Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Canalele PRO TV ar putea să nu mai fie disponibile în rețelele Telekom si NextGen

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
210 replies to this topic

#181
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
Nu, Kids Co a iesit in 3 ianuarie 2013 in 31 decembrie 2013 a fost inchis.

 ronuquet, on 24 februarie 2019 - 22:27, said:

Mda.. asta e problema, ca anu trecut au iesit vreo 20 de posturi, lumea inghitea problema cu PRO daca nu ieseau atatea, dar e clar ca cei de la Telekom au o problema.
...
Anul trecut au iesit 7 posturi SD si 10 HD.

#182
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Părerea mea: nu va ieși ProTv nicio secundă. Un fake news doar.

#183
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Pro-ul dețin drepturile de difuzare ale meciurilor echipei naționale.
Ăsta este unul din atuurile lor. Ei vor trebui să plătească ălora de la UEFA banii pentru aceste drepturi și nu vor să dea din profit, ci din buzunarul abonaților... că doar nu vor plăti cei de la Telekom!?!
Din ce am auzit pe la anumiți ziariști, nu păreau au ieșit bine financiar în perioada când au avut meciurile din CL.
Personal nu mai urmăresc posturile Pro, datorită volumului mare de publicitate și pentru că nici nu mai au emisiuni. Mare parte din oamenii lor au plecat către Antene și de aceea aceștia au atâtea emisiuni-concurs( Asia,Chefi, Tribul, etc)

Edited by matyred, 24 February 2019 - 23:43.


#184
guest36

guest36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 18.04.2014
Eu nu mai am Telekom..am Digi dar daca se va intampla la fel si cu Digi cu posturile Protv-ului..eu as zice sa le scoata..de ce sa platesc pentru posturi tv la care nici nu ma uit..emisiunile celor de la Protv le poti vedea si pe Youtube..si in mare parte emisiunile care fac rating se vad pe Youtube..Daca Telekom le da mai multi bani celor de la Protv..atunci se va intampla la fel si cu Digi..eu zic ca tv-ul e aproape mort..in cativa ani nu stiu cati vor mai urmari tv-ul..poate doar posturile de stiri..care sigur nu vor cere niciodata bani..Protv cere bani de reclame..si mai vrea si bani pe abonat..mi se pare deplasat..cum se zice prost e cine da..parerea mea e ca tv va fi ca telefonia fixa de la Telekom..inainte producea multi bani dar lumea trece la telefonia mobila..exista si oameni care vor telefonie fixa dar cred ca putini..si batranii au multi telfoane mobile..daca iese Protv de la Telekom..eu zic ca nu vor pierde multi clienti deoarece in mare parte sunt unele avantaje...eu in locul celor de la Telekom..as investi in telefonie mobila si fibra optica..nu merita tv si telefonie fixa..posturile gen Protv nu vor muri daca nu se vor difuza..cum au si Antena 1 platforma separat..isi iau abonament in fiecare luna de la clientii fideli..si aici se va ajunge..eu pe tv as ramane doar cu drepturi sportive,posturi tv proprii de muzica si filme..in rest nu merita..daca toti cer bani pe abonat..calculand ce ramane..o suma foarte mica..

#185
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,230
  • Înscris: 22.01.2004
Daca inlocuiesti ... cu un singur punct si continui cu litera mare esti eroul meu.

#186
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
"1,200,001 1,500,000 44.00%
1,500,001 2,000,000 50.00%"
Cred că Telekom a scăzut o treaptă că număr de clienți și nu mai primește același discount că înainte. Ultima data avea 1.45mil clienți.
+Scumpirea de 3-4% pe an.

cum a spus-o cineva mai sus asta se întâmplă pentru că RDS le-a permis posturilor tv să iasă din must Carry. Au făcut asta pentru a avea un plus fata de ceilalți operatori, ei având clienți mai mulți primesc și un discount mai generos.

 ALINN29, on 25 februarie 2019 - 11:01, said:

Ar fi bine sa iasa si de la Digi
Acum 4-5 luni te plângeai zilnic că n-ai antena 1 pe Digi satelit, acum vrei să iasă canalele pro din grila Digi...

#187
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017
Nu m.ar mira ca Digi sa le primeasca moka...

#188
ALINN29

ALINN29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 25.06.2018

 heinz, on 25 februarie 2019 - 12:54, said:

"1,200,001 1,500,000 44.00%
1,500,001 2,000,000 50.00%"
Cred că Telekom a scăzut o treaptă că număr de clienți și nu mai primește același discount că înainte. Ultima data avea 1.45mil clienți.
+Scumpirea de 3-4% pe an.

cum a spus-o cineva mai sus asta se întâmplă pentru că RDS le-a permis posturilor tv să iasă din must Carry. Au făcut asta pentru a avea un plus fata de ceilalți operatori, ei având clienți mai mulți primesc și un discount mai generos.

Acum 4-5 luni te plângeai zilnic că n-ai antena 1 pe Digi satelit, acum vrei să iasă canalele pro din grila Digi...
Da ce vezi la Pro TV,ca eu stiu daca au toate emisiunile la care merita sa te uiti

#189
sylar_27

sylar_27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 11.04.2018
Pe pro TV merita doar știrile pro tv cu Andreea Esca, restul egal cu zero

#190
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Mie imi plac genericele de pe Pro tv, doar de aia ma uit.

Acum pe bune, nu asta vorbim aici, cui si ce ii place. Or gasi pana la urma o concesie, ca nu cred ca-si permite Telekom sa scoata canalul asta.

#191
Yonutx

Yonutx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 08.10.2009

 heinz, on 25 februarie 2019 - 12:54, said:

...cum a spus-o cineva mai sus asta se întâmplă pentru că RDS le-a permis posturilor tv să iasă din must Carry. Au făcut asta pentru a avea un plus fata de ceilalți operatori, ei având clienți mai mulți primesc și un discount mai generos...

Cred ca este vorba despre CNA, nu despre RDS.

#192
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007

 Yonutx, on 25 februarie 2019 - 15:40, said:

 heinz, on 25 februarie 2019 - 12:54, said:

cum a spus-o cineva mai sus asta se întâmplă pentru că RDS le-a permis posturilor tv să iasă din must Carry. Au făcut asta pentru a avea un plus fata de ceilalți operatori, ei având clienți mai mulți primesc și un discount mai generos.
Cred ca este vorba despre CNA, nu despre RDS.
nu este nici RDS, nici CNA;
a fost decizia posturilor pt. a putea "trage" niste bani de la operatori de cablu/satelit ca sa isi mareasca veniturile pe langa cele din publicitate;
CNA-ul nu poate obliga nici un post Tv sa ramana in lista must carry ca sa fie preluat de operatori de cablu gratuit :)

#193
Herman01

Herman01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 12.11.2011

 STARTREK1, on 25 februarie 2019 - 16:24, said:

nu este nici RDS, nici CNA;
a fost decizia posturilor pt. a putea "trage" niste bani de la operatori de cablu/satelit ca sa isi mareasca veniturile pe langa cele din publicitate;
CNA-ul nu poate obliga nici un post Tv sa ramana in lista must carry ca sa fie preluat de operatori de cablu gratuit :)
Acei bani sunt "trași" de la abonați, companiile de telecomunicații mărind prețul abonamentelor. Nu e corect, și reclame la greu și bani de la operatorii de cablu. Cea mai bună soluție ar fi să li se ofere șansa reală să treacă la următorul nivel, adică extraopțiune. Jos pălăria pentru Digi Film - Film Now!

Edited by Herman01, 25 February 2019 - 16:49.


#194
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

 ALINN29, on 25 februarie 2019 - 13:14, said:


Da ce vezi la Pro TV,ca eu stiu daca au toate emisiunile la care merita sa te uiti
Nu prea am înțeles ce ai vrut sa zici...
Da' tu ce vezi la antene? Abces infect? Gâdea? Antena stars?
De când le-au băgat aia din nou în grila maică-mea numai la asta se uită - Abces infect și mizeriile de pe antena stars. Bine dreaq că nu se uita la Gâdea că mâine-poimâine o vedeam că se duce sa voteze pesedeu'.

#195
pblx

pblx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 12.09.2018

 heinz, on 25 februarie 2019 - 16:44, said:

Nu prea am înțeles ce ai vrut sa zici...
Da' tu ce vezi la antene? Abces infect? Gâdea? Antena stars?
De când le-au băgat aia din nou în grila maică-mea numai la asta se uită - Abces infect și mizeriile de pe antena stars. Bine dreaq că nu se uita la Gâdea că mâine-poimâine o vedeam că se duce sa voteze pesedeu'.
Așa,și știi tu ce votează mama ta cănd intră singură în cabina de vot?sau intrați căte doi odată?🤔😂

Edited by pblx, 25 February 2019 - 16:54.


#196
ALINN29

ALINN29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 25.06.2018

 heinz, on 25 februarie 2019 - 16:44, said:

Nu prea am înțeles ce ai vrut sa zici...
Da' tu ce vezi la antene? Abces infect? Gâdea? Antena stars?
De când le-au băgat aia din nou în grila maică-mea numai la asta se uită - Abces infect și mizeriile de pe antena stars. Bine dreaq că nu se uita la Gâdea că mâine-poimâine o vedeam că se duce sa voteze pesedeu'.
Si tu ce ai vrea sa voteze usrul sau pnlul?

#197
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Gata cu spam-ul. Mutați-vă în privat cu discuțiile astea!

Edited by _-KALMAN-_, 25 February 2019 - 17:33.


#198
Bogdan_marian23920

Bogdan_marian23920

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.09.2018

 sylar_27, on 24 februarie 2019 - 17:27, said:

Pro TV atât au bun știrile cu Andreea Esca, restul nu merita urmarit
nu e chiar așa,au și emisiunii de calitate cum ar fi Romanii au talent sau Vocea romaniei.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate