Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Farsă de prost gust

* - - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
59 replies to this topic

#19
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011
nu patesti nimic. bratul lung al legii nu te prinde. dar te prinde bratul lui vecinu. si ti-o da

#20
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001

View Postalthea, on 26 februarie 2019 - 15:00, said:

Zi mersi că ai scăpat și lasă-te de prostioare de-astea, poate dai peste unul ca dorin_2k. Dup-aia nu mai pui mâna pe sonerie nici când trebuie.
Si acum, dupa 15 ani asa ma saluta copkilul (acum are vreo 30 de ani) si tat-su. Si acum fostul copkil are +120 kile. Si de vreo 2 ori m-a intrebat daca mai tin minte cum l-am croit.
Dar macar acum recunoaste ca si-a meritat-o pe atunci.

Totusi daca ai sub 10 ani, se iarta.
Sa stii ca si eu am sunat la telefon acum vreo 40 ani la o vecina ce nu ne lasa sa ne jucam in curte.
Insa pe atunci nu erau telefoane cu caller ID, asa ca nu si-adat seama cine o suna.

#21
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostArader, on 26 februarie 2019 - 15:08, said:

Nici eu nu cred că l-a bătut, mai degrabă a vrut să-l sperie.
Hai să nu ne ciufulim din asta, ok?

Cum zici și tu: nu e normal, deci nu e de încurajat.

:D
Acum am văzut mesajul tău, dorin.

Edited by althea, 26 February 2019 - 15:14.


#22
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Ce rai sunteti....Voi nu ati fost ma copii?Nu faceati la fel??
O data,de doua ori nu m-as supara.Idee e sa nu faca zilnic asa,mai ales daca ai si un copil mic.
Hai sa ii dam in cap si sa il arestam ca face niste glume copilaresti...

#23
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postgeorge_eu25, on 26 februarie 2019 - 15:12, said:

Na, și tu. Nu-i dă nimeni în cap Posted Image L-au speriat cum ai face și tu cu un copchil care îți sună în mod repetat la ușă și o rupe la fugă.

Edited by althea, 26 February 2019 - 15:48.


#24
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001

View PostArader, on 26 februarie 2019 - 15:08, said:

Nu e normal ce a facut copilul insa hai sa fim seriosi,
Cand al meu copil de un an se trezea de 12 ori pe noapte, eram foarte incrancenat pe aia de faceau galagie.
La al doilea copil a fost simplu. Nici nu mi-am batut capul cu somnul.

Asa mi-a venit pe moment

#25
RavaMan13

RavaMan13

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.02.2019
Recunosc că am fost prost că am făcut asta. Dar sincer mi-am luat o grămadă de bătaia, sa mi-o mai i-au și p-asta ar fii deja prea mult.

#26
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005
Norvegia. Se aude soneria. Spre ghinionul aluia, eu am vedere in fata casei asa ca vad ce se intampla.
Aduc un ochi pe geam inainte sa ma duc la usa si vad un pusti cum alearga pe alee. Mi-am dat seama ca ala a sunat si a fugit. Culmea, era si cu masa si cu tac-su.
M-a prins intr-un moment in care aveam cutitul ala mare in mana (taiam legume pentru mancare).
Nu m-am mai dus la usa dar am fugit imediat pe balcon cu cutitul in mana si l-am injurat pe limba materna gesticuland.
Nu ati vrea sa stiti ce moace au facut toti 3 (si el si parintii) cand m-au vazut tipand. I-am aseptat sa se intoarca inapoi pe alee...din pacate ori au luat-o pe alt traseu ori deja se intorceau ca vroiam sa discut face-to-face cu ei. Nu de alta, dar eram prin gradina si taiam ceva cu toporul...abia ii asteptam...

Initiator, daca faci farse de prost gust...sper ca palmele care ai sa ti le iei sunt de bun gust.

Edited by tehnics, 26 February 2019 - 15:20.


#27
sergiuop

sergiuop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 18.06.2009
Fara suparare, dar din ce spui pe-aici mai ai de luat destula bataie pana iti bagi mintile in cap. Posted Image

#28
RavaMan13

RavaMan13

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.02.2019
Faza proastă e că, când venea cu mașina după mine, mi-a zis fgm(dar nu prescurtat) și părea destul de nervos. Știți cum a fost faza. Am sunat o dată și după am mai sunat azi( la diferența de 3 zile între ele) și băi frate Omu era pitit in spatele porții și când am sunat a ieșit Omu cu un ciomag, bine că eram cu inca vreo 3 și nu și-a dat seama care a sunat și am început să fug și bulangii aia i-au zis că am sunat eu...

Edited by RavaMan13, 26 February 2019 - 15:20.


#29
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,103
  • Înscris: 29.01.2016

View Postgeorge_eu25, on 26 februarie 2019 - 15:12, said:

Ce rai sunteti....Voi nu ati fost ma copii?Nu faceati la fel??
O data,de doua ori nu m-as supara.Idee e sa nu faca zilnic asa,mai ales daca ai si un copil mic.
Hai sa ii dam in cap si sa il arestam ca face niste glume copilaresti...
Din moment ce il cauta ala cu masina, nu cred ca a sunat doar azi, doar de 2 ori...

#30
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

View PostRavaMan13, on 26 februarie 2019 - 15:15, said:

Recunosc că am fost prost că am făcut asta. Dar sincer mi-am luat o grămadă de bătaia, sa mi-o mai i-au și p-asta ar fii deja prea mult.
De ce ? Atata timp cat faci faze de prost gust, bataia nu e niciodata de ajuns. Zi mersi ca nu iti iei vre-o ranga-n cap...
Vezi ca mai faceau unii glume si s-au ales si cu gloante....asa ca, stai cuminte.

#31
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,394
  • Înscris: 06.02.2008

View Postgeorge_eu25, on 26 februarie 2019 - 15:12, said:

Ce rai sunteti....Voi nu ati fost ma copii?Nu faceati la fel??
O data,de doua ori nu m-as supara.Idee e sa nu faca zilnic asa,mai ales daca ai si un copil mic.
Hai sa ii dam in cap si sa il arestam ca face niste glume copilaresti...

Și-ncă cum! Am făcut asta și multe altele în plus. Dar îmi asumam "croierile" peste urechi sau spate pe care le primeam când mă prindea omul. Băiatul ăsta întreabă dacă poate fi amendat și nu pare să aibă de gând s-o lase mai moale cu "farsa de prost gust".

#32
RavaMan13

RavaMan13

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.02.2019

View Postcaiuscorneliu, on 26 februarie 2019 - 15:23, said:



Și-ncă cum! Am făcut asta și multe altele în plus. Dar îmi asumam "croierile" peste urechi sau spate pe care le primeam când mă prindea omul. Băiatul ăsta întreabă dacă poate fi amendat și nu pare să aibă de gând s-o lase mai moale cu "farsa de prost gust".
Întreb dacă o să fiu amendat, că să știu câtă bătaie o sa îmi i-au

#33
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Cam câtă ți-ar da de 200? Că îi pot amenda pe ai tăi pentru că nu te supraveghează.

Edited by althea, 26 February 2019 - 15:25.


#34
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,103
  • Înscris: 29.01.2016

View PostRavaMan13, on 26 februarie 2019 - 15:24, said:

Întreb dacă o să fiu amendat, că să știu câtă bătaie o sa îmi i-au
Aparent, o sa iti mai i-ei...

#35
RavaMan13

RavaMan13

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.02.2019

View PostMagicwisewolf, on 26 februarie 2019 - 15:21, said:


Din moment ce il cauta ala cu masina, nu cred ca a sunat doar azi, doar de 2 ori...
Sincer vorbind de două ori am sunat, acum că o mai fii sunat un coleg și o crede că-s eu asta n-am de unde să știu.

#36
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View Postdorin_2k, on 26 februarie 2019 - 15:12, said:

Si acum, dupa 15 ani asa ma saluta copkilul (acum are vreo 30 de ani) si tat-su. Si acum fostul copkil are +120 kile. Si de vreo 2 ori m-a intrebat daca mai tin minte cum l-am croit.
Dar macar acum recunoaste ca si-a meritat-o pe atunci.

Totusi daca ai sub 10 ani, se iarta.
Sa stii ca si eu am sunat la telefon acum vreo 40 ani la o vecina ce nu ne lasa sa ne jucam in curte.
Insa pe atunci nu erau telefoane cu caller ID, asa ca nu si-adat seama cine o suna.

Orice ai zice, nu ai procedat bine. Ce treaba ai sa dai in el? Pe langa diferenta de varsta.
Eu mi-am incasat-o cand eram pusti de la un tata d-asta ca tine fara sa fie vina mea in vreun fel, doar ca eram in zona. Si acum cand il vad pe strada imi vine sa i-o dau grav.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate