Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Achiziție Duster

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#91
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005
vesti proaste
motorizarea bezinara 150 CP . 4x4 e pe final ( nu mai exista in configurator nici modelul full, SL-ul).
dieselul e mort si el
ramane LPG + noile motoare 1.2 tce de pe hybride.

nu e vina Renault-ului  ci a  normelor EU.

fara niciun misto, cine vrea sa mai aiba masina  " de tras" urmatorii ani ( oricum nu vom mai avea de ales - doar electrica si cel mult hybrida deci papa 4x4 si masina "adevarata") sa  bage rapid cat mai sunt pe stocuri cele deja facute.

completare- repet - ma adresez celor care vor o masina 4x4 utila si cu motor decent( modelele 4x2 sunt super ok dar nu se compara motorizarile si implicit gata de activitati pe care le poti face - se preteaza mai mult la oras. taxi.etc.

#92
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,271
  • Înscris: 27.07.2006
O porcarie. Cat a "trait" TCE-ul, doi ani?
Diesel inca este in configurator, 4x4.

Eu inteleg alinierea verde 😀, dar daca la urmatorul facelift nu lasa si dci-ul sau nu introduc un motor cu cuplu asemanator (250 TCE, 260 dci) vanzarile probabil se vor duce in cap.

Edited by ergon, 14 May 2021 - 16:55.


#93
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016

 ergon, on 14 mai 2021 - 12:32, said:


Eu zic ca da. In functie de obiceiurile de calatorie. Daca plecati cu sifonierul in vacanta, sau carucioare, trotinete si alte acareturi nu prea merge.
Noi suntem 3, copilul e mare (12). Trei trollere de cabina sau unul mare si doua mici incap fara probleme in portbagaj. Plus alte "maruntisuri".
La interior, pe bancheta din spate e loc suficient pentru doua persoane.

Daca nu sunteti rude cu Bud Spencer 😀, veti incapea lejer. Singurul minus e posibil sa fie portbagajul.


E acelasi de pe Nissan: 2WD, Auto si 4x4 lock. In 4x4 tractiunea e repartizata 50% fata si 50% spate.
Daca avea si blocabil...costa 30.000 😀. Nu, este cuplaj vascos.

Au existat plangeri de sarit din 4x4 dupa fortaj intens - gen noroaie pana la jumatatea rotii. Isi revine singur, dupa ce se raceste.

Cu ceva bani se pot pune blocabile pe ambele punti. Insa merita pentru cei care frecvent fac chestii extreme cu masina, sau participa la diverse concursuri.
Nicidecum,la 1,75 cm cel mai înalt (deocamdată)!Acum am văzut că majoritatea Duster urilor care au o oarecare reducere sunt dci uri! Oricum este un motor fiabil, păcat,cu Spring ul nu se face primăvară!

Edited by Therockstar, 14 May 2021 - 17:22.


#94
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,282
  • Înscris: 16.08.2016

 ergon, on 14 mai 2021 - 16:53, said:

O porcarie. Cat a "trait" TCE-ul, doi ani?
Diesel inca este in configurator, 4x4.

Eu inteleg alinierea verde 😀, dar daca la urmatorul facelift nu lasa si dci-ul sau nu introduc un motor cu cuplu asemanator (250 TCE, 260 dci) vanzarile probabil se vor duce in cap.
Motorul 1.3 tce probabil o sa mai rămână o perioada. Pe Duster oricum o sa pună sistem plug in cuplat ori cu 1.6 aspirat ori cu 1. 2 tce (aici sunt curios de fiabilitatea motoarelor turbo în sistem hibrid)

#95
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Salutare, aveti idee de cand a fost schimbat volanul si interiorul la Duster1? 2017?
https://www.ebay-kle...963996-216-2037 ceva in genul asta.

#96
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,271
  • Înscris: 27.07.2006
In 2017 spre final au lansat Duster 2. Facelift-ul la Duster 1 a fost cativa ani mai devreme. In link-ul tau este interiorul de Duster 1, cu volanul de Duster 2 (schimbat de proprietar).
Posibil sa gresesc, dar eu stiu ca volanul cu butoane/"piele" a fost introdus abia la Duster 2.

Edited by ergon, 19 May 2021 - 06:04.


#97
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Ok, deci nu exista Duster1 cu volan de Duster2, doar daca l-a schimbat proprietarul? Merci de informatie, eu am gasit deja vreo 3 din 2017 cu acel volan si ma gandeam ca or fi schimbat volanul din 2017.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate