Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Cat mai costa renovatul unui apartament in 2019 ?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
110 replies to this topic

#109
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007

View Postamertime, on 05 august 2021 - 18:53, said:

...instalatia electrica-2000 ron manopera ...
De curiozitate, ce a/au facut de banii astia? Mi se pare ca ti-a/au cerut foarte pitin, suspect de putin!

#110
amertime

amertime

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 09.09.2007
nu au refacut totul de la 0 pentru ca nu era nevoie...au inlocuit conductorii din aluminiu cu altii din cupru prin tevile deja existente+ cateva trasee facute de la 0- cuptor electric+ priza suplimentara bucatarie,traseu separat pt aer conditionat+ centrala, traseu separat pentru masina de spalat de pe hol, inca 1 priza in living pe care au bagat de la tablou si cablu tv + ftp(asa au facut si la dormitor).Bineinteles panou electric nou cu 12 posturi cu diferentiala pe general si automate in rest. In banii astia intra si montajul prizelor si a intrerupatoarelor la final cand se termina renovarea. Pt montare de corpuri de iluminat o sa platesc separat. Pe noile trasee s-a montat cablu prin copex.
Eu sunt multumit de cum au lucrat si de pretul platit pana acum. Daca o sa ceara prea mult pt montaj lampi de iluminat o sa zic pas si o sa le montez personal.

#111
Mosu007

Mosu007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 31.07.2021
La aceeasi bani ai mei au tras tot traseul de forta nou, cablu tv si internet in fiecare camera, hol si bucatarie, au inlocuit conductorul vechi pe iluminat si au montat prizele si intrerupatoarele si ambele tablouri, electric si multimedia, rezonabil pretul. Pentru corpurile de iluminat am cumparat o lampa de control si le-am montat singur, nici nu am mai intrebat cat vor pentru asta...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate