Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

FarCry New Dawn

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Am inceput ieri sa il joc. CUm am jucat recent Farcry 5 pot spune ca NewDawn este o urmare fireasca si interesanta a lui. Cel mai misto este ca actiunea se petrece cronologic la 20 de ani dupa ce se termina Farcry 5, dupa ce natura si-a revenit oarecum in urma bombardamentelor si se pastreaza terenul cu aceleasi cladiri (dar partial distruse si mancate de timp) si gasesti personaje din farcry5 care au supravietuit si care au povesti de spus.
Te intalnesti chiar si cu caracterul pe care l-ai jucat in FC5, dar asta doar arunca mai multa tragedie sfarsitului deja tragic din 5 ...

Huh ... revenind, jocul este scos ca un stand-alone dar are pret de supa reincalzita caci au refolosit multe elemente din FC 5. Eu am dat 25€ pe el direct din UbiSoft store.

#2
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Far Cry 5 e cam dezamagitor

#3
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Pai ziceti alte jocuri mai bune daca astea sunt dezamagitoare. :)

#4
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Solitaire.

#5
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View PostReactor2015, on 19 februarie 2019 - 13:54, said:

Pai ziceti alte jocuri mai bune daca astea sunt dezamagitoare. Posted Image

In comparatie cu 4 sau Primal, a fost dezamagitor. Sunt o groaza de jocuri mai bune. Horizon, Wildlands, AC Origins sau Odyssey, Last of Us, Detroit, RDR 2  etc.... E o chestie de gust. Pentru altii Far Cry 5 poate fi o minunatie.

#6
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Eu sunt fan ARPG. Nu mi se pare ceva deosebit ca sa fiu sincer dar imi place faptul ca adauga continut de poveste la FC5 si de asta o sa il termin zilele astea.
Problema mea este ca standardul maxim in materie de grafica a fost ridicat saptamana trecuta de Metro exodus jucat pe ultra cu RTX si deja nu mai este termen de comparatie la grafica si realism.

#7
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
L-am terminat si pe asta (avantajul sa fii racit si sa iti iei liber de la munca) :).
E ..."meh" ca implementare dar completeaza frumos povestea de la FC5, era nevoie de o incheiere si new dawn a adus-o. Daca v-ati bucurat de FC5, new dawn e practic FC5 part 2 cu incheiere.

#8
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Mai suporți culoarea roz?

#9
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Nu am inteles ce era cu toate graffiti alea roz peste tot. Am pus-o pe ceva tare fumat/injectat de developeri ... sau [poate a fost facut pentru teenageri, nu stiu. De asta am si zis ca e "meh" ca implementare ... dar pentru mine a fost o incheiere pentru FC5 care s-a terminat ca un farcry ... dar cu interpretari posibile.

Ma rog, l-am jucat pentru poveste si a fost oarecum OK ca final pentru FC5 ... desi zona puternic radioactiva din care curgea tot raul ala din care pescuiam mi-a dat de gandit :D ...

Ma rog ... pentru 15 euro a fost OK (cdkeys.com).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate