Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Telefon în locul lui Xiaomi redmi

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010

View Postdannyetlv, on 16 februarie 2019 - 19:01, said:


Hei! Am pus aici o comparație https://www.emag.ro/...9BBM,DMTQF4BBM/
Motorola asta e fain la cerințe... îmi prinde bine spatiu mult de stocare și RAM, fiindcă sunt cu multi tasking... însă aici mi-a fost recomandat și Xperia xa2, și am înțeles că stă bine la partea audio, are bass bun.
Deci Motorola ăsta stă la fel de bine la audio?
E și prețul...îl iau de necesitate, nu de fițe... și 200 de lei înseamnă ceva.
Motorola ăla e cu 100 de lei mai ieftin la Altex, ți-a pus in coleg linkul, dar tu nu, emag...
Motorola e fără bloatware, lucru imposibil pe miui la chinezii cu xialomi sau huuai.
Să nu uit...inclusiv autonomia e mai bună la Motorola

#20
adryan871

adryan871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 09.11.2016
Vezi ca la Altex, Motorola One inca e la oferta de 700 de lei. La pretul asta merita.

#21
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,105
  • Înscris: 29.01.2016
Totusi, daca citesti recenziile, sta cam prost la ecran. Asta ar fi printre cele mai importante minusuri. In rest, pare f ok la cei 700 lei.

#22
adryan871

adryan871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 09.11.2016
Na,comparativ cu note 4x, asta vad ca are 1080 x 1920 cu ~401 ppi density in timp ce Moto One- 720 x 1520 pixels cu ~287 ppi density. Eu de exemplu am un redmi 4x- 720 x 1280 pixels cu ~294 ppi density. Chiar asa mari diferente sesizabile? Si chiar asa proasta e acea rezolutie a lu One?

#23
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Daca asculti muzica, probabil ai castile tale, nu-ti lasi baza in castile telefonului.
Asa ca poti merge prin magazinele mai mari, sa probezi cateva telefoane.
La bani mai putini, m-as uita si la Huawei P Smart 2019. Nu pare rau deloc.
LG G6 nu mi-a placut sub nicio forma, mai ales ca am constatat si ca la capitolul semnal e praf si pulbere, in comparatie cu Huawei.

Edited by shymano, 17 February 2019 - 01:16.


#24
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,105
  • Înscris: 29.01.2016

View Postadryan871, on 17 februarie 2019 - 00:07, said:

Na,comparativ cu note 4x, asta vad ca are 1080 x 1920 cu ~401 ppi density in timp ce Moto One- 720 x 1520 pixels cu ~287 ppi density. Eu de exemplu am un redmi 4x- 720 x 1280 pixels cu ~294 ppi density. Chiar asa mari diferente sesizabile? Si chiar asa proasta e acea rezolutie a lu One?
Depinde de ecran de luminozitate, de unghiurile de vizualizare. Unii de asta se plageau, de cum se vede, nu de pixeli. Si eu am un Xiaomi, care are tot vreo 290 de pixeli si se vede f bine, e luminos, nu se vad pixelii in lumina soarelui, culorile sunt f bune, unghiuri f bune de vizualizare, etc.

#25
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,105
  • Înscris: 29.01.2016

View Postdannyetlv, on 16 februarie 2019 - 12:09, said:

Salutare!
Eu momentan am telefon Xiaomi redmi note 4x. Și are câteva defecte: semnal care tot pică atât pe date mobile cât și pe WiFi, crash la aplicații, trebuie să mut fișiere din telefon dintr-o locație în alta altfel da eroare când mut pe computer. Am ultimul android ca actualizare. Am de ales între a lua același model, că nu la toate sunt aceste bug-uri însă e chinezesc...
Și între astea mai am de ales https://www.emag.ro/...9BBM,D5V1PFBBM/
Bugetul mi-e undeva la maxim 1000 de lei, dar le găsesc pe toate trei la prețul asta pe net.
Deci...
1. E bine să las Xiaomi fiindcă e chinezesc și și alt model va avea bug-uri?
2. Una din cele variante din link. Mie îmi trebuie în special pentru calitatea muzicii, de jucat joc foarte rar.
.
Xiaomi Mi 8 Lite la 990 lei, desigilat la PC Garage. Produs ca nou.

https://www.pcgarage...blue/#u19979456

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate