fost de la Leroy, una la ~7 lei/sac. A doua zi după turnare era ok. Puteai să calci pe ea.

Astăzi se pare că scap de partea de construcții. Mâine o să pun câteva poze.

#92
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,485
  • Înscris: 29.10.2007
Nu am încă corpurile de iluminat, deci scuzați calitatea pozelor. Până la urmă manopera a fost 11.300 lei. Per ansamblu sunt mulțumit cum a ieșit.

Attached Files



#93
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Postbikermanro, on 10 martie 2020 - 14:36, said:

După ce am scos parchetul vechi a rămas o diferență de nivel față de holurile cu mozaic între 2 și 7 cm. De-asta au intrat 80 de saci de șapă în 2 camere și un hol. 2 tone! Șapa a fost de la Leroy, una la ~7 lei/sac. A doua zi după turnare era ok. Puteai să calci pe ea.

Astăzi se pare că scap de partea de construcții. Mâine o să pun câteva poze.
Pentru Șapa de aproximativ 7 cm puteati folosi si Argila expandata, este prezenta sub forma de bile,
Domeniu de utilizare: se foloseste in constructii ca Izolator termic si fonic, sape pentru pardoseli, utilizata in betoane usoare, in betonul de umplutura,
boltari, in gradinarit, ptr. flori, ornamente alei, etc.

Edited by poadol, 11 March 2020 - 17:13.


#94
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,485
  • Înscris: 29.10.2007
Șapa nu a fost uniformă, de 7 cm peste tot, ci a variat de la 2 cm până la 7 cm.

Nu știam de varianta asta. Bănuiesc că este mai scumpă decât șapa aia.

#95
amertime

amertime

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 09.09.2007
a iesit frumos..dar se pare ca inca nu ai scapat..din poze se vede ca mai ai de "rezolvat" si balconul.

#96
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,485
  • Înscris: 29.10.2007
Balconul la anul. Mi-am depășit bugetul pe anul acesta.

#97
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,485
  • Înscris: 29.10.2007
Cam așa a ieșit Baia.

Attached Files



#98
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
la parchet te-ai grabit sa il pui si o sa ai mucegai sub el. dupa ce torni sapa groasa se lasa aprox 1 luna sa iasa umezeala din ea. ok, nu o luna, dar macar 2-3 saptamani.

#99
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,039
  • Înscris: 08.08.2018
Imi place solutia cu dusul walk-in, foarte potrivita la acea baie.

#100
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,485
  • Înscris: 29.10.2007

View Postrex, on 16 martie 2020 - 21:08, said:

la parchet te-ai grabit sa il pui si o sa ai mucegai sub el. dupa ce torni sapa groasa se lasa aprox 1 luna sa iasa umezeala din ea. ok, nu o luna, dar macar 2-3 saptamani.

Șapa am turnat-o la începutul lunii februarie, iar parchetul l-am pus la începutul lunii martie.

Mai exact pe 10 februarie a început turnarea șapei, iar pe 7 martie a început montarea parchetului. Fiecare operațiune a durat 2-3 zile.

#101
Csonohat

Csonohat

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.04.2020

 bikermanro, on 17 martie 2020 - 06:22, said:

Șapa am turnat-o la începutul lunii februarie, iar parchetul l-am pus la începutul lunii martie.

Mai exact pe 10 februarie a început turnarea șapei, iar pe 7 martie a început montarea parchetului. Fiecare operațiune a durat 2-3 zile.
Buna, oare poti impartasi cu noi numarul de telefon al echipei tale de mesteri? Sunt dispusi sa accepte lucrari si la Bucuresti?

#102
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,485
  • Înscris: 29.10.2007
Le adresez o întrebare. Dacă sunt de acord îți trimit nr de telefon prin mesaj.

#103
Csonohat

Csonohat

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.04.2020

 bikermanro, on 26 aprilie 2020 - 06:58, said:

Le adresez o întrebare. Dacă sunt de acord îți trimit nr de telefon prin mesaj.
Multumesc mult, raman datoare! :)

#104
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,485
  • Înscris: 29.10.2007
Am întrebat. Este departe pentru ei să vină la București. Sorry.

#105
Csonohat

Csonohat

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.04.2020

 bikermanro, on 27 aprilie 2020 - 12:41, said:

Am întrebat. Este departe pentru ei să vină la București. Sorry.
Asta este. Multumesc.

#106
mlegs

mlegs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 04.07.2007
Ceva renovari noi au mai fost?
Împărtășiți experienta voastra si eventuale recomandari de echipe?

#107
amertime

amertime

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 09.09.2007
eu sunt acum in renovare...12000 ron un apartament 2 camere 54 mp doar manopera,fara instalatia electrica-2000 ron manopera si 1000-sanitara. Mesterii au inceput acum 2 luni si inca mai au de lucru. I-am gasit foarte greu si pe astia..la inceput 1-2 saptamani au fost mai seriosi pe urma au lasat-o moale...probabil mai au si alte lucrari.. Am noroc ca nu locuiesc in apartament si mai pot rezista  o luna pana o sa termine la insistentele mele. pana acum am bagat cam 6000 euro in materiale.
Mesterii se gasesc greu, sunt scumpi si cam toti neseriosi,iar daca nu stai de capul lor fac munca in bataie de joc...eu i-am cam controlat dupa fiecare etapa si probabil de asta sunt tinut mai mult timp cu renovatul..dar am garantia ca o sa fie ceva bine facut...apartamentul fiind pentru locuinta proprie si nu inchirieri.
Exemplu de etapa urmarita: vechea huma data jos pana la placa in tot apartamentul dupa care m-au sunat sa vin sa inspectez..asta dupa ce am constatat in primele zile ca nu doreau sa insiste la curatat calumea peretele. A doua etapa--dupa ce au dat glet grosier..si tot asa...

#108
Mosu007

Mosu007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 31.07.2021
Cam asta este pretul, experienta mea tot la acelasi pret ajunge extrapoland la numarul de camere, iar  "meseriasii" sunt la patron si lucrarea se face legal, cu factura si garantie a lucrarii. Din pacate insa meseriasii sunt tot meseriasi, daca nu stai de capul lor te trezesti ca devin...creativi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate