Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Farsă de prost gust

* - - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
59 replies to this topic

#1
RavaMan13

RavaMan13

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.02.2019
Salut. Am și eu o întrebare. Sa zicem că ai veni de la școală și știți și voi farsă aia de suni la sonerie și fugi. Se poate lua amenda sau ceva daca faci farsă aia de suni la o sonerie la poarta cuiva el iese te aleargă și tu fugi???

#2
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Cu amenda nu, dar cu o cocoasa indreptata da!

#3
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,688
  • Înscris: 22.11.2007
Hărţuirea
(1) Fapta celui care, în mod repetat, urmăreşte, fără drept sau fără un interes legitim, o persoană ori îi supraveghează locuinţa, locul de muncă sau alte locuri frecventate de către aceasta, cauzându-i astfel o stare de temere, se pedepseşte cu închisoare de la 3 la 6 luni sau cu amendă.
(2) Efectuarea de apeluri telefonice sau comunicări prin mijloace de transmitere la distanţă, care, prin frecvenţă sau conţinut, îi cauzează o temere unei persoane, se pedepseşte cu închisoare de la o lună la 3 luni sau cu amendă, dacă fapta nu constituie o infracţiune mai gravă
Detalii: https://legeaz.net/n...d-penal/art-208

#4
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018

 RavaMan13, on 26 februarie 2019 - 14:33, said:

Sa zicem că ai veni de la școală și știți și voi farsă aia de suni la sonerie și fugi.

Dacă vii de la scoală, nu. Dacă te DUCI la scoală sau la mall, atunci e mai grav.

#5
RavaMan13

RavaMan13

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.02.2019

 ccf_cristi, on 26 februarie 2019 - 14:38, said:

Cu amenda nu, dar cu o cocoasa indreptata da!

Faza e că, când ma alerga a luat mașina și a zis sa urc în mașină, și normal că nu sunt prost, nu m-am urcat și am ajuns acasă prin grădină (stau la țară). Faza e că a început să mă înjure, a zis că am sunat de 3 ori, defapt sunasem de 2, și a zis că mă duce la politie daca nu urc.

#6
hpavictor

hpavictor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 27.02.2008
Depinde , daca iti pui coprocultura proprie pe butonul soneriei ... cred ca iesi in avantaj , nu iti mai trebuie interventia militiei .
Pur si simplu , glumetul care suna va ramane " binecuvantat " pe mana cu care suna  .
Cred ca e suficient .
Sau nu ?

#7
RavaMan13

RavaMan13

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.02.2019
Mai vreau păreri...


#8
sergiuop

sergiuop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 18.06.2009
Daca esti constient ce este o "farsa de prost gust" asa cum singur ai specificat in titlu, de ce continui sa o faci?
Ma intreb si eu asa......

#9
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,371
  • Înscris: 01.12.2001

 RavaMan13, on 26 februarie 2019 - 14:43, said:

normal că nu sunt prost,
Ba esti.
A facut un copkil asa la mine la interfon. (ala mic al meu dormea). A doua oara eram jos. L-am luat de guler si i-am dat ca ma tine minte si acum dupa 15 ani.
I-am zis si lui tat-su. L-a croit si el. Apoi mi-a facut o cinste la un restaurant sa-mi treaca.

#10
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-9p5i2_2b_U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
depinde de tara, in uk te costa 500£
https://www.telegrap...e-british-laws/

#12
RavaMan13

RavaMan13

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.02.2019
Eu am întrebat dacă se ia amenda, nu sa îmi faceți voi morală.

#13
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

 RavaMan13, on 26 februarie 2019 - 14:33, said:

Se poate lua amenda sau ceva daca faci farsă aia de suni la o sonerie la poarta cuiva el iese te aleargă și tu fugi???
Zi mersi că ai scăpat și lasă-te de prostioare de-astea, poate dai peste unul ca dorin_2k. Dup-aia nu mai pui mâna pe sonerie nici când trebuie.

Nu, nu poți fi amendat dar ai tăi pot fi invitați la poliție ca să li se spună să se ocupe de tine.

#14
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005
Eu am făcut o modificare la sonerie, am montat soneria în coteț la câine Posted Image

#15
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Mai esti si obraznic.

#16
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Amenda nu, dar sper ca o sa-ti iei o mama de bataie.... nu, nu pentru ca faci asta, fiindca probabil majoritatea de aici mai faceam cand eram copii mici si cu bube-n cap, dar cu atitudinea de-aici, se pare ca pe tine te intereseaza doar cum poti sa o faci mai des....

#17
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016

 RavaMan13, on 26 februarie 2019 - 14:56, said:

Eu am întrebat dacă se ia amenda, nu sa îmi faceți voi morală.
Dupa ce ca esti nesimtit, mai esti si tare in gura.
Zi mersi ca nu ti-ai luat un sut in cur si 2 palme dupa ceafa sa-ti tiuie urechile 2 zile .Si lasa-te de sportul asta. Daca te plictisesti, fa naibii ceva constructiv fara sa futi nervii altora.

#18
Arader

Arader

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 16.01.2011

 dorin_2k, on 26 februarie 2019 - 14:51, said:

Ba esti.
A facut un copkil asa la mine la interfon. (ala mic al meu dormea). A doua oara eram jos. L-am luat de guler si i-am dat ca ma tine minte si acum dupa 15 ani.
I-am zis si lui tat-su. L-a croit si el. Apoi mi-a facut o cinste la un restaurant sa-mi treaca.

Si apoi a sunat ceasul si era dimineata.

Nu e normal ce a facut copilul insa hai sa fim seriosi, cati dintre noi nu am facut din astea cand am fost copii, mai ales la cate un vecin mai al dracului care ne spargea mingea de fotbal? Urat ati mai imbatranit.

Edited by Arader, 26 February 2019 - 15:09.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate